Stefano Seedorf droomt nog even door Ajax 2 in halve finale Amstel Cup Ajax Life nummer 14 21 februari 2002 I Stefano Seedorf wordt bejubeld na zijn treffer. Stefano Seedorf, Cedric van der Cun, Jan Olde Riekerink geven uitleg voor SBS6 over de zege. Aan het einde van het seizoen hoop ik zo dicht mogelijk tegen de A-selectie aan te zitten", aldus Seedorf, één dag voor de wedstrijd. Om daarna snel naar huis te gaan: „Mijn moeder kan heerlijk koken. En na het eten ga ik vroeg naar bed om me voor te bereiden op de con frontatie met Telstar. Ik heb er zin in. Er schijnt heel veel publiek toe te zullen stromen, ik laat het allemaal op me afkomen." SALTO En inderdaad! De Amsterdam Arena was met ruim 30.000 bezoekers prima gevuld voor het duel van de jeugdige Ajacieden. Na zestig zenuwslopende minuten gaf Ajax 2 plotse ling gas bij en in een tijdsbestek van slechts tien minuten was de kwartfinale beslist. Jason Culina opende de score door een van richting veranderde vrije tTap keihard achter keeper De Vries te knallen. Niet veel later dribbelde Seedorf door de defensie van de bezoekers. Zijn prachtige steekpassje viel pre cies in de loop van Steven Pienaar, die niet twijfelde en uithaalde: 2-0. Drie minuten later volgde tenslotte SeedoTfs finest moment. Hij sneed door het hart van de defensie van Telstar, controleerde de bal met zijn knie, ontweek een tackle van laatste man Van Heulen en schoof de bal met links behen dig in het doel. Uitzinnig van vreugde volgde een sprint richting cornervlag; onderweg het publiek trakterend op een puike salto. Ajax 2 speelde het duel vervolgens professio neel uit en plaatste zich voor de halve finale. Daarin is FC Utrecht de tegenstander. DROMEN Na afloop leek het wel of Seedorf licht gaf, zo straalde hij. Vol trost vertelde hij de pers over Zijn Doelpunt. Scoren in de Arena; een droom was uitgekomen: „Ik kan nu wel vertellen dat ik de laatste drie dagen gedroomd heb dat ik vandaag zou scoren. Dit is helemaal te gek. Vanavond ga ik genieten en feesten. Van nacht zal ik wel niet kunnen slapen. Dat kon ik na de zege in de vorige ronde op FC Twente ook al niet." En weg was-ie, op zoek naar zijn ouders om het gelukzalige gevoel te delen. Stiekem dro mend van alweer een volgende bekeTsensatie in de Arena.Tegen FC Utrecht. Ajax 2-Stormvogels/Telstar 3-0 (0-0) 60. Culina 1-0; 66. Pienaar 2-0; 69. Seedorf 3-0 Scheidsrechter: Koopman Geel: Tevreden, Brunswijk, De Vries (Telstar) Toeschouwers: 28.377 Ajax 2: Stekelenburg, Mofokeng, Yakubu, Wal ker, Valencia, Obodai, Seedorf, Culina, Van der Gun, Ouansah (46. Sneijder), Pienaar (74. Rafael) Telstar: De Vries,Tevreden, Van Heulen, Schen kel, Brunswijk (71. Ilo), De Lange, Holwijn (53. Stuy), Inia.Ten Heuvel, Oostrom (88. Lettinga), Van de Herik immers - zoals een ronde eerder tegen FC Twente - géén underdog. En kon dus niet vrijuit spelen. Het resultaat was onzuivere passing en soms krampachtig voetbal. In de rust besloot Olde Riekerink daarom tot zijn opmerkelijke ingreep, waarvan Kwame Ouansah het slachtoffer weTd; de spits van Ghanese afkomst was er in de eerste helft tegen de fysiek sterke verdediger Danny Schenkel nauwelijks aan te pas gekomen. Ai- speler Wesley Sneijder verving Ouansah, waardoor Seedorf - als middenvelder aan het bekerduel begonnen - doorschoof naar de spits. Olde Riekerink na afloop: „Stefano is heel behendig en snel. Ik wist dat de wat sta tische Schenkel moeite met hem zou heb ben." De ouders van Seedorf emigreerden in 1971 van Suriname naar