A A Wie scoort voor de koploper? Weken van de waarheid aangebroken Bobby Haarms ontmoet Louis van Gaal P De Sponsor van' ®y)De club 21 FEBRUARI 2002 9E JAARGANG Ook Mido strandde herhaaldelijk op AZ-doelman Arnold Nijkamp. Alkmaar - De vrijdag voor het zondagse duel tegen AZ stelde Ronald Koeman het al nadrukkelijk: „Kampioen wordt Ajax niet door één duel thuis tegen Feyenoord te winnen. Juist in wedstrijden zoals tegen AZ moeten we de punten zien te pakken." Nadat in de Aikmaarderhout bekend werd dat Feyenoord drie punten liet liggen in Arnhem, zongen de meegereisde supporters: „Geen club die ons kan evenaren, rood en wit wordt kampioen!" Iets te voorbarig, want Ajax kon geen behoorlijke voor sprong nemen in de competitie. Het gelijke spel bracht de Ajacieden wél aan de kop van de ranglijst. Door Erol Erdogan Door het recente blessureleed voerde trainer- coach Koeman een paar veranderingen door in de basiself. Rafael van der Vaart is door een operatie aan zijn meniscus ten minste een maand uitgeschakeld. De jonge middenvel der en topscorer kreeg van Koeman de laatste wedstrijden een plek als centrale middenvel der toebedeeld. Op de nummer 10-positie stond dit keer Wamberto. Hierdoor onstond er een vacante plek aan de linkerkant, die door de Egyptenaar Mido werd bezet. Na een lange afwezigheid stond de aanvaller voor het eerst in de basis onder Ronald Koeman. Mido speelde een redelijk succesvol toernooi in Mali om de African Nations Cup en voegde zich pas onlangs weer bij de selectie. Door de verplichtingen met het nationale elftal heeft Mido Koeman nog niet ten volle kunnen over tuigen van zijn kwaliteiten. Lees verder op pagina 3 Het leven van Louis van Gaal is, net als dat van oer-Ajacied Bob Haarms, vervlochten met Ajax. Natuurlijk was hij trainer-coach van Barcelona en later technisch eindverantwoor delijke bij de KNVB. Maar het rood witte hart klopt nog altijd, met even veel passie. In het bar-restaurant La Perche d'Or, waar Tilly Haarms de scepter zwaait, halen Bob en Louis herinneringen op. Over de Wereldbeker, over een rondvaart door de grachten en over de irritatietraining. Van Gaal: „Ajax valt of staat met zijn trainers." Het volledige verhaal staat op pagina 8 en 9 een prachtige 1-2 zege te boeken. Na het bezoek van Feyenoord komen achtereenvol gens De Graafschap en SC Heerenveen naar de Arena. Het weekeinde daarna, zondag 24 maart, speelt Ajax uit tegen PSV. Na de wedstrijd in Eindhoven resteert nog een rela tief eenvoudig programma. Voor veel fans wordt de wedstrijd van 3 maart tegen Feyenoord de 'wedstrijd van het jaar'. AMSTERDAM - Met nog twaalf duels voor de boeg gaat Ajax aan kop in de KPN Eredi visie. Feyenoord is tweede met één punt achterstand. Het als derde geklasseerde PSV heeft, met de duels tegen beide rivalen nog voor de boeg, zes verliespunten meer dan Ajax. De spanning neemt dus toe en een zinderend slot van de competitie komt steeds meer in zicht. Traditiegetrouw wordt de competitie in maart beslist. De ploeg die aan het einde van die maand bovenaan staat, wordt in de regel kampioen. Juist daarom is het zo zuur dat Ajax enige tijd geen beroep kan doen op Rafael van der Vaart, onbetwist één van de beste Ajacieden van dit seizoen. De makkelijk scorende middenvelder scheurde in de wed strijd tegen RKC Waalwijk zijn meniscus. Het probleem is inmiddels operatief verholpen. Van der Vaart is herstellende en doet er alles aan zo snel mogelijk weer bij de selectie aan te sluiten. Een verdere tegenvaller voor Ronald Koeman is de blessure van Johnny Heitinga. De jonge verdediger heeft exact dezelfde kwaal als Van der Vaart. Heitinga is naar verwachting nog zeker een maand uit de roulatie. Koeman hoopt dat Rafael van der Vaart er voor de top per tegen FeyenooTd weer bij kan zijn. Dat duel staat gepland voor zondag 3 maart in de Amsterdam Arena. Hoewel Koeman 'baalt' van het verlies van Van der Vaart, wil hij er niet te dramatisch over doen: „Natuurlijk is het vervelend dat Rafael juist nu geblesseerd is. Hij is onze top scorer en inmiddels een 'dragende speler'bin nen de ploeg. De rest van het elftal krijgt nu de kans niet alleen afhankelijk zijn van de ingevingen van een negentienjarige jongen." De altijd beladen 'Klassieker' van volgende week zal volgens Koeman geen beslissende rol gaan spelen in de kampioensrace: „We spelen eerst nog uit tegen NAC en Fortuna Sittard. Dat zijn twee cruciale duels waarin we zes punten moeten halen. Tegen Feye noord kunnen we een concurrent drie punten afsnoepen - of er drie tegen verliezen - maar het zijn de resultaten in andere wedstrijden die van doorslaggevende betekenis zullen blijken." Vorig jaar verloor Ajax in de Arena met 3-4 van Feyenoord. Eerder dit seizoen haalden de Ajacieden sportieve revanche door in De Kuip

Ajax Life (vanaf 1994) | 2002 | | pagina 1