■E ÏOEKOMSÏ Periodekampioen? Scouts Ajax - Feyenoord in Haarlem Sneller dan het geluid „Periodekampioen? We gaan er voor." Heini Otto (foto) klonk vastberaden toen vorige week vrij dag de ambitie van Haarlem ter sprake kwam. „Na Emmen - Haarlem staan we op drie uit twee. Maar dat is nog maar het begin." Eerst nog schudde Otto voor de wedstrijd zijn, buiten de afrastering meelevende gezin, de hand. Vervolgens constateerde de trainer dat zijn spelers datgene tot in de finesses uitvoerden, waar over de hele week uitgebreid was gepraat. Met veel onverzettelijkheid achter de bal opererend, priemden ze - bij balbezit - de counters flitsend richting ExcelsioT-keepeT Malkowski. Die drie keer werd uitgeteld. Haarlem een counterploeg? Eén helftje maar. De roodbroeken waren zó superieur tegen de koploper dat ze in het tweede bedrijf zelfs brutaal het initiatief namen en op de helft van Excelsior gingen spelen. Het is dat Mitchell Piqué het soms wat overdreef, want anders... En het is dat er palen en een lat zaten aan het doel van Malkowsi, het had zomaar in 6-0 kunnen eindigen. Zaterdag 23 maart: 10.00 uut: Ajax E2 - 0/10 NederhoTSt D-i (vr) veld 2/kgv 10.00 uur: Ajax Fi - 0/09 Sloten/Rivalen F-i veld 3 12.00 uur: Ajax A2 - 0/18 NAC A-i veld 2 Zondag 24 maart: 12.00 uut: Ajax Ci - 0/15 (Tes) FeyenooTd C-i veld 2 Dinsdag 26 maart: 15.30 uur: Ajax Bi - 0/17 Fujieda Higashi 0/17 veld 3/kgv 18.30 uut: Ajax B2 - 0/16 Nederlands XI0/15 veldi AMATEURVOETBAL zaterdag 23 maart Ajaxzat3 - Kennemerland 212.30 uut, De Toekomst 3e veld Ajaxvet. - Flamingo vet. 14.30 uut, De Toekomst 3e veld Ajax Life nummer 16 21 maart 2002 Samenwerkingsverbanden: ze liggen wat dat betreft in Rotterdam een straatlengte voor. Excel- sior-diTecteur Simon Kelder: „Scouts op de tribune? Praat me er niet van. Weet je wat ons record is? Tweeëndertig: bij Excelsior - Cambuur Leewarden." Kelder vervolgt: „De wedstrijd van de beloften tussen Excelsior en Ajax ging afgelopen maandag te elfder ure niet door, omdat Ajax niet over voldoende spelers beschikte. Et kwamen 's avonds tóch drie Engelse scouts binnen. Die waren boos omdat ze voor niks waren gekomen. Ze zeiden: „Afgekeurd, dit veld?" Dat kan helemaal niet'. Ik zeg daarop tegen hen: 'Wie zei er dat we niet voetballen omdat het veld niet goed is?' Tekst en foto's Cer Stolk Een vrijdagavond in Ajax'filiaal aan de Haarlemse Jan Cijzenkade. Het is gemeen waterkoud, maar het niet massaal opgekomen publiek voelt zijn koude voeten niet. De satellieten van Ajax en Feyenoord spelen een spetterende wedstrijd met een hoog amusementswaarde. Haarlem wint met 3-0 en een vergrijsde oude sup porter verzucht: „Als Haarlem zó nou altijd eens zou voetballen Een beetje Ajax - Feyenoord! Een beetje? Zeg maar gerust een beetje véél. Haarlem - Excel sior was hét duel der filialen. De botsing van de satellieten die - omdat zich al op vrijdag middag, op station Haarlem rellen voorde den - ook weer die ongure Ajax- en Feye- nooTd-elementen op de been had gebracht. Figuren waarop écht niemand zit te wachten. Maar de wedstrijd bood 'het neusje van de zalm'. 'Red blue power' speelde zijn beste wedstrijd van het seizoen. Haarlem versloeg de koploper van de Gouden Gids Divisie met maar liefst 3-0. Man of the match? Darl Dou glas (foto), sneller dan het geluid, met twéé doelpunten een van de kwelgeesten van Feyenoords filiaal dat normaal gesproken het mooiste voetbal speelt van de Gouden Gids Divisie. Alleen tegen Haarlem even niet! Hij is de negende Ajacied die bij Haarlem werd gedetacheerd, Hennie de Regt (foto), trainer van Ajax onder 15. Hennie, die eigen lijk al een Haarlemmer was omdat hij er zijn carrière ook begon, is met onmiddellijke ingang begonnen als hoofd oplei dingen van Haarlem. Omdat kampioen worden zo lekker aan voelt, wil hij dit seizoen nog wel het kampioensfeest meemaken met Ajax Ci. En aangezien ook De Regt - net als alle trainers - bijge lovig is, neemt hij me de laatste zin trouwens niet in dank af. Wat hij gaat in Haarlem doen? „Vooralsnog sturing geven aan de scouting. Waar het momenteel vooral om gaat is het versterken van de onderbouw. Haarlem moet er in deze regio voor zorgen dat de beste E'tjes en D'tjes naar de club komen. Stormvogels/Tel star, AZ vissen ook in deze vijver. In feite zijn Haarlem en Ajax één. Dus mocht er in de toekomst een talentje van Haarlem naar Ajax gaan, dan wordt zo voorkomen dat daar voor moet worden betaald." Zo spelend als tegen Excelsior is Brutil Hosé (foto) fantastisch bezig. Trainer Heini Otto was daar van te voren ook niet bang voor. Vóór de wedstijd Haar lem - Excelsior: „Bij de Bi van Ajax had ik Brutil eT ook al bij. Hij is oké. Eerder deze week pikte hij ook al zijn goaltje weer mee tegen Emmen; het gaat heel goed met hem." Wat tegen Excelsior ook opviel was het feit dat Hosé zo onzelfzuchtig was. Hij scoorde tegen Excelsior niet alleen de openingstreffer, maar vormde een con stante nachtmerrie voor de Rotter damse verdediging.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2002 | | pagina 11