ndnciED Richard Knopper Ajax Life nummer 11* 20 december 2001 «WNT" I De dingen des levens AMSTERDAM - Het verhaal van de voet baller Richard Knopper is inmiddels bekend. Ajax Life vertelt het verhaal van de 24-jarige aanvallende midden velder. Door Sander BeTends „Ik ben eigenlijk vrij rustig", is het eerste wat hem te binnen schiet wanneer hij over zich zelf praat. „Sociaal en gezellig. Maar het is moeilijk om jezelf te beschrijven. Zeker is dat ik, buiten het veld, heel wat minder op de voorgrond treedt dan binnen de lijnen." „In mijn vrije tijd kijk ik veel naar films. Ik heb een erg brede smaak. Robert de Niro vind ik een goede acteur, evenals Al Pacino. Maar ook Adam Chandler. Ik huur vaak DVD's; inmiddels heb ik er thuis een kastje vol van. Ik ga ook regelmatig naar de bioscoop. De laat ste film die ik heb gezien, was Legally Blonde. Meestal gaan we naar Pathé Arena of Pathé Almere. Ach, de meeste bezoekers herkennen me dan wel, maar laten me meestal met rust. Ze beseffen zeker dat óók ik behoefte aan ont spanning heb." Knopper zoals we hem het liefst zien, juichend in de Arena. „Ik breng veel tijd door met onze honden. We hebben er drie. De oudste is een Ameri kaanse Stafford van zeven jaar die Chica heet; dat is het Spaanse woord voor meisje. De tweede is een kruising van een dwergpincher, heet Sjef en is vijfjaar oud. En tenslotte heb ben we nog een labrador, Bo, van drie jaar. Met z'n drieën vormen ze een echte familie. Ze liggen bij elkaar in de mand en ze komen voortdurend voor elkaar op. We wonen in een bosrijk gebied en daar kunnen ze lekker Ten- nen. Ook hebben we een grote tuin. Wanneer ze binnen zijn, liggen ze voornamelijk te sla pen. In het begin was het wel druk... drie hon den. Maar nu valt het reuze mee. Vroeger wilde ik al graag een hond, maar dat vonden ze thuis niet goed. MaaT toen we samen gin gen wonen, hebben we direct een hond in huis gehaald." „De moeder van mijn vrouw komt uit Spanje. Evelien spreekt de taal nog redelijk, ik ken maar enkele woorden en versta het slechts beperkt. Evelien komt uit een heus voetbalgezin. Haar oudste broer van 23 jaar speelt in het eerste elftal van een amateur club en haaT jongere broer van 21 in het eerste elftal van hoofdklasser Barendrecht. En dan heb ik ook nog een 'stiefzwager' die betaald voetbalervaring heeft. Ton Rietbroek speelde in de jeugd van Feyenoord en daarna nog voor SVV en SVV/Dordrecht'go." „Mijn vader John heeft in het tweede elftal van RVC Rijswijk gevoetbald. Als klein jonge tje ging ik wel eens mee kijken. Hij was een echte mandekker en wilde - net als ik - altijd winnen. Nee, verdediger ben ik nooit geweest, het scoren ging me eigenlijk direct al goed af. Mijn vader weTkt nu met compu ters. Hij heeft zich binnen zijn bedrijf opge werkt en is inmiddels overgestapt naar een andere werkgever. Mijn moeder Yvonne werkt in de thuiszorg en komt dus veel bij oudere mensen aan huis. Ze wonen in Ypen- burg, de nieuwe wijk van Den Haag. Ik ben enig kind. Jammer, want ik had vroeger graag een broertje of een zusje gewild." „Evelien is nu 26 jaar. We zijn getrouwd op 8 mei 1998. Dat was een fantastische dag, waarbij ook het complete tweede elftal uit die dagen was uitgenodigd. We kregen een schommelstoel en een wijnkarTetje voor in de tuin. Arno Splinter, Dennis Schulp, Kofi Mensah, John O'Brien, Casper Nelis en ook Jan WouteTS; allemaal waren ze op ons feest. Een dag eerder moes ten we nog met het tweede spelen bij Vitesse. Ik heb toen gevraagd of ik - na afloop - zélf met de auto naar huis mocht rijden. Het