Multifunctionele duizendpoot Caroline van Staaveren Districtsnieuws Reactie bestuurslid Bob Vos op supportersactie 20 DECEMBER 2001 NUMMER 11 AjAX LlFE Caroline van Staaveren voor de glas-in-lood ramen op De Toekomst. Caroline van Staaveren beheert sinds een jaar de portefeuille 'Communicatie' in het bestuur van de SVA. Ze doet dat met maximale overgave, hoe vol haar agenda ook is. Want Van Staaveren is een druk bezet persoon: ze reist, ze sport, ze werkt, ze supportert, ze bestuurt én ze communiceert. Door Arnout VeTzijl „Vroeger stond er bij ons een potje met klein geld in de huiskamer", steekt Caroline ogen blikkelijk van wal. „Het was voor de wedden- DISTRICTSFEEST ZUID-OOST Op woensdag 23 januari is het eindelijk weer zo ver! We houden dan ons jaarlijkse feest in district Zuid-Oost. Dit jaar hebben we als locatie gekozen voor Partycentrum De Platte Vonder in Someren-Eind. Vanaf 15.30 uur is hier van alles te zien en te doen. De Ajax-supporters die vorig jaar ons feest in Vinkei hebben bezocht, weten vast nog wel hoe gezellig het was. De supporters die er vorig jaar niet bij hebben kunnen zijn, krijgen nu een nieuwe kans om dit gewel dige feest te bezoeken. Er zijn een hoop leuke dingen te beleven. Het begint al bij binnenkomst. Daar krijgt iedereen een leuk presentje als aandenken aan de avond. Bij de districtsstand liggen spelerskaarten, posters en andere dingen die je zo mee mag nemen. Verder is de ABN AMRO weer aanwezig en kan je een Ajax-rekening ope nen. Natuurlijk ontbreekt de Ajax Fanshop niet! Hier vind je de mooiste Ajax-artikelen, zoals shirts, klokken, mokken, dekbedden en nog veel meer. Vanzelfsprekend is er ook aan de innerlijke mens gedacht, want er zijn heerlijke snacks verkrijgbaar en een glaasje fris of een pilsje haal je bij de bar. Gedurende de avond zijn er live optredens, een loterij met prachtige prijzen en de spelers van Ajax komen handtekeningen uitdelen! De Ajacieden lopen gewoon in de zaal, dus iedereen heeft ruimschoots de gelegenheid om met ze op de foto te gaan en even met ze te kletsen. Vergeet dus vooral je fototoestel niet! De toegang voor SVA-leden is gratis en niet-leden betalen slechts 2 euro (4,40 gulden). In de volgende Ajax Life kan je lezen hoe je je kunt aanmel den voor dit grandioze feest. Houd in ieder geval 23 januari vrij in je agenda! Tot ziens in Someren-Eind. BOWLINGTOERNOOI In het kader van het jaarlijks nationaal bowlingtoernooi organiseren de districten Groot Amsterdam en Midden ieder een toernooi in de voorronde. Het toernooi in Amsterdam vindt plaats op 9 februari 2002. De voorronde in district Midden is gepland op 8 maart 2002 te Baarn. MEEDOEN? De teams dienen te bestaan uit vier perso nen, waarvan er minimaal twee lid zijn van de SVA. Teams uit de eigen regio hebben bij te veel inschrijvingen voorrang. Het regle ment bepaalt onder meer dat alleen met ter plekke beschikbaar gesteld materiaal mag worden gespeeld. De kosten bedragen 40 euro per team. ie kunt je aanmelden door een email te sturen naar: svamidden@ hotmail.com of een brief te schrijven naar: Supportersvereniging Ajax, Postbus 229441100 DK te Amsterdam. Ver meld je teamnaam, (e-mail)adres, tel.nr. en het toernooi (Groot Amsterdam of Mid den) waar je aan mee wilt doen. Graag tot ziens bij het bowlen en voor nu prettige kerstdagen en een voorspoedig nieuwjaar! schappen op Ajax. Familie en vrienden kwa men bij ons thuis de wedstrijden van Ajax doorspreken en er een wedje op leggen, zo lang als ik me kan herinneren. De liefde voor de club is er met de paplepel ingegoten." Inmiddels