1 Arnold Mühren waakt over Ajax C2 Groeten uit...Barcelona KM f 12.50 HIIIICI ■éMé Rij 1Z No- im%4 Ajax in de top 100? P Vi 1966 Maas tribune lange zijde Ie ring *J 7 DECEMBER 2001 NUMMER 10 Ajax Life SEOUL/AMSTERDAM - Hatem Trabelsi volgde afgelopen zaterdag de loting voor het WK met meer dan gewone belangstelling. Uiteindelijk viel het allemaal mee. Tunesië kwam in de 'makkelijke' groep H terecht, met België, Rusland en Japan. De Tunesiër, die een kleine terugslag heeft van een vervelende blessure, heeft dit seizoen dus nog een hoop mooie dingen voor de boeg. Hatem, kijk je al uit naaT het WK? Ja, maar eerst hebben we nog de African Nations Cup. Die begint halverwege janu ari. Er bestaat een kleine kans dat ik voor dat evenement geselecteerd word, maar waar schijnlijk kiest onze nationale voetbalbond ervoor om veel jonge spelers naar de Nations Cup te sturen, een soort tweede elftal. Een aantal jonge talenten kan dan, eventueel, klaargestoomd worden voor het WK. Het is duidelijk dat we ons daar op richten." En dan kun jij dus in januari bij Ajax blijven? „Ik hoop het. Ajax is heel belangrijk voor me. Ik wil er alles aan doen zo hoog mogelijk te eindigen met de club. Het gaat hier goed met me. Ik speel veel en we hebben een leuke selectie." Op het WK krijg je een heuse bodyguard toebedeeld. „Ik denk dat het zeker goed is om bij het hotel een aantal bodyguards te hebben, maar ik zou het overdreven vinden als er per speler één bewaker zou rondlopen. Er is onlangs natuurlijk een hoop gebeurd in de wereld, maar toch lijkt het me niet echt gezellig om continu iemand bij me te heb ben. Overal waar ik ga of sta gevolgd wor den... Nee, dat lijkt me niks." m sf. mm»m: i AMSTERDAM - Doorgaans iedere maandagochtend 10.30 uur evalueert Arnold Mühren de bevindingen van het zojuist voorbije weekeinde. Hij doet dit samen met Kees Zwamborn, op De Toekomst directeur opleidingen en Ajax' vijf overige fulltime-trainers: Danny Blind (Ai), Dik de Groot (A2), Wim Kwakman (Bi), Wilco van Buuren (Bz), Henny de Regt (Ci). Mühren is voor het tweede jaar trainer van de Cz, het elftal dat vorig jaar kampioen werd. Dit seizoen gaat Haarlem voor alsnog aan de leiding, met Ajax als goede tweede. Tekst en foto Ger Stolk Wat is er gebeurd met de spelers van de Cl die vorig seizoen kampioen werden? „Ze zijn doorgestroomd naaT de Cl. Dat is nor maal. Ik heb nu de D1 van vorig jaar onder mijn hoede." Een leuk elftal? „Zeker. Door het kampioenschap van vorig jaar speelt ook Ajax C2 landelijk. Met inbegrip van twee keepers bestaat de selectie uit 19 man. Persoonlijk zou ik liever een groep zien van 14 veldspelers en twee keepers. Dat is praktischer; de jongens zouden meer en vaker aan voetballen toekomen. Ik mag er in de competitie slechts vijf wisselen. En in geval van blessures kan je altijd nog een speler uit de D1 laten overkomen." Vanwege de piramidale opbouw van de com petitie speelt de C2 niet tegen zulke sterke tegenstanders als de Ci. „Dat klopt, maar vergeet niet: dit zijn eerste jaars C'tjes. Fysiek moet je niet meer willen dan dit. We hebben net op het kunstgrasveld vriendschappelijk tegen Elinkwijk Ci gespeeld. Na met o-i te hebben achtergestaan, hebben we met 2-1 gewonnen. Ze hebben aan een tegenstander met voor het merendeel twee dejaars C-junioren de handen meer dan vol." Ben je ook kritisch met betrekking tot de basis techniek van onze voetballers? „We moeten niet overdrijven en oppassen dat we onszelf niet