Wie scoort? De carrousel gaat draaien Eretitel Arveladze Warme steun voor Maxwell NOC COALS Ajax Life nummer 14 21 februari 2002 I WAGNER 4 PARTNERS joBOUD'S INN De gehele Ajax Adidas collectie 40% korting! vervolg van pagina i Er is de laatste tijd veel gediscussieerd over de spitspositie bij Ajax. Machlas kreeg in de hec tische en korte periode voor de winterstop het vertrouwen, maar na de oefencampagne in Portugal kTeeg Zlatan de voorkeur. Nikos Machlas bewees recentelijk verder te zijn als doelpuntenmachine. „Tijdens de trainingen in Portugal deed Zlatan het gewoon beteT dan ik. Hij heeft enorm veel zelfvertrouwen op de trainingen en liet veel goeds zien op het trainingsveld. Daarom wilde Koeman Zlatan in de spits zien," verklaarde Machlas één dag voor het duel in Alkmaar. „Ik had begrip voot deze keuze van de tTainer. Zlatan is twintig jaar, ik ben 28 jaar. Hij moet ook een keer de kans krijgen. Ik was het eens met de tTainer omdat het op een eerlijke manier gaat." Nikos gaf tevens aan vol zelfvertrouwen te zijn na de winst in Tilburg: „Mentaal was het voor mij belangrijk de winnende goal te scoren, in de laatste minuut. De tweede helft tegen FC Groningen was het van mijn kant ook prima en dat zette zich door tegen RKC. DaardooT heb ik een fantastische week achter de rug." Die mooie periode van de Griekse spits leek al na twee minuten en Alkmaar een vervolg te krijgen. Zijn afronding werd op het laatste moment geblokt. In het verdere verloop kwam Machlas er niet meer aan te pas. Wie de moeite nam zijn acties aan de bal te tur ven, kwam tot niet meer dan veertien momenten in 75 minuten spelen. De helft daarvan leveTde balverlies op. Zlatan kon als vewanger ook geen potten breken. De slechte cijfers waren typerend voor heel Ajax in Alkmaar: de bedoelingen waTen goed, maar weinig tot niets lukte. „Ondanks dat het voetbal aan beide kanten niet hoogstaand was, het slechte veld kon als excuus gelden, zag het publiek wel een aantrekkelijke wed strijd," vergoeilijkte Koeman enigszins na afloop. De echt erbarmelijke grasmat in de Alkmaarderhout doet de roep om kunstgras waarschijnlijk weeT oplaaien, terwijl het gras in de Arena juist dit seizoen van prima kwali teit is. Of de terreinmensen bewust half werk leverden is moeilijk te bewijzen, maar de mat was zeer hobbelig en oneffen. Op een kunst grasveld zijn gelijke omstandigheden in ieder stadion mogelijk. AZ was goed voorbereid op het slechte veld. Daarnaast zetten de Alk- maardeTS veel druk op de Ajacieden in balbe zit en ontregelde de Amsterdamse opbouw. Ajax paste zich te veel aan. Er was constant strijd op het middenveld en vloeiende combi naties ontbraken volledig. Na twintig minu ten besloot Koeman de aanpak aan te passen: „De tegenstander dwong ons sneller de lange bal te spelen. Dan kan ik iemand van 1,50 meter niet in het centrum van de aanval zet ten." Koeman doelde op Wamberto. Mido werd in de as geposteerd, achteT de spitsen. „Mido heeft meer kracht en is kopsterker. Ik koos voot hem in het centrum." Het leverde Ajax uiteindelijk één punt op, mede omdat Joey Didulica - naast een aantal missers - als vervanger van de zieke Fred Grim het doel goed verdedigde. Het probleem voot Ajax is momenteel voor namelijk te vinden in de voorste linie. „Voorin werden de één-tegen-één situaties en de ruimtes te weinig benut," zei Koeman terecht na AZ - Ajax. De trainer-coach beperkt zich bij de discussie over de spitsen desgevraagd tot twee namen: Nikos Machlas en Zlatan Ibrahi- movic. Mido is blijkbaar geen alternatief voor de nummer 9 positie. Voor het duel sprak Machlas zich uit over zijn eigen toekomst én die van Ajax: „Ik blijf niet tot mijn 32ste jaar bij Ajax, Zlatans kans komt gerust nog wel. Misschien volgend jaar, of over maximaal twee jaar Dan ben ik weg bij de club. MaaT op dit moment wacht Ajax echt niet op Zlatan, Mido of Machlas. Wij moeten kampioen wor den, iets winnen. Koeman kan niet op talen ten wachten, hij kijkt gewoon wie eT momen teel het best in vorm is." Gezonde concurren tie kan nooit kwaad en wellicht is Mido door zijn huidige vorm voor Koeman juist wél een optie als centrale aanvaller. Amsterdam - Het is weer huurlingentijd. Ajax heeft bij verschillende eredivisie clubs en buitenlandse verenigingen huurlingen rondlopen over wier toe komst moet worden beslist. Momenteel hebben 57 Ajacieden een contract. Het grootste deel in Amsterdam, maar er zijn ook spelers die tijdelijk voor een van de satellietclubs uitkomen. Het wordt voor technisch directeur Leo Beenhakker een enorme klus alle spelers de komende tijd goed