is Caroline van Staaveren 36 jaar, maar haar warme gevoelens voor Ajax zijn er geen seconde minder om geworden. Op der tienjarige leeftijd vond ze zichzelf al oud en wijs genoeg om samen met een vriendinne tje naar De Meer te gaan om zelf bij Ajax te gaan kijken: „Met lijn 9 naar het stadion, prachtig was dat. Ik herinner me nog goed een editie van Ajax-PSV. Het leek wel of we in die tijd altijd met 3-0 wonnen van PSV. Na weer een overwinning kwam de tram op zo'n draaicirkel teTecht. ledereen was blij vanwege de zege en stond te zingen en te springen, de tram barstte bijna uit zijn voegen. Kwam er politie aan, werd de hele tram ontruimd. Behalve wij, want wij waren twee onschul dige meisjes en mochten blijven staan. Ter wijl we even hard meezongen en dansten." De mijmering over dat fijne verleden tovert een glimlach op haar gezicht. Ze verhaalt spontaan verder over het bezoeken van trai ningen, zittend op 'dat' muurtje bij de ingang van De Meer. En over jeugdidolen als Piet Schrijvers, Sonny Silooy, Johan Cruijff en natuurlijk Vanenburg, Kieft, Van 't Schip en Van Basten: „Op het moment dat ze hun auto wilden openmaken, sprongen we op ze af voor een handtekening. Dat was hèt moment. Thuis heb ik plakboeken vol van die periode." 11 SEPTEMBER Inmiddels verdeelt Caroline haar tijd zo goed en eerlijk als mogelijk tussen de passie voor Ajax en haar diverse andere hobby's. Van schaatsen is ze helemaal maf. Zo zeer zelfs, dat ze in de maand september een bezoek bracht aan de Olympische schaatsbaan van Salt Lake City. Even kletsen met coach Ingrid Paul, kijken naar de trainingen van de toe komstige Olympische helden en uiteraard zelf een paar rondjes schaatsen. It makes her day. Caroline houdt een eigen internetpagina bij over het schaatsen, de grootste linksite ter wereldhttp://go.to/Caro-line Toch had haar verblijf in Amerika ook een donkere kant. Op het moment van de aansla gen van 11 september, kwam ze na een paar dagen kamperen aan in Bryce Canyon, een National Park in de staat Utah: „De vlaggen hingen halfstok en we vroegen aan een park opzichter wat er aan de hand was. Wat we te horen kregen, was ongelooflijk. Ik was daarna niet bang, maakte me alleen zorgen of ik wel naar huis kon komen. Eenmaal terug in Nederland begreep ik dat iedereen aan de buis gekluisterd had gezeten. Dat heb ik gemist, omdat ik op rondreis was. In de dagen na de aanslagen kwam ik telkens weer men sen tegen die zelfs nog niet op de hoogte waren van wat er gebeurd was." JUICHEN Caroline is een sportief type. Zelf weet ze niet precies waar die fascinatie voor de sport van daan komt. Het is iets waar ze mee is opge groeid, het zat in haar: „Ik kan slecht stil zit ten. Ben altijd bezig geweest." Ze heeft de Academie voor Lichamelijke Opvoeding met goed gevolg doorlopen en werkt vijf dagen in de week als bewegingsagoog met verstande lijk gehandicapten. Maar kom bij haar niet aan met de opmerking 'wat een dankbaar werk'. Dat kan ze niet uitstaan: „Ik vind schoonmaken ook dankbaar werk, maaT daar zegt nooit iemand wat van. Dat ik nou toeval lig met verstandelijk gehandicapten werk, is toch niet zo bijzonder? Ik ben met mensen bezig en dat is gewoon leuk. Soms ook heel erg triest, want die mensen hebben hun ups en downs. Sommigen kunnen praten en iets duidelijk maken. Anderen liggen de hele dag in een voorgevormde kuip en daar moet alles at voor gedaan worden. De bevrediging zit soms in de kleinste dingetjes. Zo ben ik zes jaar bezig geweest iemand in het water te krijgen. De eerste keer dat diegene toeliet dat ie op schoot kwam