Doe mee en kies speler en talent van het jaar Hoe maak ik mijn keuze kenbaar? De tussenstand Tüdens de winterstop waren de spelers en technische staf niet aanwezig in de Arena. Pit was voor de Ajax Kids Club dé gelegenheid om haar leden een kijkje te laten nemen in de kleedkamers van hun voetbalhelden. Op donderdag 27 en vrijdag 28 december opende Ajax speciaal voor de leden van de Kids Club de deuren naar deze magische ruimtes, die anders strikt gesloten blijven voor het publiek. Prijswinnaars kijken ogen uit 24 JANUARI 2002 NUMMER 12 AjAX LIFE Ajax Kids Club Om klokslag 10.00 uur op donderdagochtend 27 december vertrok de eerste groep jonge Ajax- fans voor de rondleiding. De kinderen volgden de gids eerst door een heel bijzondere gang. De muren aan weerskanten van de gang hangen vol met foto's van Ajax-sterren. Elke Ajacied, van Nederlandse of buitenlandse komaf, die wel eens voor het nationale elftal heeft gespeeld, is met zijn portret vertegenwoordigd op de muren. Tussen Johan Cruijff, Marco van Basten en Patrick Kluivert bijvoorbeeld, hangt daar nu ook Rafael van der Vaart. Hij is de laatste Ajax-inter- national, maar hopelijk komen daar nog een heleboel bij! De gang leidde naar de behandelkamer van Ajax. Hier worden geblesseerde spelers verzorgd en behandeld door het team van fysiotherapeuten en/of de clubarts van Ajax. Achter de behan delkamer ligt de ruimte waar alleen de spelers en technische staf mogen komen en vormde dus het hoogtepunt van de rondleiding: de kleedkamer van Ajax 1. Elke speler heeft zijn eigen plaatsje. De fotograaf van de Arena zette iedereen op de foto op de plaats van hun favoriete spe ler. Waarschijnlijk is het geen verrassing dat bijna iedereen op het stoeltje van Rafael van der Vaart wilde zitten... Via de douches en de kleedkamer van de gasten, vervolgden de kids hun weg naar... het spelershome. Ook zo'n ruimte waar je normaal gesproken niet zomaar in mag. Iedereen zocht een plekje op de comfortabele hangbanken, waarna weTd uitgelegd wat er precies gebeurt in deze tweede huiskamer van de Ajax- spelers. Even voelden alle kids zich als hun helden, die na een zware wedstrijd of training lekker relaxen in het spelershome. Na het spelershome namen de kinderen plaats in de bestuurskamer. Dat is de kamer waar het bestuur van Ajax belangrijke beslissingen neemt, gasten ontvangt en beslist wie eT ver kocht en gekocht dienen te worden. Ook de leden van de Kids Club namen een besluit. Na rijp beraad werden twee spelers verkocht en daarvoor in de plaats werden twee nieuwe spelers aangekocht. Zulk nieuws moest na tuurlijk wereldkundig worden gemaakt mid dels een persconferentie. En waar anders gebeurde dat, dan in de perskamer van Ajax. Wie herinnert zich van tv niet de ruimte waar Ronald Koeman als nieuwe trainer van Ajax werd gepresen teerd? In dezelfde kamer namen vier kinderen plaats achter de micro foons; de twee 'gekochte' spelers, de trainer en de directeur. De ove rige kinderen zaten op de stoelen waar normaal de journalisten zitten. Op deze manier werd een heuse pers conferentie nagespeeld. Helaas was de perskamer de laatste ruimte van de Ajax Kids Club-rond leiding, ledereen werd naar beneden gebracht, waar de achtergebleven ouders de enthousiaste verhalen van de kids aanhoorden. De meeste kinderen vonden de kleedkamer van Ajax 1 toch echt wel het mooiste wat ze die ochtend gezien hadden. In twee dagen namen in totaal zo'n 550 leden van de Ajax Kids Club een kijkje in de kleed kamers. Degenen die dit jaar niet meekonden, moeten helaas een jaar wachten. Maar zeker weten dat dit evenement volgend jaar weer zal plaatsvinden! A ALMANCIL - De Ajacieden die zich de afgelopen week in Portugal hebben voorbereid op de tweede helft van de competitie, zijn al die tijd gadegeslagen door twee bij zondere fans: Patrick en Door Bouman. Moeder en zoon Bouman bestudeerden kort voor de jaarwisseling inter