Een heel seizoen in de boekenkast 1 II JARIG, Jelle van Damme op proef Doe mee en kies speler en talent van het jaar Hoe maak ik mijn keuze kenbaar? Deze verzamelband is speciaal ontworpen om een jaargang van 20 Ajax Life kranten in op te bergen. Je kunt de verzamelband bestellen door f. 32,50 over te maken op rekening nummer 54.83.10.440, t.n.v. Supportersvereniging Ajax o.v.v. je lidnummer en Ajax Life verzamelband 'Ik dacht aan een accidentje' De tussenstand n 7 MAAKT 2002 NUMMER 15 AjAX ÜFE Stuur een briefkaart met jouw keuze, jouw naam en adres naar de Supportersvereniging Ajax, t.a.v. Speler/Talent van het jaar, antwoordnummer 615, noo VE Amsterdam (postze gel niet nodig) of stuur jouw keuze per e-mail naar: ajaxlife@svajax.nl. Ook kun je via internet jouw keuze kenbaar maken, surf dan naar www.ajax.nl/svajax. AMSTERDAM - In de clubhistorie van Ajax valt op dat er tot op heden nog maar weinig Belgen de rood-witte clubkleuren verdedigden. Walter Meeuws stond in 1985 een half jaartje in de verde diging en recentelijk kwam doelman Bram Verbist naar de jeugdopleiding van Ajax. Jelle van Damme, afkomstig van zusterclub Germinal Beerschot Antwerpen, heeft drie maanden de tijd om aan te tonen een versterking te zijn voor Ajax 1. Van Damme is per direct speelgerechtigd. WanneeT hoorde je dat je bij Ajax op proef mocht komen? Maandag (het gesprek vond afgelopen donderdag plaats, red.) hoorde ik van trainer Frank van der Eist dat ik naar directeur Bob-Jan Hillen moest komen. Ik dacht dat het over mijn auto ging; ik had een 'accidentje' gehad. Maar hij meldde mij dat ik naar Ajax kon. Leo Beenhakker had gevraagd of ik tot het einde van het seizoen naar Amsterdam wilde komen. Ik hoefde niet lang na te denken." En, verrast? „Ik realiseerde me in eerste instantie nog niet dat ik naar het grote Ajax - een échte topploeg in Europa - kon gaan. Dat drong pas beetje bij beetje het tot me door. Ik wist niet dat de club mij had gevolgd bij de nationale selectie van België ondeT 21 jaar. Ik wist echt nergens van." Wat is jouw positie? „Bij het Belgisch elftal sta ik links op het middenveld. Maar ik kan op veel posities spelen. Bij GBA viel ik een paar keer in en stond ik links op het midden of centraal achterin. Mijn favoriete posi tie is linksback, daar heb ik vroeger ook gestaan. Ik heb nu drie maanden de tijd om te laten zien wat ik kan als verdediger. Als het niet lukt, ga ik terug naar Antwerpen. Ik heb niets te verliezen. Alle ervaring, die ik hier op doe, werkt in mijn voordeel." Wat zijn jouw sterke punten? „Kracht in de duels, ook door mijn lengte (1.90 meter, red.). Ik wil nog wel eens meekomen naar voren, dus offensief kan ik ook wat brengen. En ik heb een goede stevige pass in de voeten. Dit is pas mijn eerst jaar als full-prof, het is allemaal zo snel gegaan. Vorig jaar speelde ik bij de reserves van Lokeren. Ik had niet verwacht bij GBA meteen tot het eerste elftal door te dringen. En nu dit." Maak je keuze bekend. Ding mee naaT één van de prijzen die de Supportersvereniging beschikbaar stelt. Als jij aan het eind van het seizoen de juiste speler of talent van het jaaT kiest, wacht een ingelijst en door de selectie getekend shirt in de ATena op jou. Elke editie van Ajax Life verloten we onder de inzendingen het unieke foto album 'Ajax verovert Europa'. De winnaar van Ajax Life nummer 14 is Tim Bloetjes uit Bergen (NH). Nikos Machias komt in aanmerking voor de Rinus Micheis Trofee van speler van het jaar. Wat een maand! Vijf geplande thuiswedstrijden, de klassieker thuis in de ArenA, volop kansen in de strijd om het kampioenschap, het eerste en het tweede thuis in de halve finales van de Amstel Cup én onze 102de verjaardag op 18 maart. Om dit te vieren hebben wij gedurende deze belangrijke voetbaimaand een speciale aanbieding. Koop nu het Ajax thuisshirt in de Ajax Fanshop of bij een van de bekende verkooppunten op de omloop, en krijg het uitshirt er als cadeau bij. Deze actie is alleen geldig gedurende maart 2002 (zolang de voorraad strekt). Volgde jij Ajax? „Een paar maanden geleden zag ik op Canal+ de film 'Daar hoorden zij engelen zingen'. Ik zei tegen mijn broer dat het een droom moet zijn om daar te mogen spelen. Alles; de spelers, het stadion, de uitstraling... Ik ga echt proberen van alles te genieten, dat heeft Beenhakker mij ook 5 als advies meegegeven." I Ondanks de blessure van Rafael blijft de hij de onbetwiste nummer één bij de verkiezing 'Speler van het jaar'. Bij de verkiezing 'Talent van het jaar' hebben Maxwell en Zlatan stuivertje gewis seld. De, net als Van der Vaart, gebles seerde Johnny Heitinga is nog steeds nummer één. Steven Pienaar stijgt met stip op de ranglijst. Speler van het jaar: 1. Rafael van der Vaart 2. Cristian Chivu 3. Cedric van der Gun Talent van het jaar: 1. Johnny Heitinga 2. Maxwell 3. Zlatan Ibrahimovic

Ajax Life (vanaf 1994) | 2002 | | pagina 10