Bouw home kan beginnen mmm Nog de beste wensen Aj'ax-RKC Waalwijk 3-1 -—•••• - Marcel Stephan volgt vanaf vak 422 de thuiswedstrijden van Ajax. Op geheel eigen wijze geeft hij met zijn vak genoten commentaar op de verrichtingen van Ajax en de toestand in de wereld. Rond één uur, café Leentje, zit Bert K. al aan de vaste stamtafeh'Nog de beste wensen en dat we maar kampioen mogen worden!' Uiter aard komt Pim Fortuyn ter sprake: 'Dus Pim wil artikel 1 uit de grond wet schrappen, zodat bij onge straft kan discrimineren. Betekent dat wij nu ook weer opmerkingen over kale relnichten mogen maken?' 'Ja, bet potenrammen wordt nu ook weer een olympische discipline!' Terwijl iedereen bin nendruppelt, wensen wij elkaar 'nog de beste wensen', waarna we afreizen naar de Arena. Als de wed strijd tien minuten oud is, merken we dat de scheidsrechter een nieuw consigne voor 2002 heeft gekregen: 'Alles mag vandaag.' 'Is Pim Fortuyn de blanke broeder van Vierklau?' In de 25e minuut krijgt Machlas op rechts een bal van Wamberto, die nog aan die kant van het veld verbleef, omdat hij daar een corner had genomen. Machlas zet de bal voor, maar daar staat niemand. Bert W. spreekt namens Machlas: 'Geef ik die bal voor, staat er niemand, Waar was Wamberto? Die gaf je net de bal Nikos. O ja, vandaar'. Ook het Carnaval wordt bespro- ken:'Wamberto is vandaag met z'n hoofd in Rio en Van Halst heet van daag Joao van Halst.' Nieuw van daag is dat we in de 2e helft onze Man of the Match via SMS mogen doorgeven, na ampel beraad zijn we het er allemaal over eens dat Bergdplmo onze man is. Hij speelt foutloos en permitteert zich zelfs een balletje achter het standbeen langs, waarmee hij een RKC-er totaal misleidt. Het SMS-en lukt niet: 'Je hebt zeker een Ben-abon nement?' Op het moment dat we het opgeven, schiet onze held tegen de rug van een tegenstan der, waarop RKC terugkomt tot 2-1 'Gelukkig is onze SMS niet doorge komen!' Tenslotte bespreken we nog een Koeman-anekdote: 'Een vriendin van mij was een jaar of tien geleden in een Gronings café, waar Erwin Koeman ook was en behoorlijk vervelend deed. Na tien minuten was ze het zat en zei tegen Erwin:'Jij hebt toch een broer die heel goed kan voetballen?' Ze heeft de rest van de avond geen last meer van hem gehad! 21 FEBRUARI 2002 NUMMER 14 AlAX LIFE De tombolatafel. Op de derde plaats café Huizinga. De finale werd gespeeld tussen De Stud en OFA. De Stud won overtuigend en ging met de hoofdprijs naar huis. De andere finale om de derde en vierde plaats werd gewonnen door café Huizinga. Vak M werd vierde en de rest van de teams verdeelde de overige plaatsen. Op de tweede plaats het team van de OFA. De prijzentafel. VOORAANZICHT Achter het trainingsveld krijgt het home zijn plaats. Zoals het er naaT uitziet, komt ons home er eindelijk. Olaf, de project leider namens de supporters voor wat betreft het Supportershome, vertelt over de voortgang van zijn project en ons huisje. Met veel doorzettingsvermogen en af en toe een blik op oneindig heeft hij zijn ideeën en die van ons allen van de grond gekregen. Op het moment van schrijven zijn de bomen geveld en kan het terrein bouwrijp gemaakt worden voor leggen van de fundering en de leidingen. Alles begon met een droom van vele supporters. Die droom werd een plan en dat plan werd door hem uitgewerkt tot het Supporters home-project. Olaf sprak enthou siast over de hulp en bijval die hij heeft gehad vanuit de gemeente van Ouderkerk aan de Am stel. „Zij hebben ongelofelijk hun best gedaan, door snel en correct de afhandeling van de vergunningen te regelen en ons te wijzen op de eventuele stagnaties van bouw technische zaken, in tegenstelling tot onze eerdere ervaringen met andere instanties." Op de vraag wanneer de eerste paal in de grond gaat, antwoordde Olaf: „Eind maart beginnen we met de bouw, zolang de weersomstandigheden dit toe laten. De start van de bouw zullen we op gepaste wijze als sup porters vieren." Hierboven staat de bouwtekening van het home, dat maakt je warm van binnen en toch weer huiverig van buiten. Is het een droom of wordt het toch einde lijk werkelijkheid? 25 jaar F-side De F-side vierde haar 25 jaar bestaan. Er komt een boek over 25 jaaT F-side, maar met een toernooi en een feest in de Sporthallen Zuid werden de vijfentwintig jaren van de meest beruchte en beroemde side, gepast gevierd.Tien teams uit de verschillende supportergroepen streden om de grootste eer die er te beha len was: kampioen der kampioenen. Elke wedstrijd werd gespeeld op het scherpst van de snede en na afloop werd er een gigantische tombola gehouden. Tot in de kleine uurtjes was het feest. „Hopelijk zijn wij eind mei uit- gedroomd en staat het supporters home er werkelijk. Dat wordt wederom op een gepaste wijze gevierd," aldus een vastberaden Olaf. In elke Ajax Life berichten we over de voortgang van het Suppor tershome. Hier alvast een kijkje in de keuken en andere ruimtes van ons toekomstig home. Plattegrond toekomstig supportershome. Na de prijsuitreiking, door Bobby Haarms, werd de grootste tombola van Nederland gehouden. De hoe veelheid prijzen oversteeg ieders verwachting. Het duurde bijna twee uur voordat de laatste prijzen waren vergeven. Joark bedankt!

Ajax Life (vanaf 1994) | 2002 | | pagina 12