Ajax Life nummer 10 7 december 2001 14 november 1986, Ajax-FC Groningen 3-1. 'Reserves' Ronald de Boer, Frank de Boer en Marciano Vink vieren een feestje. De broertjes De Boer werden beiden uitgeroepen tot 'Man of the Match'. Toch is bekerwinst niet de grootste prioriteit van coach Jan 01de Riekerink. „Als ik moet kiezen, word ik liever kampioen", liet hij re centelijk weten op de officiële website van Ajax. Dat betekent echter niet dat Jong Ajax volgende week woensdag automatisch uit gaat van een slecht resultaat. „FC Twente is een leuke ploeg om tegen te spelen met in de achterhoede fysiek sterke spelers. Wij zijn de underdog. Fiet is een soort David tegen Goliath, ledereen weet echter dat David uit eindelijk ook een manier vond om Goliath te verslaan. De jongens moeten gewoon genie ten van deze wedstrijd." FC TWENTE FC Twente moet dus voor een tweede keer binnen twee weken naar Amsterdam. Afgelo pen week werd - in de laatste wedstrijd met Co Adriaanse op de bank - op 't nippertje met 3-2 verloren. Nu zijn er nieuwe kansen. Ex-Aja- cied John van 't Schip kende als hoofdtrainer bij de Tukkers een moeizame start. Maar on danks een aantal magere resultaten heeft hij nooit onder druk gestaan. De doelstelling van de voormalig assistent-trainer van Co Adri aanse is om van FC Twente een 'goede sub topper' te maken. De huidige positie op de ranglijst geeft zijn ambities nauwelijks weer, al is de recente progressie voor iedereen duidelijk. Medeverantwoordelijk daarvoor is de komst van Jack de Gier (terug uit Schot land), twee weken geleden nog verantwoor delijk voor de twee doelpunten tegen Ajax. Het sterke punt van FC Twente is het ijverige middenveld met Björn van der Doelen, Tom mie van der Leegte en Arjan van der Laan. Laatstgenoemde maakt een goed seizoen door nadat John van 't Schip hem een vrije rol aan de linkerkant toebedeelde. FC Twente wil niet nogmaals met een nederlaag uit Amster- RBC ROOSENDAAL Eén uur na afloop van Jong Ajax-FC Twente, is de aftrap gepland van de bekerwedstrijd van het eerste elftal tegen RBC Roosendaal. Na een slecht seizoen in de KPN Eredivisie zijn de Roosendalers - samen met Excelsior - inmid dels alweer de voornaamste titelkandidaten in de Gouden Gids Divisie. RBC Roosendaal zal Ajax in ieder geval met open vizier tegemoet komen, zegt coach Robert Maaskant, die in eerste instantie niet blij was dat Ajax als tegenstander uit de koker rolde. „Ik had liever een makkelijkere tegenstander gehad. Ajax is kwalitatief beter dan wij en bovendien heb ben zij het thuisvoordeel. Aan de andere kant kan een bekerwedstrijd alle kanten opgaan en heeft Ajax ook maar gewoon een ploeg van elf mensen. Als NAC kan winnen in de Arena, kunnen wij dat ook." Maaskant is van mening dat - in vergelijking met vorig jaar, toen in de competitie met 2-0 wat betreft de Am stel Cup." Vier van de vijf teams die RBC Roosendaal uitschakelde om in de achtste finale te komen, waren amateur teams. In de vorige ronde was AZ de verras sende verliezer (3-2). Tegen Ajax heeft het elf tal van Robert Maaskant dus weinig te verlie zen. Net zoals dat in de bekerfinale van 1986 ook al het geval was. NOG KAARTEN BESCHIKBAAR Supporters kunnen nog steeds kaarten kopen voor de dubbele bekerconfrontatie. Op 12 de cember trapt Jong Ajax om 18.00 uur af in de Arena tegen FC Twente. De tweede wedstrijd tussen Ajax-i en RBC Roosendaal staat om 21.00 uur op het programma. In eerste instantie worden de plaatsen op de eerste ring verkocht, vervolgens gaan de vak ken van de tweede ring in de veTkoop. Overige informatie kunt u vinden op www.ajax.nl en op NOS Teletekst pagina 660. In de competitiewedstijd van vorig jaar tegen RBC won Ajax met 2-0. Unieke dubbele beker confrontatie in Arena dam vertrekken na de 3-2 nederlaag tegen Ajax. Van der Laan: „Die wedstrijd was een nachtmerrie voor ons. Tegen Jong Ajax heb ben we iets goed te maken en zullen we zeer gedreven moeten spelen. We hebben natuur lijk alleen maar iets te verliezen en dat maakt het bepaald niet makkelijker. Jong Ajax zal uit zijn op