l BE TOEKOMST Gouden Amsterdammertjes Zeg nóóit nooit Wat heb jij erop? PIOG RHMM A De loeiers van Koetje Nieuwe mooie traditie Portu' Ajax Ufe NUMMER 12 24 JANUARI 2002 Tekst en foto's: Cer Stolk De oliebollen en appelflappen waren nog maar nauwelijks verteerd, of talloze jeugdige Ajacieden verdedigden alweer de Amsterdamse eer. Ter voorbereiding op de tweede helft van de competitie werd er in de zaal gespeeld. Op het kunst gras van De Toekomst vond een wel heel bijzondere wedstrijd plaats. Nóóit eerder had Ajax meegedaan aan het indoortoernooi 'Voetbal in Mokum'. Maar zeg nooit nooit, liet de bekende tekenaar Dick Bruynesteyn de stripheld Appie Happie jaren geleden al zeggen. Dus namen de Fi, de Ei en de D2 zondag 13 januari in de Sporthallen Zuid deel aan het toernooi dat twaalf uur zou duren. De opbrengst kwam ten goede aan de patiëntjes van het Emma Kinderziekenhuis. Op de aanplakbiljetten stond dat Danny Blind de prijzen zou komen uitreiken. Omdat Ajax kort tevoren nog een uitnodiging accepteerde om met de A-junioren mee te doen aan een toernooi in Noorwegen, kon hij echter pas 's avonds aanwezig zijn. Intussen hadden de keeper van Ajax 1, Fred Grim (foto), en oud-international Ruud Gullit de winnaars bij de E-tjes en de F-jes, respec tievelijk Zeeburgia en Ajax, al van hun prijs voorzien. Zaterdag 26 januari 09.45 UUT: Ajax Ei 0/11 Amstelland Di veldi O9.45 uur: Ajax E2 0/10 Voorland D5 veld 2 10.00 uur: Ajax D2 0/12 Bijlmer Di veld 3 12.00 uur: Ajax B2 0/16 FC Den Bosch Bi veld 2 12.30 UUT: Ajax zat 2 Volendam 2 De Toekomst 3e veld 14.30 uur: Ajax zat i Odin '59 De Toekomst ie veld Zondag 27 januari 10.00 uur: Ajax Di 0/13 DWV Ci veld 3 11.30 uur: Ajax Bi 0/17 FC Volendam Bi veldi Woensdag 30 januari 18.00 uur: Ajax D2 0/12 - UVSD1 veld 3/kgv Ajax Ei was niet te stoppen. Spannend? Nou! Heel zaal 1 stond op zijn kop toen Ajax, als nummer twee van de poule, ook nog met Fortius, ZeebuTgia en AFC afrekende. Twee keer vanaf de penalty stip. Wie zei er dat ze in Nederland niet goed strafschoppen kunnen nemen? Ajax Ei had bovendien keeper Stan Bergen, die zijn team er op de beslissende momenten doorheen wist te slepen. Het resultaat was het Gouden Amsterdammertje waarmee de Ei en zijn begeleiders trots poseren. Koetje! Zo werd Ronald Koeman door Hans van Breukelen bij PSV genoemd. Zijn laatste jaren als voetballer sleet Koeman als Feye- noorder. Het feit dat hij zondag 13 januari weer in een Ajaxshirt rond liep, betekende niet dat hij bij de club waar het destijds allemaal echt voor hem is begonnen aan een rentree als voetballer bezig zou zijn. Een kilootje of wat zwaarder voetbalde Ronald mee met de tech nische staf van Ajax die op De Toe komst met 5-3 won van Lucky Ajax. Nou ja, voetbalde méé! Zeg maar gerust dat de 78-voudige interna tional érg nadrukkelijk aanwezig was. Drie van de vijf loeide de trainer van Ajax er zelf in. Na een wegge vertje van Edo Ophof legde Koeman de bal voor een ander doelpunt neer voor Patrick Ladru. Humor vierde hoogtij! Koeman tegen Ophof: „Zeg Edo, zo hoeft het nou ook weer niet, hè!" En Floor Thoolen: „Langzaam begint me iets te dagen. De hele "kicksaus" is dat Koeman en Krol gewoon betere voetballers zijn dan Adriaanse!" De teamfoto was al gemaakt, maar net als later op de dag de D2 zou overkomen, sloeg Ajax Fi de plank in het 'Voetbal in Mokumtoernooi' mis. Heel lang wist vaste keeper(!) Bas de nul te hou den. Na overwinningen op DWV, DWS, Buitenboys, Buitenveldert en een doelsaldo van tien voor en nul tegen, lachte een plaats op het erepodium de boys toe. Eén tegendoelpuntje tegen Zeeburgia nekte de mannen van trainer Dennis de Haan, die er ech ter weinig trek in hadden erg lang met een verdrietig gezicht rond te lopen.Trek? Wat heet! „Wat heb jij op je brood?", informeerde rechtsbuiten Joep. „Worst", wist spits Vinnie. „Zullen we er een ruilen?", ging Joep verder. „Hier", zei Vinnie (foto). Zou er in het moderne voetbal dan tóch ruimte bestaan voor het opzetten van nieuwe mooie tradities? Voordat Michael van Praag de goegemeente tij dens Ajax' Nieuwjaarsreceptie voot- hield dat de media hun werk moeten doen, maar dat dat nog niet hoeft te betekenen "dat we onszelf van alles moet laten aanpraten", voetbalden de technische staf van Ajax en Lucky Ajax tegen elkaar. Het werd knap gezellig op De Toekomst! De voorzitter himself floot (foto) en bij Lucky Ajax slalomde Siempie Tahamata er nog altijd op los, had Dick Schoenaker nog steeds een dubbel stel longen en kreeg je een acute aanval van weemoed bij het zien van wat Gerrie Mühren er nog alle maal van kan met dat linkerbeentje van hem! Rechtsback was Freek de Jonge en Sjaak Swart kreeg de bal ook nog wel waar hij hem hebben wilde. Maar de technische staf kon beschik ken over Krol en Koeman (zie de loeiers van Koetje) en ja: dan ben je geklopt voor je het weet: 5-3. Buiten het veld was Jan Buskermolen de uitblinker. Hij kwam niet alleen met het idee op de proppen, hij liep zich voor het welsla gen van Lucky Ajax - Technische Staf van Ajax ook uit de naad! Nog 51 weken wachten en dan is het weer zo ver.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2002 | | pagina 11