Nederland. Het echtpaar zette vier kinderen op de wereld, eerlijk ver deeld over beide geslachten. Stefano is de jongste van het kwartet: „Ik zit al van jongs af aan op voetbal en was eigenlijk vanaf het begin één van de besten. Als spits maakte ik veel goals. Voetbal is altijd het belangrijkste in mijn leven geweest. Toen Ajax nog in De Meer speelde, ging ik al bij de Ai kijken. En naar Clarence Seedorf natuurlijk. Hij is mijn neef en mijn grote voorbeeld. Ik hoop ooit te bereiken wat hij gepresteerd heeft. Tijdens de glorieperiode in de jaren negentig lette ik veel op hem." De jonge Seedorf voelt zich een echte Ajacied: „Dat gevoel is moeilijk te omschrijven. Je hebt het gewoon, van kinds af aan stond m'n leven De droom is uitgekomen Stefano Seedorf scoorde namens Ajax 2 tegen Stormvogels/Telstaren trakteert het publiek op een puike salto. AMSTERDAM - "Jongens, ik ga nu iets heel verrassends doen. We zetten onze kleinste man in de spits," aldus Jan Olde Riekerink tegen zijn spelers in de rust van Ajax 2- Stormvogels/Telstar. Tot verrassing van zijn spelers posteerde de oefenmeester Ste fano Seedorf als midvoor. De omzetting pakte goed uit. Meer dan dat zelfs, want met één treffer en een puntgave assist had de 19-jarige Seedorf een belangrijk aandeel in de sensationele 3-0 overwinning van Ajax 2. Door Amout Verzijl Vooraf had Seedorf al gehoopt op een suc cesje in de Amsterdam Arena. In zijn dromen liet hij de mooiste dingen zien; balletje aan nemen, mannetje voorbij en dan doeltreffend uithalen. De werkelijkheid was in eerste instantie heel anders. Ajax 2 speelde in de doelpuntloze eerste helft tegen Stormvo gels/Telstar onrustig. De ploeg was dit keer LIEFHEBBER Stefano Seedorf speelde dit seizoen mee in zes van de zeven Amstel Cupwedstrijden. Geen record, want Anthony Obodai, Walker en Steven Pienaar waren zelfs in alle duels van de partij. De geboren en getogen Zaan- kanter is inmiddels aan zijn vijfde jaar bij Ajax bezig: „Ik was vijftien toen ik hier kwam. Daarvoor speelde ik bij Hellas Sport in Zaan dam." in het teken van Ajax. En alleen maar Ajax. Het is nooit anders geweest. Het ging niet zo ver dat ik met mijn Ajax-shirtje voor de spie gel stond, maar ik sliep wel onder een Ajax- dekbed en had natuurlijk Ajax-posters aan de muur van m'n kamer hangen. Niet alleen van Ajacieden hoor, ook van andere voetbalhel den. Romario bijvoorbeeld, die heeft heel veel indruk op me gemaakt. En ook van Ronaldo en Maldini had ik een poster. Ik ben een échte liefhebber." SOEPEL Een dag voor het duel met Telstar trainde Ajax 2 voor het eerst op de nieuwe grasmat van de Arena. Om te wennen aan de omstan digheden, want normaal gesproken spelen de jeugdige Ajacieden hun duels op De Toe komst. Na de oefensessie nam Seedorf even de tijd bij te praten met Ajax Life„Vorig jaar speelde ik in de A-jeugd onder Danny Blind. Samen met Maarten Stekelenburg en Kiran Bechan ben ik dit seizoen doorgestroomd naar het tweede elftal. De overgang naar Ajax 2 was niet moeilijk, omdat ik de meeste spe lers van dat elftal al kende; de integratie veT- liep vlekkeloos. Het spelniveau lag duidelijk hoger dan bij de Ai, maar ook die aanpassing verliep soepel." Seedorf groeide dit seizoen uit tot een vaste waarde in Ajax 2. Regelmatig blinkt hij uit op het middenveld: „Aan het begin van het seizoen heb ik me ten doel gesteld me zo goed mogelijk te ontwikkelen. Tot nu toe lukt dat. Ik ben niet ontevreden.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2002 | | pagina 5