net en zagen op de site van Ajax Travel een speciale quiz-vraag staan. "Welke Portugese ex-Ajacied speelt momenteel bij Atletico MadridHet antwoord (Dani) was voor hen een inkoppertje, want al twintig jaar namelijk volgt de familie Bouman Ajax op de voet. De prijs, een week lang verzorgd naar hun helden kijken die trainen in de Algarve, was dan ook zeer welkom. Patrick werd als vijfjarig ventje al aan de hand van vader, van uit hun woonplaats Waalbroek, meegenomen naar De Meer en het Olympisch Stadion.Tegenwoordig heeft Patrick zélf een seizoenkaart en een uitkaart. En ook is hij lid van de Supporters vereniging; een echte Ajacied dus: „Van kinds af aan ga ik naar Ajax, ik weet niet beter. Bij ons in de buurt gaan een hoop mensen in de Arena kijken. Meestal rijden we gezamenlijk." De reis naar de Algarve is letterlijk een lot uit de loterij. Gelukkig kTeeg Patrick ook vrij van zijn werkgever, een reisorganisatie. Want het volgen van zijn favorieten op een trainingskamp, dat is toch wel iets heel bijzonders. „Het valt mij op dat er een heel relaxte sfeer is in de groep", zo is zijn oordeel, zittend aan de Tand van het oefenveld waar de Ajacieden zich in het zweet werken. „Volgens mij gaan die jongens goed met elkaar om. En ik vind dat de buitenlandse spelers behoorlijk goed Nederlands spreken. Zeker Zlatan Ibrahimovic en André Bergdplmo." Patrick is duidelijk over de vraag wie voor hem de beste Ajacieden zijn: „Rafael van der Vaart en vooral Cristian Chivu. Ik ben zelf verdediger geweest en op dat soort voetballers let ik meer. Dit jaar ben ik gestopt omdat mijn onderste rugwervels scheef staan. Jammer, maar ik heb toch achttien jaar gevoetbald." De 24-jarige Patrick is dus een echte liefhebber. Zijn eerste wedstrijd van Ajax staat hem nog helder voor de geest: „Dat was een uitwedstrijd tegen NEC. Nijmegen ligt bij ons in de buurt. Het kaartje heb ik nog bewaard. Later gingen we naaT de Amsterdam-toernooien." Inmiddels zit hij - gezellig samen met zijn moeder - van dichtbij naar de rood-witte spelers te kijken, die hij al twee decennia vanaf de tribune volgt. De Aja cieden zijn nu opeens 'tastbaar'; er is een vriendelijke knik en een leuk praatje met doelman Fred Grim. Voor Patrick en Door Bouman is de reis van Ajax Travel een onverwacht weekje in een zonovergoten paradijs op aarde. Stuur een briefkaart met je keuze, je naam en adres naar de Supportersvereniging Ajax, t.a.v. Speler/Talent van het jaar, antwoordnummer 615,1100 VE Amsterdam (postzegel niet nodig) of stuur je keuze via e-mail: ajaxlife@svajax.nl. Ook kun je via internet je keuze kenbaar maken, surf dan naar www.ajax.nl/svajax. Maak je keuze bekend. Ding mee naar één van de prijzen die de Supportersvereniging beschikbaar stelt. Ben jij aan het einde van de verkiezingen degene die de juiste speler of talent van het jaar heb gekozen, dan wacht een ingelijst en door de selectie getekend shirt in de ATena op jou. Elke editie van Ajax Life verioten we ondeT de inzen dingen het unieke foto album 'Ajax veroveri Europa'. De titelstrijd om de Rinus Michels trofee wordt een beetje eenzijdig. Rafael van der Vaart bezet eenzaam de eerste plaats. Misschien wordt met de terugkeer van Jan van Halst naar het eerste, het herstel van Pasanen en Galasek de spanning weer iets aanscherpen. Daar kunnen jullie voor zorgen. De Marco van Basten trofee kent een strijd tussen de talenten Johnny Heitinga en Zlatan, waarin Johnny langzaam afstand neemt. Ook in deze strijd mengt zich een nieuw talent van de jeugdopleiding, de braziliaan Walker. Wederom hebben jullie het voor het zeggen: laat je stem horen, schreeuw het uit en laat het ons weten. De winnaar van Ajax Life nummer 11 is Nicole L'EspoiT uit Sittard. De Marco van Basten Trofee voor het talent van het jaar. De Rinus Michels Trofee voor de speler van het jaar.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2002 | | pagina 10