A A Spanning stijgt na Klassieker Bergd0lmo maakt 5.000ste Ajax-goal wered Haarms ontmoet Schrijvers Van der Vaart snel weer fit De Sponsor van 7 MAART 2002 ge JAARGANG Aanvoerder Chivu toomt hoog uit boven Emerton en doelman Zoetebier Amsterdam - Door het gelijke spel in de Arena tegen Feyenoord kon Ajax helaas geen afstand nemen van de beide concurrenten uit de top drie. PSV houdt aansluiting en had het meeste baat bij de puntendeling, maar Ajax heeft de titel nog steeds in eigen hand. De opstelling van Ronald Koeman was tegen de aartsrivaal uit Rotterdam op een aantal plaatsen opvallend te noemen. Door Erol Erdogan Voorafgaand aan het duel was er een nieu- wigheidje te zien: de Ajacieden versterkten de teamgeest door vlak voor de aftrap in een kringetje omarmd te gaan staan. Symbolisch voor de eenheid in Amsterdam was de basis plaats van Jan van Halst. De verdedigende middenvelder verzaakt nooit, vecht zich leeg in het teambelang en houdt de overige spe lers bij de les. Dat is de eerste opvallende wij ziging van Koeman: tijdens het trainings kamp gaf de trainer-coach aan met een echte nummer 10 te willen spelen. Met Van Halst kiest Koeman de laatste tijd eerst voor defen sieve zekerheid. Maxwell, goed in vorm en Steven Pienaar, het nog jeugdige talent, moesten vanaf het middenveld de aanval lende impulsen verzorgen. Op rechtsback stond, voor het eerst na de winterstop, Hatem Trabelsi. Ronald Koeman gaf eerder steeds de voorkeur aan Ferdi Vierklau, Johnny Heitinga of John O'Brien. Laatstgenoemde werd met de komst van Tra belsi verwacht op het middenveld, maar Tim de Cler nam verrassend op de bank plaats. Zonder echte nummer 10 in de as en met Van Halst stond Ajax verdedigend goed, opbou wend liet het af en toe te wensen over Vaak hanteerden de Ajacieden de lange bal, mede doordat Pienaar en Maxwell zich niet expli ciet genoeg aanboden. De alternatieven voor Jan van Halst - Tomas Galasek en Yakubu - durven vaker dichterbij een oplossing te zoe ken maar hebben niet de door Koeman gevraagde coachende capaciteiten. Lees verderop pagina 3 'De Beer van de Meer' ontmoet 'de Heer van de Meer', doelman Piet Schrijvers (55 jaar) en assistent-trainer Bob Haarms, twee mannen uit één stuk. In bar-restaurant La Perche d'Or halen ze tijdens een uitgebreide lunch herin neringen op aan hun gezamenlijke Ajax-tijd. In deze Ajax Life het eerste deel van het gesprek, in nummer 16 het vervolg. Lees verder op pagina 5 AMSTERDAM - Rafael van der Vaart herstelt voorspoedig van zijn knieblessure. De huidige topscorer van Ajax wil er volgende week weer bij zijn. Of dat gaat lukken, is onzeker. Ronald Koeman: „Het gaat de goede kant op met Rafael. Ik hoop dat ik hem er weer snel bij heb. Wellicht volgende week al, thuis tegen SC Heerenveen." De linkermiddenvelder werd op woensdag 13 februari geopereerd aan een scheurtje in de binnenmeniscus van de rech terknie. Amsterdam - André Bergdplmo heeft de 5.000ste Ajax-goal sinds de invoering van de eredivisie gemaakt. Van een ongekende schoonheid was deze treffer niet, maar belangrijk was het doelpunt wel degelijk. De Noor benutte in het duel met Feye noord een strafschop. Bergdplmo hield het hoofd koel in de zinderende Arena en schoot van elf meter beheerst raak. Daarmee bezorgde hij Ajax een belangrijk punt in de strijd om het landskampioenschap. Door Amout VeTzijl Pas een half uur na afloop van Ajax-Feye- noord hoorde Bergdfllmo van een journalist van welke historische waarde zijn goal was. Verbaast reageerde hij: „Heb ik écht de 5.000ste treffer van Ajax gemaakt? Dat wist ik helemaal niet. Wat leuk. Dat betekent dat mijn naam definitief in de geschiedenis boeken komt. Vooral leuk voor mijn klein kinderen." Even later was de robuuste verdediger al weer overgegaan tot de orde van de dag. Ajax had Feyenoord meer dan goed partij gegeven en verdiende het 'eigenlijk' om te winnen. De puntendeling bezorgde de Noor daarom een tweeslachtig gevoel: „We hebben voldoende kansen gehad om Feyenoord te verslaan. Dat was ook terecht geweest, want ik vind dat Ajax heel goed heeft gespeeld. Maar omdat we in de slotfase een tegen treffer incasseerden, mogen we achteraf nog blij zijn dat we uiteindelijk gelijk hebben gemaakt. Daarom kan ik leven met 1-1 als uit slag. In deze wedstrijden kunnen we het kam pioenschap immers niet winnen of verspe len. Zolang we maar van de kleinere clubs winnen, komt het goed. Een gelijkspel, zoals vorige week woensdag bij Fortuna Sittard, mag gewoon niet nog een keer voorkomen." Lees verderop pagina 8&g

Ajax Life (vanaf 1994) | 2002 | | pagina 1