Wedstrijden onder Adriaanse J 7 DECEMBER 2001 NUMMER 10 AjAX LIFE In een zinderend duel slepen de Ajacieden een 3-2 overwinning uit de verhitte Arena. Journalis ten vragen Co na de winst op FC Twente over zijn nakend ontslag, maar de trainer-coach ontkent naar eer en geweten dat zijn afscheid voor de deur staat, (foto Ron Richel) Co Adriaanse nam in de kleedkamer persoonlijk afscheid van de spelers. Het ontslag kwam voorde Ajacieden als een verras sing. Op het veld in de Arena echode nog het gejuich na de overwin ning op Twente, een slordige veertien uur eerder. De spelers lopen en schieten onder leiding van Peter Boeve en Leo van Veen de spieren los. (foto Louis van de Vuurst) De technisch directeur van Ajax, Leo Beenhakker, beklemt met nadruk dat het ontslag van Co voor hem én voor Ajax een morele nederlaag betekent, (foto Ron Richel) Leo van Veen en Peter Boeve luisteren, somber gestemd, naar de pers conferentie in de Arena. Beide assistenten leiden de trainingen op donder dag, zaterdag en zondag, hun toekomst bij Ajax was toen nog ongewis, (foto Ron Richel) Donderdag zg november, rond het middaguur. Terwijl in de Arena de Ajax-directie een ontmoeting heeft met journalisten, bezorgen de spelers patiëntjes in de VU-kinderkliniek een onvergetelijke dag. Er waren die dag gelukkig toch nog blije gezichten, (foto Ron Otsen) Een d< témm i Vlak voor de aftrap van Ajax tegen FC Twente in de Arena hebben de fotografen oj. De fototoestellen flitsten, de camera's snorden. De donkere weersomstandigheden op donderdag 2g november pasten perfect bij de toelichting die de directie van Ajax had voor de verzamelde Nederlandse pers. 'Co Adriaanse en Ajax uit elkaar' was de simpele, maar veelzeggende kop boven het eerder die dag ver stuurde persbericht. Een zwarte dag voor Ajax. Met 'lasogen', zoals Leo Beenhakker zelf bromde, zaten Arie van Eijden, Jeroen Slop en Beenhakker achter de tafel. Na uren van nachtelijk vergaderen waren de heren van de directie, na ruggenspraak met de Raad van Commissarissen, tot een emotionele en menselijk gezien moeilijke beslissing geko men: Co AdTiaanse diende met onmiddellijke ingang bij Ajax te vertrekken. Technisch Directeur Leo Beenhakker, als trainer dé ervaringsdeskundige, kent de slagen van de zweep, zo gaf hij aan. Zo gaat het in het voetbal,helaas, was zijn boodschap. De journalisten hoorden de woorden van Beenhakker en Van Eijden aan, hunkerden naar meer uitleg, probeerden met omtrekkende bewegingen toch nadere informatie los te krij- Onder leiding van Co Adriaanse speelde Ajax 59 officiële wedstrijden. Zijn grootste overwinning behaalde de coach op 18 maart, toen Sparta met liefst 9-0 werd verslagen. Fraai was verder de 0-6 zege bij AA Gent voor de UEFA Cup (sep tember 2000) en de recente 1-2 overwinning op Feyenoord. Zijn grootste nederlaag leed Adriaanse onlangs in en tegen Heerenveen. Het werd 5-1. Andere decepties vormden de thuisnederlagen tegen PSV (0-1 en 1-3) en de uitschakeling in de UEFA Cup dooT eerst Lausanne Sports en een jaar later FC Kopenhagen. Van de 59 duels won Adriaanse er 32 en verloor hij er zestien. Elf wedstrijden eindigden onder zijn leiding in een gelijkspel. Het doelsaldo: 135-70.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2001 | | pagina 8