een stuntje en düs zullen wij moeten aantonen dat we een dergelijke klus profes sioneel aan kunnen. We staan niet zo hoog in de competitie, maar vorig seizoen heeft aan getoond dat bekerwinst een seizoen in één klap goed kan maken." werd verloren - RBC Roosendaal over een meer uitgebalanceerde selectie beschikt. De meest opvallende speler van dit seizoen is Edwin de Graaf. De aanvallende middenvelder werkte zich binnen enkele maanden tijd op van ama teurvoetballer (FC Lisse) tot speler van Jong Oranje. RBC Roosendaal heeft zich als doel gesteld om kampioen te worden van de Eerste Divisie; de Amstel Cup heeft geen prioriteit. Maaskant: „Succes in de bekerstrijd is altijd goed voor de publiciteit. En daarom proberen we steeds zo ver mogelijk te komen. Maar ver dere eisen of doelstellingen hebben we niet Eén seizoen later veroverde Ajax wederom de KNVB-beker, dit keer ten koste van FC Den Haag (ook al in een wedstrijd waarin historie werd geschreven; Marco van Basten speelde zijn laatste officiële Ajax-wedstrijd). Aan die reeks bekeroverwinningen kwam en kele maanden later een onverhoopt einde toen Ajax in de tweede ronde al snel werd uit geschakeld door FC Den Bosch. Maar toch zorgden de Amsterdammers dat seizoen opnieuw voor bekergeschiedenis. Niet alleen Ajax had immers mogen inschrijven voor het toernooi, ook Jong Ajax (winnaar van de Districtsbeker en spelend met onder meer de gebroeders De Boer, Peter Boeve en Frank Ver laat) was van de partij. En hoe! Tegen alle ver wachtingen in drong Jong Ajax door tot aan de kwartfinale. En dat met een indrukwek kende zegereeks met overwinningen op Sparta, FC Groningen en FC Volendam. Sterker nog, toen er uiteindelijk wèl werd verloren, kon die nederlaag niet eens worden toegere kend aan de reserve-selectie. De Ajax-leiding had besloten dat - onder de naam van het tweede elftal - Ajax 1 de klus verder moest kla ren. Maar voor de tweede keer dat seizoen faalden de sterren uit die dagen en verloren van RKC. JONG AJAX Ook dit jaar bereikt Jong Ajax zonder noe menswaardige problemen de achtste finale van de Amstel Cup. In de poulewedstrijden, was het team van Jan Olde Riekerink inge deeld bij Huizen, ADO'20 en FC Volendam. Zonder kleerscheuren of puntverlies, plaats ten de Ajacieden van de tweede garnituur zich voor de volgende ronde, waarin werd geloot tegen de oude bekenden van satelliet club Haarlem. Leen-Ajacieden als Didi Lon- guet, Darl Douglas, Serginho Greene en Serge van den Ban kwamen allemaal met hun tijde lijke club Haarlem naar De Toekomst, waar AMSTERDAM - Op woensdag 12 december zal Ajax een uniek record vestigen. Nog niet eerder speelde de club op één dag twee thuiswedstrijden. Inzet is dan de Amstel Cup. Alleen vanwege dit feit verdient de Arena komende woensdag 12 december een volle bak. Om 18:00 uur speelt Jong Ajax tegen FC Twente, om 21:00 uur gevolgd door Ajax dat het opneemt tegen RBC Roosendaal. Een voorbeschouwing. Doot Daan Schippers Ajax en RBC hebben al eens eerder een histo rische bekerwedstrijd afgewerkt. Dat was op 28 mei 1986, de dag waarop Ajax de tiende bekerwinst uit de clubhistorie kon vieren. Overwinningen op Sparta, FC Utrecht, RCH, FC Groningen en NEC hadden het team van tech nisch directeur Johan Cruijff naar de eind strijd gebracht. De verrassende tegenstander daarin: RBC. Dankzij doelpunten in de tweede helft van John Bosman (2x) en Sonny Silooy kwam de KNVB-beker terecht in Amsterdam. Voor de semi-profs van RBC was en is die wed strijd hét hoogtepunt in de clubhistorie; de enige keer dat de club ooit zover kwam in het bekertoernooi. Voor Ajax was de bekerwinst slechts een troostprijs in een seizoen dat door PSV werd gedomineerd. duidelijk werd dat 'Ajax 3' duidelijk de min dere was van Jong Ajax: 4-0. Een ronde later kreeg Jong Ajax met een meer prominente tegenstander te maken. Maar ook dit keer ging het goed: 2-0 tegen De Graafschap. Walker benutte namens Jong Ajax in de vorige ronde een strafschop tegen De Graafschap.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2001 | | pagina 5