programma DE TOEKOMST Ajax Life nummer 14 21 februari 2002 I Wijsneuzen Heel soms hebben ze in Rotterdam goede ideeën Passende beloning Extra schoeisel Restant ■i Ze waren er weer, al die wijzneuzen: in heftige discussie gewikkeld over welk talent er over tien jaar zal staan en welk niet! Voetballen kunnen ze allemaal, in potentie herbergt elke lichting nieuwe Van der Vaartjes en Van der Meydes; de vraag is alleen hoe ze zich ontwikkelen? Feit is dat er heel wat vervelender dingen bestaan dan het kijken naar voetbalwedstrijdjes op het Sportpark De Toekomst van de Ajax-jeugd. Ajax C2 - UVS Cl, een klassieke tegenstander uit Lei den waar al bijna negentig jaarlang het 'betere voetbal'het doel is geweest. Een duel op kunst gras, i-i bij de rust. Met linksbuiten Mark de Boer (foto), die het als 'nummer elf' niet echt makkelijk had en in het tweede bedrijf achter John Goossens op het middenveld kwam te spelen. En van die John werden alle toeschouwers 'even stil'. Dat was toen hij de bal uit een vrije trap met links, a la Theo Janssen, van vlak bij de rechter zijlijn in de veTre hoek jaste. Ajax C2 - UVS Cl werd 4-3. Zaterdag 23 februari: 10.00 UUT: Ajax C2 - 0/14 Amstelveen/Heemraad C-i veld 2 10.00 uur: Ajax Fi - 0/09 Pancratius F-i veld 3 12.00 uur: Ajax A2 - 0/18 veld 2 Zondag 24 februari: 10.45 UUT: Ajax D2 - 0/12 Willem II D-2 veld 3 12.00 uur: Ajax Cl - 0/15 SC Heerenveen C-1 veld 2 12.00 uur: Ajax Dl - 0/13 Willem II D-1 veld 3 PTogTamma Amateurs zaterdag 23 februari 12.30 UUT Ajax zat 3 Z.C.F.C. 2 De Toekomst 3e veld 14.30 uur Ajax zat vet. K.S.J.B.vet. De Toekomst 3e veld Tekst en foto's: Cer Stolk Danny Blind zat bij Jack van Gelder. De trainer van de Ai stelde vast dat de heren van de pers de opleiding van Ajax ineens weer wèl vinden deugen, nu Ajax 1 zijn wedstrijden weer winnend weet af te sluiten. Een kleine bijkomstigheid: zo gaan de dingen in het voetbal! Objectief gezien is één ding evident, om met Feyenoord-aanhanger Melkert te spreken. De man zou beter het woord helder kunnen gebmiken. Dan zouden er nóg meer mensen begrijpen wat hij precies bedoelt. Oké: de Ajax jeugdopleiding heeft nooit niet goed gefunctioneerd. Doot de jaren heen leidde Ajax op en voorzag Zeist zodoende in alle leeftijdscategorieën van internationals. Bij Nederland ondeT 19 (foto), dat laatst aan de Dordtse Krommedijk oefende tegen de plaatselijke Eerstedivisie-club, stond bijvoorbeeld Nigel de Jong in de basis. Dat was één Ajax-international. En het is dat Ajax bondscoach Mark Wotte vroeg om het met het oog op het bekerduel van Ajax 2 - Stormvogels/Telstar een beetje rustig aan te doen met de pas 17-jarige Wesley Sneijder. Anders waren het er twee geweest! Het maakt voor spelers als Wesley Sneijder en Nando Rafael (archieffoto tegen Feyenoord) écht niet uit of ze bij Danny Blind in de Ai spelen of in Jong Ajax voor de kwartfinales voetballen in de Amstel Cup. Ze staan er gewoon en dat geeft nog weer eens aan hóe fantastisch ze dit seizoen bij Ajax op De Toekomst bezig zijn. Een dag nadat Jong Ajax historie schreef doOT als eerste scha- duwteam door te dringen tot de halve finale van de KNVB-beker, kreeg in Rotterdam Feijenoord- stadion-directeur Jan van Merwijk het lumineuze idee de bekerfinale dit jaar in de Arena te laten plaatsvinden. Dat wil zeggen: als Ajax volgende maand PSV verslaat en als Ajax 2 erin slaagt FC Utrecht uit de finale te houden. De wedstrijd om de Johan Cruijff-schaal zou dan in augustus naar het Feijenoord-stadion moeten gaan... „Het zou voor Ajax een passende beloning zijn," vinden ze in Rotterdam. De KNVB reageerde met de mededeling: „Eerst maar eens afwachten hoe het toernooi verder verloopt. We trachten bovendien een traditie op te zetten door de bekerfinale altijd in Rotter dam te laten spelen en de strijd om de Johan Cruijff-schaal in Amsterdam te laten plaatsvinden. En dan moeten er niet onmiddellijk allerlei uitzonderingen worden gemaakt." Regen, wind en kunstgras! Gelukkig dat er op De Toekomst kunstgras is. Al bood het bijvoorbeeld weer geen soelaas toen vorige week de wedstrijden van de Bi en de B2 tegen GBA letterlijk in het water vielen. Maar wat in het vat zit, verzuurt niet. Een aflevering over extra schoeisel, wijsneuzen en een Rotterdams idee. Tegenstanders van Ajax weten het nu wel: altijd extra schoeisel meene men naar De Toe komst! Grote kans dat je er bij zo'n constant aanhou dende Zuidwesten wind - vooral regen die dat weertype met zich mee brengt - niet aan ontkomt een wed strijdje te moeten voetballen op kunstgras. Omdat de KNVB nog geen landelijke competi tie kent voor D-junioren, organiseren de clubs in deze leeftijdsklasse zélf een reeks wedstrijden voor de ongeveer 12-jarige talentjes. Vaak vindt dat soort duels plaats op zondagmorgen. Zo kon de échte voetballiefhebber laatst, voordat hij Ajax 1 met 3-1 van RKC Waalwijk zag winnen, naaT hartelust smullen van een exclusief voorgerecht: in dit geval Ajax Di - Vitesse Dl (foto). Een duel - drie keer Taden - dat op het kunstgrasveld werd gespeeld van De Toekomst en na een doel puntloze ruststand met 3-0 werd gewonnen door de spelertjes van trainer Robin Pronk. Een belletje naaT de competitieleider, Meneer Van der Lugt: "Wanneer wordt dat restant van het vorig jaar gestaakte duel Feyenoord Bi - Ajax Bi gespeeld?" Antwoord: "Aanstaande zaterdag, 23 februari." Op hetzelfde DHZ-terrein verliep de jongste Klas sieker tussen de B-junioren van de Sportclub Feyenoord - zeg maar Feye noord B2 - en Ajax B2 anderhalve week geleden wèl zonder haperin gen. Na een doelpuntloze ruststand werd het duel door Feyenoord met het kleinst mogelijk verschil gewon nen. Op de foto Ajax' nummer acht Robert Schilder, die een Rotterdamse tegenstander geen schijn van kans geeft.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2002 | | pagina 11