van alles gaan lopen aan praten. Wanneer ik om me heen kijk, zie ik dat Ajax over een aantal goede jeugdspelers be schikt. Dat geldt voor Feyenoord, PSV en even eens voor Vitesse, dat de laatste jaren ook goed bezig is." Geen verval dus? „De beleving van het voetbal is anders gewor den, dat ontken ik niet. We zullen met z'n al len keihard moeten werken aan de instelling. We hebben bijvoorbeeld geen verdedigers meer en we moeten anders scouten. Ik ben niet de eerste die het zegt, maar het heeft na tuurlijk met de hele maatschappij te maken. Ik zeg altijd tegen mijn pupillen 'voor mij hoef je het niet te doen, ik heb mijn carrière al ge had'. Ik wijs er alleen op dat Ajax ze alle facili teiten biedt. Het enige wat zij moeten doen, is voetballen en de discipline is acht nemen." Maar je bent niet somber! „Ik vind dat er veel te dramatisch wordt ge daan. Ook over het Nederlands elftal. Ja na tuurlijk is het een domper dat we niet naar het WK gaan. Maar een aantal spelers - denk aan Van der Vaart, Van Bommel, Hofland, Heitinga - komen eraan. En de generatie Kluivert is na dit WK nog lang niet afge schreven. We blijven heus een goed Neder lands elftal houden." Beleef je nog plezier aan het voetbal? „Wat dacht je dan! Ik lees ook de stukken waarin wordt gesteld dat de jeugd bij Ajax in een keurslijf wordt geperst. Hoe komen ze daar nou bij? Ik geef je op een briefje dat hier heel wat wordt afgelachen. Ze staan nu weer op 't punt om naar het Sinterklaasfeest te gaan. Daar houden we echt wel rekening mee." BARCELONA - Frank de Boer kijkt terug op een jaar vol tegenslagen. De twee meest opvallen de dompers waren natuurlijk het mislopen van het WK in Japan en Zuid-Korea met Oran je en de dopingaffaiTe. Deze zaken liggen in middels achter hem: „Na de topper tegen Real Madrid moest ik voor het eerst weer naar een dopingtest. Mijn vrouw had daarover meer de zenuwen dan ik." De verdediger, die tussen 1988 en 1998 liefst 434 officiële wedstrijden afwerkte voor Ajax en drie jaar geleden ver trok uit de Arena, rekent op een feestelijke decembermaand: „Als het goed is, teken ik op korte termijn een nieuw contract bij Barce lona. Voor twee of drie seizoenen. Ik heb daar onlangs nog een gesprek over gevoerd met de clubleiding en dat is heel positief verlopen." Frank de Boer heeft het dus goed naar z'n zin in Catalonië. Barcelona doet volop mee in de strijd om het landskampioenschap én zit nog steeds in de Champions League. Hoewel trai ner Carlos Rexach regelmatig gebruik maakt van het rotatiesysteem - en zelfs Rivaldo op deze manier enkele keren op de reservebank was beland - speelt De Boer bijna alle wedstrij den. „Dit heb ik altijd gewild. Mijn familie heeft zich ook helemaal gesetteld. Waarom zou je ergens vertrekken als je het naar je zin hebt? Maar als ik ooit weg zou gaan, dan zou het naar Engeland zijn. Dat voetbal spreekt me meer aan, dan dat van de Italiaanse Serie A. In Groot-Brittannië beleeft iedereen volop plezier aan de sport. Ik kom steeds dichterbij een fase van mijn loopbaan dat ik van jaar tot jaar moet gaan leven. Telkens afwegen hoe ik me voel, hoe mijn lichaam zich houdt en hoeveel plezier ik nog aan het voetballen beleef." Zondag 27 november 'Ajax overspeelt zeer zwak GVAV'kopt De Tele graaf. De wedstrijd in Groningen eindigt voor een uitverkocht huis in een heus doelpunten- festival. De teller stokt uiteindelijk bij 3-8. Opvallend is dat na een half uur het eerste doelpunt nog moet vallen. Pas