onder te brengen. Of terug te halen naar Ajax. Ronald Koeman meldde voor het duel tegen AZ tegenover de media dat de hele groep was doorgelicht en dat er over alle spelers een besluit is genomen. Bij het ter perse gaan van deze Ajax Life (op maandag i8februari) was er nog geen echt nieuws te melden, omdat aller eerst de spelers en hun zaakwaarnemers geïnformeerd dienen te worden. Dat is wel zo netjes. Leo Beenhakker: „De komende weken wil ik duidelijkheid verschaffen. Heel veel mensen zitten momenteel achteT mij aan voor een antwoord, maar ik bepaal de agenda en met wie ik wanneer rond de tafel ga zit ten." Het grote aantal van 57 contractanten is vol gens Beenhakker niet het grootste bezwaar: „Het gaat Ronald Koeman en mij vooral om een evenwichtige samenstelling van het spe lersbestand. We hebben nu bijvoorbeeld een groot aantal centTale middenvelders, num mers 10, bij Ajax rondlopen. Op andere posi ties, neem de defensie, komen we er een aan tal te kort. Aan de ene kant moeten we dus Speelt Hersi volgend jaar in de Arena. Of niet? wat namen schrappen, aan de andere kant zoeken we naar goede versterkingen. Daarnaast willen we talentvolle jeugdspelers nog steeds een contract aanbie den. Het totale aantal zal naar beneden moeten, maar evenwicht binnen de selecties is voor ons het belangrijkst. Ik wil mezelf ook niet vastleggen op een ideaal aantal speleTS voor Ajax." Het door Been hakker genoemde evenwicht gaat niet alleen over de posities die de huidige Ajacieden kunnen bekle den. „Alles valt of staat bij het type speler," meent de technisch direc teur. „Daarbij spelen ook mentale instelling en eventueel ervaring een rol." De deelnemingen, zoals H FC Haar lem en GeTminal Beerschot Ant werpen, blijven belangrijk, aldus Beenhakker: „Maar puur uit tech nisch oogpunt. Bij de satelliet clubs kunnen we opleiding op maat aanbieden. Als een speler niet meer in Jong Ajax past maar wel talentvol is, kan hij ervaring opdoen in Antwerpen of Haarlem. Opleiden staat voorop en niet het klakkeloos stallen van spelers." De komende weken gaat de car rousel draaien en wordt bekend waar de toekomst van spelers als Richard Witschge, Aron Winter en Youssouf Hersi ligt. En van nog Tuim twintig andere Ajacieden. Amsterdam - De broer van de Braziliaanse Ajacied Maxwell, Gustavo, is op donderdag 31 januari op 24-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van een auto-ongeluk. Het bijna niet te vatten familiedrama speelde zich afin het geboorteland van de talent volle speler. Direct na het drama reisde Maxwell terug naar Brazilië. DaaT wachtte hem de zware taak om zijn broer en zijn familie te steunen. Inmiddels is de Ajacied weer terug in Neder land en traint en speelt mee met Jong Ajax. Ajax-supporter Jeroen nam een hartverwar mend initiatief en opende op internet een condoleanceregister, ledereen kon daar zijn of haar steun aan Maxwell betuigen. De reac ties waren overweldigend-in aantal (meer dan duizend!) en ontroerend qua inhoud. Zo schreef een fan: „Maxwell, sterkte met het zware verlies. Je moet weten dat wij, de Ajax- supporters, er altijd voot je zijn." En een ander: „We wensen jou heel veel kracht en stericte in deze verschrikkelijke tijden. You never walk alone! Vergeet dat nooit." Maxwell was na zijn terugkeer ontroerd door de grootse en warme steun van de suppor ters: „Ik ben helemaal verbaasd dat er zo veel reacties zijn binnengekomen. Het was voor mij een mooi en emotioneel moment toen ik hoorde dat al die Ajax-supporters met hun hart en hun gedachten bij mij zijn. Ik wil dan ook iedereen hartelijk danken voor hun over weldigende steun en vooral de initiatiefne mers van deze geweldige actie." Shota ATveladze is door een panel van trai ners, sportjournalisten en supporters uit geroepen tot 'Speler van het Decennium' in Georgië. De aanvaller toonde zich bijzon der blij en trots met deze onderscheiding. Arveladze werd begin dit seizoen verkocht aan Glasgow Rangers. De 28-jarige aanval ler liet onder meer oud-Ajacied Georgi Kin- kladze achteT zich in de verkiezing. Wamberto voegde de afgelopen weken twee treffers toe aan het imposante Ajax-aantal van 4997 treffers. Nog drie te gaan en num mer 5000 is een feit. Stuur jouw Top 5 mooi ste Ajax-goals aller tijden naar ons redactie adres. Wij stellen dan een Top 25 samen. Aanbieding: Ajax spijkeijack vanaf maat 8,10,12,14,16 en S t/m XXL I 1^ van J*3-f3T voor €18,00 Ol f Verzending door heel Nederland. Oosterdiep westzijde 5, 7881 GK EMMER-COMPASCUUM Telefoon: (0591) 35 10 41 http://www.bouds-inn.nl

Ajax Life (vanaf 1994) | 2002 | | pagina 3