supportersvereniging Ajax 10 jaar Supporter nummer i Machlas ontmoet superfan Hij klopt, hij veegt en hij zuigt Ajax-Feyenoord 1-1 Wie kunnen zich verkies baar stellen Hoe stel je jezelf kandidaat? Stuur voor 6 april een aanmel- dingsbrief naar de Supportersver eniging Ajax, t.a.v. de verkiezings Vertegenwoordig zelf of laat je stem horen! Aanmeldingsbrieven kun je stu ren naar fiileptiones Marcel Stephan volgt vanaf vak 422 de thuiswedstrijden van Ajax. Op geheel eigen wijze geeft hij met zijn vakgenoten commentaar op de verrichtingen van Ajax en de toestand in de wereld. Ledenraadsverkiezing 7 MAART 2002 NUMMER 15 AjAX llFE ledenraadsleden voorgesteld en er wordt een geldig stembiljet bijge sloten voor alle stemgerechtigde leden van de Supportersvereniging Ajax. In Ajax Life i (juli of augustus) wordt de uitslag van deze leden raadsverkiezing bekend gemaakt. Als je genoeg stemmen bebt weten te vergaren en gekozen bent in onze ledenraad, zal je officiële installering als ledenraadslid plaats vinden in de eerste ledenraadsver gadering. Deze wordt in september gehouden. De ledenraad is het hoogste orgaan van onze vereniging en bestaat uit maximaal dertig leden die door de leden zelf zijn gekozen. Deze ledenraad controleert en adviseert het bestuur en wordt betrok ken bij alle belangrijke beslissingen en fungeert tevens als klankbord voor een ieder die zijn of haar mening kenbaar wil maken. In pTincipe kan ieder lid van onze vereniging zich kandidaat stellen om zitting te nemen in de leden raad. Dat wil zeggen dat je langer dan een jaar lid bent van de SVA, ouder bent dan 18 jaar en in Nederland woont. Ledenraads leden worden in principe gekozen voor een periode van drie jaar. Wij doen dan ook een dringend beroep op onze leden deze uitdaging aan te gaan en zich kandidaat te stellen voor een zetel in onze ledenraad. commissie, met daarin een korte beschrijving van jezelf, wie je bent, wat je doet, je leeftijd en natuurlijk wat je speerpunten zijn als je wordt gekozen. Vergeet niet een zo goed mogelijk gelijkende pasfoto mee te sturen. Jouw tekst en pas foto worden gebruikt in Ajax Life 20 (eind mei). In die Life worden alle kandidaat- Voor meer informatie kun je ook bellen met Ko Brouwer (verkie zingscommissie): 035 - 5420991 Supportersvereniging Ajax T.a.v. de verkiezingscommissie Postbus 22944 1100 DK AMSTERDAM Elf uur, koffietijd in café Leentje, Bert K. is ziek: „Dat is wel fijn voor Yvonne die een rij voor ons zit, kan ze eindelijk eens ongestoord naar de wedstrijd kijken, zonder dat Bert constant in haar nek hijgt." Terwijl we voorzichtig van koffie overschakelen op een biertje, doen enkele fraaie anekdotes over de goeie ouwe tijd in De Meer de ronde. Bert W.: „Eén van de hoogtepunten was een wed strijd tegen Dordrecht. Iedere keer als Hans KTaay junior de bal had, maakten we kraaien geluiden, kra kra. Op een gegeven moment nam het hele stadion dat over. Hij werd er helemaal gek van!" In de Arena aangekomen, is het erg druk. Lange rijen, maar toch zijn we ruim op tijd binnen. Het sfeer- team heeft weer eens uitgepakt met een of ander plastic zwaai- sjaal-achtig apparaat. Johnny: „Wat kost die onzin allemaal niet, een groot brok milieuvervuiling is het." We hebben vandaag een gast, Roy, die een echte Feyenoorder is. Hij mocht mee op voorwaarde dat hij niet mag juichen als Feye- noord scoort: „Dan krijg je geen problemen. Bovendien is het voor mij ook wel fijn dat als wij balen, hij niet kan juichen." Al vrij snel komen we tot de conclusie dat het heerlijk ruikt, Michaël: „Maar ja, we hebben ook drie schoon maakmiddelen op het veld; AJAX, Andy en Persil." In de 6e minuut Weet u het nog, 13 mei 1992? Een bruisend