Jeroen Slop, financieel directeur Ajax 'Er is een beleid waar iedereen tevreden mee is' Supportershome dichterbij Straf FC Twente Ajacieden in Frimley Green Districtsnieuws Groot Amster dam en Midden Zaalvoetbaltoernooi 25 jaar F-side 24 JANUARI 2002 NUMMER 12 Ajax Life In het kader van het jaarlijks natio naal bowlingtoernooi, organiseren de districten Groot Amsterdam en Midden ieder een toernooi in de voorrondes. Het toernooi in Amsterdam vindt plaats op 9 februari 2002 en dat in district Midden op 8 maart in Baarn. De deelnemende teams bestaan uit 4 spelers, waaTvan minimaal twee spelers lid zijn van de Suppor tersvereniging Ajax. Teams uit de genoemde regio's hebben bij over schrijving voorrang. Het reglement bepaalt o.a. dat alleen met ter plekke beschikbaar gesteld materi aal gespeeld mag worden. De kos ten zijn 40,- per team. Aanmel den kan.via een mailtje naar sva- midden@hotmail.com of een tele foontje naar de Supportersvereni ging-. 020 - 3111516 (Urjan van Dienst). Vermeld je teamnaam, (mail)adres, telefoonnummer en het toernooi waarvoor je wilt inschrijven. Tot ziens bij het bow len en het mag nog, beiden distric ten wensen alle Ajax supporters een voorspoedig en gezond 2002. AMSTERDAM - Vorige week hebben B&W van Ouderkerk aan de Amstel hun handtekening gezet onder de bouwvergunning en de gebruikersvergun ning van het Supportershome. Deze formele handeling brengt het home dichterbij en nu is het wachten op de eerste schep in de grond. Nog even geduld en we hebben een heus dak boven ons hoofd. AMSTERDAM - De KNVB heeft Ajax een geldboete van 2.000 euro opgelegd, naaT aanleiding van de ongeregeldheden tijdens de wedstrijd FC Twente - Ajax. Bovenop de geldboete werden de Ajax-supporters uitgesloten voor de eerstkomende wedstrijd. Mede op aanraden van de supporters en met de wetenschap dat Ajax alles had gedaan om de wedstrijd goed te laten verlo pen, is de club succesvol in beroep gegaan tegen deze maatregelen. Ajax kon aantonen dat slechts enkele onverlaten en niet de hele tribune verant woordelijk waren voor de ongeregeldheden. De KNVB heeft de straf terug gedraaid en bepaalde dat alleen de uitkaarthouders naar de eerstvolgende uitwedstrijd mogen. Aangezien FC Den Bosch, de eerstekomende tegen stander in een uitwedstrijd, maar over 425 uitplaatsen beschikt, kunnen niet alle 600 voorrang uitkaarthouders dit duel bezoeken. Op 16 februari zal in de Sporthallen Zuid het zaalvoetbaltoernooi '25 jaar F-side' plaatsvinden. Aan dit toernooi doen tien teams mee uit de ver schillende supportergroepen van de F-side: Stud, Wezep, Vak M, Praathuis, F-side 25, etc. Het toernooi begint om 18.00 uur en duurt tot 21.00 uur. Hierna is de prijsuitreiking en wordt er tot middernacht gefeest. Voor muziek en hapjes is gezorgd, de drank is voor eigen rekening. Ook wordt er die avond een grote tombola gehouden, met topprijzen. De opbrengst wordt overhandigd aan een goed doel uit de voetbalwereld. Opzet van dit toernooi is dat het uitgroeit tot een jaarlijks terugkerend evenement met 24 teams, ledereen is welkom en een leuke avond wordt jullie bij deze gegarandeerd. Tot zaterdag 16 februari. FRIMLEY GREEN - De 22-jarige Carole Willemsen uit Amerongen viel op bij het WK-darts door met een Ajax-shirt aan in de zaal te zitten. Niet vreemd eigenlijk als je fan (sfeervak 410) bent en bovendien lid van de SVA. Samen met vriendin en collega Joan Henzen was ze naar het darts-Mekka getogen om haar held Co Stompé aan het werk te zien. Carole: „We werken allebei in een kinderdagverblijf en besloten op de eerste zaterdagochtend van het toernooi, heel vroeg al, naar de Embassy te gaan. Een soort uit de hand gelo pen grap dus. Joan en ik zijn fan van Co (ook een Ajax-fan) en vinden het jammer dat hij niet verder kwam dan de tweede ronde. Als hij de finale gehaald had waren we gebleven, maar nu gaan we weer wat eerder naar huis. Mijn favoriete Ajacied is Cristian Chivu. Gewoon vanwege zijn voetbalkwa liteiten, maar natuurlijk ook een beetje om zijn uiterlijk. Ik hoorde trou wens dat Cedric en Tim zo fanatiek darten. Bij deze zijn de heren uitge daagd voor een potje. Doe maar aansluitend op het kampioensfeest, want dat worden we. Zeker weten!" Jeroen Slop staat vooral bekend als financieel directeur van Ajax. Maar behalve het feit dat hij rekenschap moet afleggen voor alle financiële zaken, is Slop ook verantwoordelijk voor operationele zaken en neemt hij - namens Ajax - zitting in het bestuur van de SVA. Door Daan Schippers De grote successen van Ajax hal verwege de jaren negentig, vierde Jeroen Slop dansend op een biljart in Singapore. De intocht van het succesvolle team van Louis van Gaal zag hij met zo'n tien tot vijf tien 'vreemden' in een wachtkamer van een postkantoor in datzelfde land. „Mijn ouders hadden een videoband van de intocht in Amsterdam opgestuurd. Het is in Singapore echter verboden om videobanden te importeren en dus werd die band in die wachtkamer gecontroleerd. Daar stonden