vrijgezellen feest was ook leuk. De laatste tijd zie ik een aantal van de vrienden van tóen niet meer zo vaak. Dat komt omdat we inmiddels al weer een aantal jaTen in Almere wonen. Ideaal gelegen, tien minuten van Hilversum, een kwartier van Amster dam. Almere is een leuke stad. We wonen nèt buiten de bebouwde kom, in een heel rustig gebied." „Blessures of tegen slagen neem ik toch automatisch mee naar huis. Ik ben immers dagelijks met voetbal bezig. Gelukkig heb ik een vrouw die altijd vooT me klaarstaat. Het wil ook wel eens gebeuren dat ik mijn dag niet heb en dan ben ik beslist minder gezellig. Maar gelukkig duurt zoiets nooit lang.Thuis kan ik tegensla gen toch vrij snel vergeten." „Evelien heeft vroeger in wedstrijdverband aan kickboksen gedaan. Ze was daar al mee gestopt, toen ik een relatie met haaT kreeg. Verder heeft ze gedanst en deed wat model lenwerk. Op TV kijken we nog wel eens naar vechtsporten, zoals Mylène Knokt Door. Eve lien heeft haar kampioensbekers op zolder opgeslagen. Daar liggen ze tussen alle shirts die ik in de loop der jaren heb verzameld. Ik heb best veel shirts weggegeven, maar het grootste gedeelte ligt nog in dozen. Een Ajax- shirt hangt - ingelijst - in de huiskamer; naast een schilderij van mezelf als voetballer. Dat heeft Thijs Damsma voor me gemaakt." „Mijn vrouw helpt wel eens mee in de kle dingzaak van een goede kennis. Als het druk is, woTdt ze gebeld. Het is een zaak met exclu sieve mode. Ik vind kleding mooi om te dra gen. Wanneer ik niets speciaals te doen heb, loop ik in huis rond in een joggingpak. Of in een spijkerbroek. Maar wanneer ik het huis uit ga, wil ik goed gekleed zijn." „Van eten kan ik echt genieten. Je ziet het niet aan mijn postuur, maar ik kan erg veel eten. Mijn vrouw kookt heeriijk: Spaans, Indisch, Sushi. Knoflookgamba's met garna len is mijn favoriete gerecht. Dat is heerlijk met brood, dat je in olijfolie dompelt. Ik krijg al honger als ik er aan denk. We gaan ook regelmatig uit eten." „Op dit moment ben ik van plan om later trainer te worden. Maar ja, dadelijk stop ik op mijn 35ste en denk ik er weer heel anders over. Ik heb nog geen trainerdiploma's. Op mijn zestiende ben ik met school gestopt. Ik ben op het Segbroek College in Den Haag begonnen met VWO, daarna ben ik overge stapt naar de HAVO en vervolgens de MAVO. Ik wilde de school zo snel mogelijk afgerond hebben. Toen de mogelijkheid bestond om direct aan het examenjaar te beginnen, heb ik die kans met beide handen aangegrepen. Ik heb me vervolgens helemaal op het voetbal gericht; alleen nog twee maanden een cursus Detailhandel gevolgd, maar dat was niets voor me." „Van jongsaf aan ben ik Ajax-fan. Op mijn tiende ben ik voor het eerst naar een wed strijd geweest. Dat was in het Olympisch Sta dion. Een Europa Cup-kwartfinale wedstrijd tegen Young Boys. Sommigen hebben nooit begrepen dat ik in de jeugd van Feyenoord ging spelen. Maar ook achteraf was dat toch geen verkeerde keuze; ik heb er in die zes jaar veel geleerd. Maar diep in mijn hart bleef Ajax toch altijd mijn club. Ik was blij toen ze me naar het Ai-elftal haalden. Mijn vader en opa waren ook fanatieke Ajax-supporters en kwamen altijd naar me kijken. Helaas heeft mijn opa me niet meer zien spelen in Ajax 1. Mijn ouders zijn er wel bijna altijd; ik hoop dat ik ze nog veel mooie dingen kan laten zien." Dankzij Ronald Koeman heeft Knopper weer uitzicht op een basisplaats. Machlas en Knopper bejubelen een treffer van de Griek tegen Fortuna Sittard.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2001 | | pagina 7