zitten, in het water, dat gaf een geweldige kick. Die persoon geeft zich op dat moment over aan je. Zo'n overwinning, daar sta ik dan van te juichen." WIJ-GEVOEL Ook in de Arena staat ze soms te dansen van plezier. Als Ajax heeft gescoord en als er een 'lekkere' sfeer hangt. Want sfeergevoelig, dat is Caroline zeker. Haar werkzaamheden voor de Supportersvereniging Ajax staan dan ook mede in het teken van het smeden van een saamhorigheidsgevoel tussen alle suppor ters: „De SVA is geheel onafhankelijk. Maar we werken uiteraard goed samen met Ajax, zijn continu met elkaar in gesprek. Wij als SVA proberen een genuanceerde supportersuit laatklep té zijn. Niet zwart, niet wit maar ergens in het midden. Normaal in suppor- tersland is het zo dat er maar iets hoeft te gebeuren en 'boem', de zaak escaleert. Wij vinden dat we beide kanten dienen te bekij ken, want de SVA is heel groot. Wij bestrijken het geheel van Ajax-fans. Van de zakenman met de dikke Mercedes tot iemand in de ach terbuurt die op drie hoog achter woont. Wij proberen het zo goed mogelijk te doen, voor iedereen. Goed regelen neemt soms tijd in beslag en wachten is soms heel erg moeilijk, zeker als je Ajax-supporter bent. Stukje voor beetje is echter ons motto. Dat begint in het 'Het wij-gevoel is belangrijk.' stadion. Als nou iedereen zijn sjaaltje en vlag meeneemt om een goede sfeer in het stadion te creëren, zijn we al heel ver. Het stimuleren van het 'wij-gevoel' is ontzettend belangrijk. Er zijn momenten in de moderne historie van Ajax dat dat gevoel er was. Bij Ajax-Real Zaragoza bijvoorbeeld. Toen ging voor het eeTSt de wave door het stadion, ledereen stampen met hun voeten op die houten bankjes, prachtig. Je hoorde de wave gewoon aankomen. AC Milan-Ajax in Triëst, ook zo'n wedstrijd. Het maakt niet uit waarvandaan je komt, wie je bent of tot welke groep je behoort. Een feestje bouwen zoals op Vak 410, dat kan toch overal? Vroeger was dat dood normaal. In mijn ideaalbeeld van de suppor tersvereniging is de hele toekomst als Vak 410. Dat vind ik nou een ideaal voorbeeld van hoe de onderlinge band tussen supporters zou behoren te zijn. Er bloeit iets, een saam horigheidsgevoel. Wij Ajax. Dat idee." „Wij staan achter de actie, anders hadden we het initiatief niet op de site gezet. Wij vinden het een goed idee om alle belangen groepen bij Ajax bij elkaar te halen en met hen rond de tafel te gaan zitten. De SVA steunt ieder initiatief dat er aan kan bijdra gen om van Ajax weer een homogene club te maken. Uit de vele reacties heb ik opge merkt, dat veel supporters het idee hebben, dat ze het Ajax-gevoel zijn kwijtgeraakt. Ik ben er van overtuigd dat directie en bestuur van Ajax deze signalen goed zullen weten in te schatten en er voor kunnen gaan zorgen dat - in de toekomst - alle neuzen weer dezelfde richting op gaan wijzen. Maar ik vind wel dat supporters zich niet inhoude lijk moeten gaan bemoeien met het perso neelsbeleid van de club. Ajax is zelf mans genoeg om die problemen - zover die er zou den zijn - op te lossen. Natuurlijk mogen fans kritiek uiten over de technische staf en de spelers; dat is inherent aan het spelletje. Wij van de SVA hebben de taak om de sup porters te vertegenwoordigen en - daar waar nodig - Ajax te informeren over zaken waar men het niet eens is. Maar daarbij hou den we wel rekening met het feit dat alles in het belang van Ajax moet zijn en niet in dat van bepaalde groepen. Kritiek is altijd goed, maar dat moet niet omslaan in agressie."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2001 | | pagina 16