Koeman:'Het moet feller' Didulica vervangt Grim m Ajax overwintert in Portugal Knopper weer geopereerd m De Sponsor van 7 §y) De club 9f JAARGANG 20 DECEMBER 2001 UITGAVE VAN DE SUPPORTERSVERENIGING AJAX IN SAMENWERKING MET AFC AJAX ADVIESPRIJS: E 1,59 F 3,50 WWW.AJAX.NL Zlatan Ibrahimovic is in de wedstrijd shorttrack net iets sneller dan Richard Knopper. Hij maakte de gelijkmaker tegen Roda JC. De kersverse Ajax-trainer Ronald Koeman heeft sinds zijn aanstelling al een behoor lijke stempel gedrukt op het spel van het eerste elftal van Ajax. Toch begint het echte werk pas tijdens de winterstop, wanneer Koeman drie weken aan zijn selectie kan kneden. „Ik zal blij zijn als ik straks met de voorbereiding op de tweede seizoenshelft kan beginnen." Door Daan Schippers Ajax heeft een nieuwe trainer en dat is goed te merken ook. Bij vdje trappen melden zich links- en rechtsbenige spelers, Fred Grim raakt de aanvoerdersband kwijt aan Cristian Chivu, het 4-3-3-systeem is in eTe hersteld en Richard Knopper komt na vier maanden weer aan spelen toe. Het zijn voorlopig de belang rijkste veranderingen in het schaakspel, waarmee Ronald Koeman - samen met assis tent Ruud Krol - zijn team naar het einde van de eerste competitiehelft wil loodsen. „Ik ben blij dat zondag na de wedstrijd tegen Utrecht de winterstop aanbreekt", zegt Koeman die, ondanks de vele publieke belangstelling en de bijbehorende druk, toch veel kalmte uit straalt. „In januari hebben we drie weken de tijd om wat nieuwe accenten te leggen. Tot die tijd proberen we het maximale resultaat uit de wedstrijden te halen. Daarna kunnen we onze rust pakken en proberen de gebles seerde spelers terug te laten komen." Tot de winterstop zo veel mogelijk wedstrij den winnen is dus het aedo van Koeman, die nog maar weinig tijd heeft gehad om verder vooruit te kijken. „De bedoeling is dat we tot het einde van het seizoen met de huidige groep blijven werken. Daarna gaan we kijken wat er voor het nieuwe seizoen nodig is." Langzamerhand begint Koeman zich een mening te vormen over de selectie van de club, die hem zo halsoverkop in de armen sloot. Koeman: „De organisatie in verdedi gend opzicht is me tegengevallen; dan doel ik puur op de wedstrijden. Aan de andere kant is het positief dat we veel voetballend vermo gen hebben en veel doelgerichte spelers." Om tot de winterstop maximale resultaten te behalen, probeert Koeman vast te houden aan het 4-3-3-systeem. Wel wil hij de verdedi ging achterin zo goed mogelijk neerzetten. „We zijn achterin niet agressief genoeg en geven teveel ruimte weg. DaardooT staat de verdediging soms niet goed. Maar dat is in de eerdere wedstrijden van dit seizoen ook al het geval geweest." Lees verder op pagina 3 Kerkrade - Fred Crim verdraaide in de wedstrijd tegen Roda JC, een paar minuten voor tijd, zijn linkerknie. De ervaren doelman merkte direct dat het mis was en werd gewisseld. Er is letsel aan een binnenband van de linkerknie geconstateerd. Crim zal zeker tot de winterstop niet inzetbaar zijn. In Kerkrade was Joey Didulica zijn vervanger. Naast Didulica heeft Ronald Koeman de beschikking over keeper Maarten Stekelenburg. Joey Didulica moest ruim twee jaar wach ten voordat hij zijn debuut maakte in Ajax 1. De Australische doelman tekende in sep tember 1999 een contract bij Ajax. Op 15 december 2001 kreeg hij zijn eerste speelmi nuten in de hoofdmacht, uit bij Roda JC. Didulica is afkomstig van Melbourne