wild vreemde mensen bij en die moes ten lachen, omdat ze Ajax herken den. Maar stel dat de laatste dagen van je grootmoeder op die video band hadden gestaan?" Na twee jaar in Singapore bij een handelsbedrijf werkzaam te zijn geweest, verruilde Slop Azië weer voor Europa. Maar na nog twee jaar in Hamburg te hebben gewerkt, werd de drang om naar Nederland terug te keren wel erg groot. En toen Ajax met een aan bieding kwam, hapte Slop toe. „De positie van financieel directeur was vacant. De jaren daarvoor was op dat gebied niet echt leiding geweest, omdat Maarten Oldenhof - als algemeen directeur - al een overvolle portefeuille bezat. Ik kwam net na de beursgang bij Ajax. Dat was een hectische periode, waarin veel in gang moest worden gezet. Ik had er echter goed over nagedacht en ben er niet 'blind' ingestapt; ik zag een duide lijke uitdaging in deze functie." WV-HEDW Jeroen Slop werd geboren in het centrum van Amsterdam, maar groeide op in Osdorp. Als ras- Amsterdammer noemt hij Ajax vanzelfsprekend "de beste club van de wereld". Zelf had hij nooit de pretenties om in het rood-witte shirt te spelen. „Dat was absoluut niet aan de orde, ik was een onver dienstelijke rechtsback bij Wilhel- mina Vooruit - Hortus Eendracht Doet Winnen, afgekort WV-HEDW", lacht Slop. „We speelden op Sport park Voorland, ik herinner me dat er eens een wedstrijd werd onder broken omdat supporters van FC Utrecht over het veld renden. Ajax kwam ook wel eens op bezoek bij WV-HEDW; er was wel degelijk een onderlinge band. De huidige fysio therapeut van het tweede elftal van Ajax en voormalig persvoor lichter Erik van Leeuwen speelden er ook." Slop kan zich nog voor de geest halen, dat hij als jongetje achter de spelersbus van Ajax aanrende. En dat hij - wanneer de kaartverkoop dat toeliet - altijd naar De Meer ging. Tegenwoordig bezoekt Slop alle wedstrijden in de Arena en gaat hij regelmatig mee naar uit wedstrijden. „Ik slaap, eet en drink Ajax. Sinds ik hier werk is de betrokkenheid groter dan ooit tevoren." Naast zijn werk als financieel direc- teur is Slop dus ook verantwoorde lijk voor operationele zaken. Dat houdt onder meer in dat hij - samen met Arie van Eijden en Ed Lefeber - een bestuurszetel inneemt bij de SVA. „Namens Ajax wonen we, om en om, een ledenraadsvergade ring bij. Ed Lefeber doet verder de lopende zaken en Arie en ik geven back-up. Uiteraard alleen indien nodig." „De supportersvereni ging is erg belangrijk voor Ajax", gaat Slop verder. „De SVA is de grootste supporters vereniging van ons land. Voor ons is het belangrijk om met de fans te communiceren Jeroen Slop achter zijn bureau in de Arena. en om te luisteren wat de supporters van hün club ver- SVA zonder samenwerking met wachten. Bovendien kunnen wij Ajax zou kunnen bestaan, dat zou via een blad als Ajax Life aan de tè gek voor woorden zijn. En supporters uitleggen wat er waarom zou je ook niet samen wer- gaande is binnen de club." De ken met de club, waar je idolaat macht van Ajax binnen de SVA gaat van bent? Ajax kan toch ook niet niet verder dan het statutaire recht zonder supporters?" op één bestuurszetel. „Wij willen Toch zijn er regelmatig tegenstrij- vooral een grote ondersteuning dige belangen tussen Ajax en de voor de SVA zijn. Ze kunnen het supportersvereniging. „Er zijn veel clublogo gebruiken, alsmede de discussies met betrekking tot de naam van de club. En we verlenen kaartverkoop. Wij zijn soms medewerking aan het maken van gedwongen maatregelen te bijvoorbeeld Ajax Life." nemen die zijn opgelegd door de overheid. Via de supportersvereni- MARIONET ging kunnen we gelukkig aange- De SVA is een onafhankelijke orga- ven, waar het werkelijke probleem nisatie, maar wordt soms gezien zit." als marionet van de club. „Zo zie ik Het is bekend dat de SVA ook veel het zeker niet", legt Slop uit. „Ik zie leden bereikt die niet zo vaak het het meer als een samenwerkings- stadion bezoeken. „De supporters- verband tussen de club en haar vereniging heeft zo'n 65.000 leden, supporters. Nee, ik denk niet dat de de Arena maar een capaciteit van 52.000 mensen. Alle leden van de SVA zouden niet eens in de Arena passen. Ik vind het interessant dat je via Ajax Life mensen, die niet zo vaak in het stadion komen, toch kunt informeren over iets waar ze gek van zijn." Volgens Slop heeft de SVA de laat ste jaren veel bereikt. „In het verle den zijn er wat problemen geweest. Maar nu heerst er - na de bestuurswisselingen - een grote mate van rust. Er is een beleid waar iedereen tevreden mee is." Duide lijk is dat de werkzaamheden voor de SVA veel tijd in beslag nemen. „De meeste bestuursleden van de SVA hebben nog een fulltime baan en daarom vinden vergaderingen plaats in de avonduren. Dat is een aanslag op mijn privéleven, maar als ik dat erg had gevonden, had ik deze functie nooit geaccepteerd." Ajax-fans Carole Willemsen en Co Stompé op het podium van de Embassy.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2002 | | pagina 12