De eervolle derde man Bruins Slot Ajax op koers Kleine Kanu vertrekt 'Belangrijk dat plezier in voetbal terug is' Stanley Menzo wordt full-time trainer deBOUD'S INN Mitchell Piqué teleurgesteld in Ajax Ajax Life nummer 13 7 februari 2002 SHOP enSt/mXXL vervolg van pagina i Ir Tilburg was Galasek één van de meest dominante Ajacieden. Als bewaker schakelde bij Willem ll'er Caluwé uit en bij controleerde en regeerde als een vorst op bet middenveld. Ajax kwam veelvuldig door bem in balbezit en bij zette de door Koeman gepredikte pres sie op deTilburgers. „Ik voel me beel erg tbuis op die positie als controlerende middenvel der, dat is mijn favoriete stek," zei bij opge lucht na de wedstrijd. „Het enige wat ik na de winterstop kon doen, was met volle inzet trai nen en spelen. Ik weet zeker dat als je met alle inzet en overtuiging werkt, je daarvoor altijd iets goeds terugkrijgt. Voor mij is dat nu een basisplaats." Het grootste compliment voor de Tsjecb kwam van Hans Westerbof, trainer van Willem II: „Ajax was op bet middenveld zo balvast dat we daar niet dominant konden zijn. Zij zetten zoveel druk dat bet niet lukte vloeiend te combineren." Hopelijk zien ook de Ajax-fans de gTote meerwaarde van Galasek als zekere factor in de nog jonge selectie. Hoe was de terugkeer op het veld? „Het scheelde dat ik zowel Ronald Koeman als Ruud Krol goed ken. Ik heb Ronald bij Barcelona van dichtbij meegemaakt. Ruud liep bij mij stage bij Ajax 2 en we werkten samen bij Oranje. Omdat ik hun beider visies goed ken, pakte ik de draad snel op." Wat zijn jouw taken? „Na bet medische en conditionele gedeelte in een herstelperiode van een voetballer komt de coördinatie en het balgevoel. De derde man - dat ben ik - zorgt voor de indi viduele training van zo'n speler. Bovendien maak ik de wedstrijdanalyses van de tegen stander. Belangrijk daarbij is de verwerking van de analyse in de tactische trainingen door de hoofdcoach. Mijn voordeel is dat ik zelf op bet veld aanwezig ben. In een aan- Door Sander Berends Piqué is vrij nuchter over z'n overstap: „Ik bad tijdens de winterstop een gesprek met trai ner Ronald Koeman. Het leek bem bet beste dat ik bij een andere club meer speeltijd zou opdoen; maar wég - zo zei bij - hoefde ik niet. Zelf vond ik bet ook fijn om weer elke week aan spelen toe te komen. Het liefst was ik in de eredivisie gebleven, maar van m'n zaak waarnemer boorde ik, dat alle clubs 'vol' zaten. Leo Beenbakker vertelde vervolgens dat zowel FC Volendam als Haarlem interesse hadden getoond. Uiteraard ging mijn voor keur toen uit naar Haarlem. Trainer Heini Otto beeft me bij de Ajax-jeugd nog onder z'n hoede gehad en bovendien kende ik een deel van de selectie - Darl Douglas en Mare Stuut bijvoorbeeld - al vanuit diezelfde tijd. Didi Longuet woont zelfs tegenoveT me; we kun nen nu carpoolen." Piqué vindt de handel wijze van Ajax enigszins teleurstellend: „Vorig jaar bad ik het naar mijn zin bij FC Twente. De club wilde me kopen, maar tot twee keer toe werd dat door Ajax geblok keerd. Ze hadden me dit jaar weer nodig, zo was bet verbaal. Maar ja, als ik dit seizoen dan slechts twee keeT mag invallen en bij elkaar maaT tien minuten speeltijd krijg, dan is dat niet iets waar ik vooraf op bad gehoopt. In die korte tijd heb ik toch iets laten zien; scoorde zelfs tegen RKC Waalwijk. Maar daarna kwa- Wat voor Tomas geldt als middenvelder, gaat ook op voor Ferdi Vierklau als verdediger Hij lijkt zich in de basis te hebben gevochten. Jarenlang wisselde de rechtsback bet voetbal veld ongewild af met de brancard, maar dat lijkt verleden tijd. Voor Ronald Koeman is bij de eerste back op rechts: „Ik vind dat Vierklau agressiever en beter verdedigt dan Johnny Heitinga. De keuze