dan breekt Henk Groot met een steenharde kopbal de ban. Piet Keizer (2x) en Johan Cruijff bouwen de voorsprong bij de rust uit tot 0-4. Wanneer via goals van opnieuw Cruijff, Sjaak Swart (2x) en Bennie Muller een 1-8 voorsprong wordt bereikt, vinden de Amsterdamse schutters het genoeg. Feyenoord wint ook, zodat de voorsprong drie punten blijft. Woensdag 30 november Met vijf Ajacieden in de basis kent het Neder landse elftal grote moeite met de semi-profs van Denemarken. Het duel in groep 5 van de Europa Cup voor Landenteams wordt pas in de laatste twee minuten leuk. Dan opent Sjaak Swart na een prachtige actie van Ben nie Muller de score. Onmiddellijk na de aftrap verdubbelt debutant Willy van der Kuylen de voorsprong. Ook Klaas Nuninga, Piet Keizer en Wim Suurbier waren niet in staat de Deense muur eerder te beslechten. Muller zegt zich nauwelijks gestoord te hebben aan het Rotterdamse publiek, dat zich vermaakte met Sinterklaasliedjes. „Ach, wij zorgden er voor dat de verrassing ook op het einde kwam. We hadden gewoon domme pech. Raakten direct twee keer de paal. Als de bal er meteen in was gegaan, had het hier makkelijk 10-0 zitplaats J- J BSt tfjjet 09, Z.&Z kunnen worden. We hebben zeker niet gelan terfant." Vrijdag 2 decembeT In het Olympisch Stadion worden al voorbe reidingsmaatregelen getroffen voor de wed strijd tegen FC Liverpool. Voor het eerst in de historie zal er gebruik worden gemaakt van een overdekte overschuifbare gang van kleed kamer naar speelveld. Tevens komen er hek ken rondom het veld, waartussen zich prik keldraad bevindt. Zaterdag 3 december Het duel Ajax-Fortuna'54 wordt afgelast in verband met de slechte weersomstandighe den. Ajax zou in dezelfde opstelling zijn ge start als een week eerder tegen GVAV. „Eerder gunstig dan ongunstig", beoordeelt trainer Rinus Michels de afgelasting. „Vijf spelers hebben de wedstrijd tegen de Denen in de benen en krijgen nu eindelijk wat rust." Ton Pronk denkt er anders over. „Ik had liever wel gevoetbald. Zo waren we in ons ritme geble ven." Het besluit valt dat vier dagen later Ajax-FC Liverpool rechtstreeks op de TV komt. De NTS betaalt 25 duizend gulden voor uitzending van het Europa Cup-duel. FC Liverpool krijgt 600 kaarten 15,- per stuk) toegewezen, net zo veel als Ajax ontvangt voor de return. Zondag 4 december De selectie van Ajax is afgereisd naar het sportcentrum van de KNVB in Zeist om zich voor te bereiden op het treffen met Liverpool. Om de spelers toch een Sinterklaasfeestje te geven, wordt entertainer Max Tailleur bereid gevonden om een aantal moppen te komen tappen voor de selectie. 1 AMSTERDAM - Joop Leeuwendaal heeft er alle vertrouwen in. Vóór Ajax - PSV overhandigde de leider van de jongste Ajax-jeugd, de F-jes, een CD-single aan clubman Bob Haarms. Jopie Leeuwendaal zong vervolgens in de Arena, samen met de Ajax-fans, de nieuwe versie van het clublied 'De Ajax-Marsch'. Het lied is voor 11,- verkrijgbaar in de Fanshop onder het stadion en in de platenwinkels. „Laten wij nou de eerste club in Nederland zijn met een notering in de Top 100", liet de rasechte Amsterdammer weten. „Als er maar genoeg van worden verkocht, gaat dat echt wel lukken." Kopen dus die plaat, zodat u het clublied bij de opkomst van de Ajacieden uit volle borst mee kunt zingen. En als bet mee zit, zien we Joop dan bij één van de komende afleveringen van 'Top of the Pops'.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2001 | | pagina 4