Knights. In mei 2000 was de Australiër de enige keeper die met de Ajax-selectie voor een trainingsstage naar China vertrok. In de tweede wedstrijd aldaar, tegen Beijing Guan, was hij matchwinnaar door in de strafschoppenserie een penalty van de Chi nese opponent te stoppen. Tijdens de voor bereidingen op de Olympische Spelen in eigen land raakte hij geblesseerd aan zijn scheenbeen. Na een behoorlijk lange periode van revalidatie keepte Joey vervolgens in het tweede elftal van Ajax. Er was interesse, ondermeer uit Duitsland, maar Didulica bleef in Amsterdam. Om aan zoveel mogelijk speel minuten op niveau toe te komen, verkaste hij naar zusterdub Germinal Beerschot in Ant werpen. De Roemeen Bogdan Lobont was hem in Amsterdam voorbijgestreefd als tweede keeper. In februari 2001 verlengde Joey Didulica desondanks zijn contract, dat liep tot juli 2001, met twee jaar. Lobont werd in de herfst van 2001 uitgeleend aan Dinamo Boekarest, ook om speelminuten te krijgen. Didulica kwam toen van GBA temg naar Ajax, wederom als tweede keeper. AMSTERDAM - Ajax gaat zich in januari in Por tugal voorbereiden op de tweede helft van het seizoen 2001-2002. Het team van Ronald Koeman vertrekt op 14 januari 2002 naar Faro en komt op 21 januari terug op Amsterdamse bodem. Tijdens het trainingskamp aan de Zuid-Portugese Algarve speelt Ajax twee wedstrijden: op 16 januari tegen Sporting Farense en op 18 januari tegen Bundesliga- middenmoter VfL Wolfsburg. Beide duels worden in Faro gespeeld. Het is nog de vraag of Ronald Koeman met een voltallige groep kan afreizen naar het warme zuiden. Vanaf 18 januari tot io febru ari wordt in Mali het toernooi om de African Nations Cup gehouden. Mido dient zich al op 28 december te vervoegen bij de selectie van Egypte voor een trainingskamp en gaat in ieder geval niet mee naar Portugal. De Nigeri- aan Pius Ikedia, nog steeds kampend met een dijbeenblessure, moet nog afwachten of hij naar Mali mag afreizen: „Deelname aan de Nations Cup is belangrijk voor Nigeriaanse spelers. De bondscoach gebruikt het toernooi om spelers te selecteren voor het WK." Lees verder op pagina 3 AMSTERDAM - Richard Knopper moet opnieuw geopereerd worden. Maandag zal de 24-jarige aanvallende middenvelder onder het mes gaan, waarbij twee schroeven uit zijn linkerenkel zullen worden verwijderd. „De operatie stond al langer gepland. We heb ben bewust gewacht tot na de laatste compe titiewedstrijd vooT de winterstop." Volgens Knopper gaat het niet om een grote ingreep. „Het is zelfs poliklinisch. Ik ga meekijken, want ik ben benieuwd hoe zo'n operatie ver loopt. De schroeven wil ik ook mee naar huis nemen; als aandenken. Ik hoop aan het einde van de dag het ziekenhuis al weer lopend te kunnen verlaten." De medische handeling is nog een gevolg van de enkelbreuk, die hij zo'n vijftien maanden geleden opliep. „Toen zijn er enkele schroeven ingebracht om de breuk beter te laten helen. Ik merk dat het gewricht nog steeds niet honderd procent goed aan voelt. De afgelopen twee maanden is het wel steeds beter gegaan, maar pas na de ingTeep verwacht ik helemaal geen pijn meer te heb ben." De operatie doorkruist wel de kerst plannen van de familie Knopper. „In plaats van even naar de zon te gaan, vertrekken we nu - samen met mijn ouders en schoonou ders - lekker een weekje naar een bungalow park." Een interview met Richard Knopper is te lezen op pagina 7

Ajax Life (vanaf 1994) | 2001 | | pagina 1