Olympisch Stadion maakt zich op voor de return van de UEFA Cup finale Ajax - Torino. Na een goede uitgangspositie in de uitwedstrijd moest het thuis gebeuren. Na een spannende wedstrijd bleef het uiteindelijk 0-0. De UEFA beker kon naast de andere Europese trofeeën geplaatst worden. „Donderdagmiddag om kwart voor twee in de Perskamer." Met deze afspraak begon voor Irineos, een Grieks jochie van acht jaar, de ont knoping van lang gekoesterde droom: Nikos Machlas ontmoeten. Irineos was de laatste week van februari in Nederland en ging elke dag met zijn moeder op en neer van Weesp naar Amsterdam om de training van Ajax te zien. Maar helaas, Machlas kreeg hij niet te zien. Ajax trainde die week name lijk bijna iedere dag binnen. Ten einde raad belde Irineos' moeder naar Ajax en binnen een minuut was de afspraak geregeld. Enthou siast stapte Irineos die donderdag in de trein. Onderweg sloeg hij nog even een kruisje. In de perskamer aangekomen was de kleine Griek, normaal altijd een kwebbelkous, stil en een beetje zenuwachtig. Moeder Maya hield trillend een sigaret in haar hand en plots vulde het Grieks van Machlas de pers ruimte. Wat er daarna besproken werd, was exclusief voor de oren van de kleine Griekse godenzoon Irineos Nikolovzos bestemd. Een droom werd in ieder geval werke lijkheid en een trotse moeder keek vertederend naar haar zoon. krijgt Feyenoord een vrije trap: „Jongens allemaal even de billen bij elkaar!" Even later verdedigt Wamberto voor Feyenoord uit in plaats vooT Ajax te scoren: „Gaat hij volgend jaar in de verdediging van Feyenoord spelen of zo?" In de 40e minuut gaat Wamberto alleen op de keeper af, maar mist: „Dit is echt een openlijke sollicitatie." En in de 61e minuut vervolmaakt Wamberto zijn pruts trilogie, hij kopt op de paal: „Hij doet het er echt om, volgens mij heeft hij van de week al stiekem een contract getekend." En dan gebeurt het onvermijdelijke, Feyenoord scoort: „Niet juichen Roy, blijven zitten." Moedeloos zijn we er van. Het was al zo rustig in vak 422, althans qua gesprekken, grappen, grollen en dom gelul. Zal wel met de span ning te maken hebben. Dan krijgt Ajax een penalty: „Die heeft Machlas mooi versierd, hij is natuurlijk helemaal in de stem ming vanwege Grieks Pasen." Ajax scoort en we hebben er maar één opmerking over: „Gerechtig heid kent geen tijd!" Zelfs Roy is het hiermee eens, onder protest, maar toch. Ajacied van de wed strijd is Van Halst: Jan van Halst, hij klopt, hij veegt en hij zuigt." Voor de eerste keer blijven we allemaal tot het laatste fluitsig naal zitten, we hebben toch nog de hele middag in Leentje voor de boeg. Op diezelfde avond was er nog een heugelijk feit te melden, de oprichting van de officiële Supportersvereniging Ajax. Michael van Praag (sinds 1988 voorzitter van Ajax) ontving het lidnummer één en vele Ajacieden volgden zijn voor beeld. Tot op heden is de Sup portersvereniging Ajax de grootste van Nederland en hoort tot één van de grootste van Europa. Al tien jaar lang. Dit feest willen we delen met al onze supporters. Een aantal keren wordt het feestelijk programma in het land opgevoerd. Het evene ment heeft een echt Ajax- karakter. Het programma be gint met beelden van de legendarische thuiswedstrijd tegen Torino. Vervolgens wor den we verrast met de 'andere' Michael van Praag en andere Ajacieden. Kom en vieT met ons mee! Ga nu een kaartje halen bij de desbetreffende locatie. Kosten zijn 2,- voor leden en 4,- voor niet leden. 10 april 2002 District Noord Almelo - Preston Palace 29 april 2002 District Midden Druten - Agoratheater 01 mei 2002 District Belgie Brasschat Dansfeest - Spillemaeckers

Ajax Life (vanaf 1994) | 2002 | | pagina 12