voor Vierklau bad ik al gemaakt voor FC Den Bosch, maar toen viel bij twee dagen voor de wedstrijd geblesseerd uit. Tegen Willem II kon ik kiezen voor Vierklau en ik vind dat bij die positie van rechtsback goed invulde," zei Koeman na bet duel. Fred Grim was in Tilbwg gewoon weer eerste keus als doelman. Het is te hopen dat zijn oogblessure, opgelopen na een botsing met Jatto Ceesay, meevalt. De spitspositie levert een behoorlijke puzzel op voor Koeman. Zlatan IbTahimovic maakte te weinig van de kansen die Ajax tegen de 'tri colores' kreeg. De scherpte voor de goal ont brak. Koeman, die de jonge Zweed kwalitatief hoger inschat dan de concurrenten Mido en vullende, aanreikende en ondersteunende functie." Ben jij blij met de nieuwe functie? „Ik vind het heel eervol. Daarom doe ik het dus ook. De positie die ik bekleed, is behoor lijk vertrouwelijk. Ik moet goed weten wat ik wel en niet kan zeggen en loyaal zijn. Dat ben ik al gewend van mijn periode met Cruijff en Frank Rijkaard tijdens het EK. Cruijff was geniaal. Ik bracht hem veel dingen aan, maar dan kwam hij altijd met extra details. Dat was een fantastische praktijkervaring en daar door groeide ik zelf ook. Bij een topclub komt het altijd neer op resultaat behalen en een prestatie neerzetten. Je moet onder druk kun nen werken en vooral altijd achter je visie blij ven staan. Maar met mijn ervaring denk ik dat het wel gaat lukken." men er geen nieuwe kansen meer. Overigens ben ik niet de peTsoon die in zo'n situatie naar de trainer loopt om te vragen waarom ik niet speel." Zijn debuut bij Haarlem was niet onverdienstelijk. Hij scoorde een prachtige goal in het Zuiderpark tegen ADO Den Haag, werd verkozen in het 'Elftal van de Week' van Voetbal International en voegde daar afgelo pen vrijdag een nog fraaiere tweede treffer Machlas, zag dat natuurlijk ook: „Ik wil spe lers vertrouwen geven met wedstrijdminu ten. Zlatan is een fantastische speler, maar kijk eens wat hij doet bij voorzetten. Hij staat te veel stil. Een spits moet bewegen, soms naar de eerste paal, soms naar de tweede paal. Dat deed Machlas. Hij komt twee keer vrij. De tweede keer komt Machlas los van zijn tegenstander en maakt hem fantastisch af. Dat is mijn kritiek op Zlatan; hij moet meer bewegen. Ik blijf werken om dat bij hem te verbeteren." Gelukkig voor Ronald Koeman nemen steeds meer spelers afscheid van de ziekenboeg. Neem Pius Ikedia. De Nigeriaanse aanvaller dwong het eerste Amsterdamse doelpunt af en gaf de Tilburgers met de derde goal de genadeklap. Koeman: „Gelukkig is Ikedia terug, hij heeft veel snelheid en dreiging. Dat geeft mij de mogelijkheid in de wedstrijd din gen te veranderen als het niet loopt. De groep moet elkaar onderling scherp houden. Ik ben blij dat Machlas zo invalt, dat betekent dat Zlatan ook weer wakkerder moet worden. De manier van spelen geeft het elftal houvast, maar een seizoen winnen we niet met elf mensen." aan toe: een solo langs vier spelers van Hel mond Sport! „Ach, ik voetbal nu weer lekker. Ik vind op dit moment eigenlijk niet zo zeer belangrijk waar ik speel, maar eerder dat ik weer speel en het plezier in het voetballen terugkrijg. En dat is in Haarlem het geval. Ik speel ook weer linkshalf, een positie die mijn voorkeur heeft. Linkermiddenveld of links voor, daar speelde ik in mijn jeugd ook." Aan het einde van het seizoen heeft Piqué weer contact met Ajax. „Ik weet niet of ik dan weer terug wil. De handelswijze van de club vergeet ik in ieder geval niet snel meer." AMSTERDAM - Ajax en Christopher Kanu hebben in overleg besloten het nog tot deze zomer lopende contract te beëindigen. Ajax heeft aangegeven dat Kanu per direct transfervrij mag ver trekken. Het begon allemaal zo mooi. In