mnn thuis AJAX - FORTUNA Jagottehhh, zeer zeker! Pip van de Middenstip AJAX - RBC AJAX 2 - FC TWENTE Het Amsterdam 726,5 - toernooi 1 Haha... een bal in 'de boem en een ster in het raam. Dat had ik toch ietsje anders bedoeld, Pipl Marcel Stephan volgt vanaf vak 422 de thuiswedstrijden van Ajax. Op geheel eigen wijze geeft hij met zijn vakgenoten commentaar op de verrichtingen van Ajax en de toestand in de wereld. Terwijl de allerliefste papa van de wereld bij de wedstrijden van Ajax op de tribune zit, wacht ik thuis op hem met mijn Ajax-pakje aan. Dat brengt geluk, zegt-'ie.... Groetjes van Aniek Prenger. Hoi, ik ben Daan de Heus en ik ben door mijn ooms Tony en Dennis lid gemaakt van de Ajax Kids Club. Gelukkig maar, want mijn vader is voor Feyenoord..! Hallo, mijn naam is Demi van den Aker en op deze foto ben ik pas twee dagen oud. Mijn opa Toon had mij toen al lid gemaakt van het Ajax baby-team. tekst en tekeningen: Ric Café 't Loosje op de Nieuwmarkt is rustig, om half zes is er nog geen stereveling te bekennen. Het zal vandaag op 422 toch geen onemanshow worden? Alle vak genoten bellen af: 'Ik moet wer- ken."lk wist helemaal niet dat er gespeeld werd vandaag."lk moet m'n sinterklaassurprises nog afmaken.' 'Ik ben vandaag jarig en vier dat voor de gezelligheid niet in de Arena.' Gelukkig komen Fred en Bas nog opdagen, waar door er toch nog een discussie over de nieuwe trainers gestart kan worden: 'Ronald Koeman en Ruud Krol, dat is twee keer R.K. als we nu nog een jodenclub genoemd worden?' En ook komen de parodieën aan bod:'Ze hebben allebei een stopwoordje. Koeman zegt altijd, ja zeer zeker. En Krol begint de zin meestal met, jagot tehhh. Dat zullen wel hoog staande wedstrijdbesprekingen zijn."Misschien moeten we weer met witte zakdoekjes gaan zwaaien, lijkt me wel leuk om iedere week een nieuwe trainer te hebben.' 'Het zal mij benieu wen wie er in de 'opstelling staan, ik kan me niet voorstellen dat Galasek in de basis staat, Knop- per moet maar weer eens van stal worden gehaald.' Als we uit de metro komen valt ons direct op dat de Arena prachtig verlicht is, maar de kleurkeuze bevalt ons minder: 'Zie je dat, geel en groen, dat zijn toch de kleuren van For- tuna Sittard?' En Ronald, speelt Richard Knopper? 'Ja, zeer zeker!' Na vijf minuten verzucht Maar ten: 'Het gaat best goed, straks gaat Machlas nog scoren ook!' 'Nou, straks ga je nog beweren het leukste aan Kerstmis! Die vrolijke ballen in de boomt En dan mag ik een mooie kerstster ob het hé? Ajax Life nummer 11* 20 december 2001 is Cum-Laude voor zijn integra tiecursus in Nederland geslaagd, hij is zelfs al aan de temperatuur gewend', gaan we verkleumd maar gelukkig terug naar Leen- tje, onderweg wordt er driftig over de loting voor de volgende ronde gespeculeerd: 'Ideaal is Ajax 2 - P5V en Ajax - Feyenoord, en dan weer op één avond.' Als we terug komen in Leentje gelooft niemand ons verhaal, zoveel dramatiek, spanning en sensatie op een avond: 'Dat kaartje is nu al net zoveel waard als een hele seizoenkaart.' dat Sinterklaas echt bestaat.' Op dat moment schiet de vrijstaande Machlas in de handen van de keeper: 'Zie je wel!' Wat ook opvalt is dat Ajax de andere kant opspeelt, en dat de reservebanken gewisseld zijn. Op de nieuwe reser vebank maakt Ruud Krol driftig aantekeningen: 'Heeft hij toch wat geleerd van de onderwijzer Van Gaal, schrijven!' Op het veld gaat het goed, het wordt 1-0 en na een prachtige actie van Van der Vaart en dito voorzet van 'le Cler' -die dermate goed voorgeeft dat zelfs Machlas 'm niet kan missen- is het 2-0:'Le Cler, lullo.je bent echt goed bezig vandaag!"Le Cler in Oranje.' En inderdaad, Tim de Cler speelt een weergaloze wedstrijd, die helaas niet wordt bekroond met een doelpunt van onze held. Heren, is De Cler een aanwinst voor het Nederlands elftal: 'Jagottehhh.' 'Zeer zeker!' kan blijkbaar niet winnen van een Ajax-tiental.' En inderdaad het wordt in de verlenging 2-1, de avond kan nu al niet meer stuk. De euforie blijft totdat Ajax begint, na tien minuten hebben we het al gezien: 'Je ziet aan de lichaamstaal van de heren dat ze het wel gelo ven, ze vatten het wel heel makke lijk op "Misschien zijn ze al met de kerstvakantie begonnen.' En inder daad, voor we het doorhebben staat het 1-3 en heeft Koeman dezelfde wissel doorgevoerd, die Co tegen Kopenhagen deed: 'Maxwell voor Zlatan? Staan we voor of zo?' Maar dankzij oplettendheid van de grensrechter, die we al de hele tweede helft met raad en daad bijstaan, krijgen we een penalty, 2-3. Even later scoort Van der Meyde 3-3: 'We krijgen wel waar voor ons geld vandaag, twee keer verlenging!' 'Het kaartje voor vanavond heeft nu al meer ren dement opgeleverd dan het Ajax- aandeel ooit zal doen.' Nadat Wamberto 4-3 maakt en wederom uit de kleren gaat: 'Hij Vijf uur, café de Gruter, Job staat wederom achter de bar, we gaan de eerste helft van Ajax 2 missen en dat is vooraf maar goed ook:'Het is wel erg koud om twee wedstrijden achter elkaar te zien. Het is zoals het Amsterdam toernooi, maar dan in de winter.' 'Het eerste Amsterdam 700 toernooi was in 1975, dus we zijn nu bij het Amster dam 726 en een half toernooi aan beland.' Zodra Job klaar is, spoeden we ons naar Leentje, om na een biertje de metro te nemen. We druppelen de Arena binnen, pre cies op tijd voor het Brutil Hosé boksgala: 'Wat een hoek, vanaf nu gaan we 'm Sugar-Ray Hosé noe men.' Als Ajax 2 scoort, zijn wij de kou vergeten: 'Er hangt weer een sensatie in de lucht, van 't Schip 'Le Cler, lullo.je bent echt goed!' si 5 Ajax 2 en Zuid vieren een feestje.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2001 | | pagina 17