het kielzog van de lange Nwankwo Kanu kwam ook diens broer Christopher naaT Amsterdam. De fraaie sleepbewegingen van de 'grote Kanu' indachtig, leek er een gouden toe komst in het verschiet te liggen voor de 'kleine Kanu'. Maar de jongere en ook letter lijk kleinere broer vertrekt uiteindelijk uit Amsterdam. Als B-junior begon Christopher Kanu zijn Ajax-loopbaan op Voorland, het vroegere jeugdcomplex van Ajax. Daar trainde en speelde hij onder coach Heini Otto. Nwankwo Kanu schitterde in het eerste, Christopher toonde zijn talenten bij de jeugd. Toen zijn broer in 1996 met een goed gevulde prijzenkast verhuisde naar Interna- zionale in Milaan, ging Christopher mee. Uiteindelijk kwam hij terecht bij FC Luganc een soort satellietclub van Inter. In 199 r keeTde Chris terug bij Ajax, waar hij in het tweede elftal terechtkwam. De aanvallendè middenvelder werd vervolgens omgeturnd tot rechtsback en in die positie schopte hij het tot achttien duels in Ajax i, waarvan drie wedstrijden in de UEFA Cup. Vorig seizoen werd hij met Ajax 2 kampioen in de reserve- eredivsie. Desondanks bleek Kanu'tje te licht voor het grote werk bij Ajax. Het Spaanse Alavés, dat eerdeT Richard Witschge tijdelijk inlijfde, wilde hem huren. Na een groot aantal minuten op de TeseTvebank keerde Chris enkele weken geleden niet tijdig terug van een trainingskamp met de Nigeriaanse selectie. Alavés nam het voorval hoog op en bedankte de huurling voor bewezen dien sten. Een terugkeer naar Amsterdam was het enige dat hem restte. Van Ajax mag 'Kanu de Tweede'nu transfervrij vertrekken, al mag hij op de trainingen van Jong Ajax in conditie blijven. APELDOORN - Stanley Menzo beëindigt aan het eind van dit seizoen zijn actieve loopbaan. De doelman, nu nog onder de lat bij de amateurs van ACOVV, gaat verder als full-time trainer. Menzo: „Ik wil de cursus Coach Betaald Voet bal gaan volgen. Twee jaar ervaring is daar voor één van de toelatingseisen", aldus de routinier die bondscoach Mark Wotte blijft assisteren bij diverse Nederlandse jeugdse- lecties. Ajax speelt op zaterdag 13 juli een vriendschappelijke wedstrijd bij en tegen AGOVV. Stanley Menzo zal dan dus niet meer het doel van de amateurs verdedigen. Het liefst staat de man, die 322 officiële wedstrij den afwerkte voor Ajax, dan als verantwoor delijke trainer voor de groep, hoogstwaar schijnlijk niet in Apeldoorn. „Ik wil mijn eigen ideëen en gevoel kwijt, maar ik besef dat ik nog veel moet leren. Daarom zou ik me kun nen voorstellen nog korte tijd ondeT iemand te werken wiens ideëen hetzelfde zijn." Waar Menzo trainer wordt, is nog onduidelijk. De zesvoudig international staat niet alleen open voor aanbiedingen uit het profvoetbal, maar ook voor die van amateurclubs. Aanbieding: alaX-Ajax spijkerjack imnof moot Q 1H 1 9 1A Val lol Illctal O, 1U, 1% ÏO van€jB3r5T voor €18,00 Verzending door heel Nederland. Oosterdiep westzijde 5, 7881 GK EMMER-COMPASCUUM Telefoon: (0591) 35 10 41 http://www.bouds-inn.nl Mitchell Piqué krijgt vlak voor zijn debuut nog een laatste aanwijzing van Haarlem-trainer Heini Otto. AMSTERDAM - Tonny Bruins Slot is terug in de picture. De oer-Ajacied is al weer twee jaar aan Ajax verbonden, maar zijn werkzaamheden speelden zich vooral bui ten de publiciteit af. Na de winterstop begon hij als derde man in de technische staf van Ronald Koeman. Zijn coördinerende taken bij de zusterclubs HFC Haarlem en CBA blijft hij erbij doen. HAARLEM - Voor de tweede keer in zijn carrière is Mitchell Piqué door Ajax verhuurd. Vorig seizoen speelde de 22-jarige Amsterdammer op leenbasis voor FC Twente en sinds twee weken verdedigt hij de kleuren van Haarlem.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2002 | | pagina 3