de1 BOUD'S INN Geslaagd debuut Koeman Ronald Koeman Ruud Krol Ajax Life nummer 10 7 december 2001 KREDIET hebben daar links en rechts nog wel wat din getjes over gezegd. Hij heeft aangegeven dat het weer gaat kriebelen bij hem. Dat wacht ik af en we zullen contact houden. Op het moment dat hij het aangeeft, vind ik dat je als club en als coach bereid moet zijn hem iets bij Ajax te laten doen. Ik wacht rustig af." Aanbieding: Ajax spijkerjack a|aX~ vanaf maat 140 t/m XL V* van voor ƒ40,00 SHOP Ajax sloffen vanaf maat 191/m 36 van voor ƒ15,00 Verzending door heel Nederland. Oosterdiep westzijde 5, 7881 GK EMMER-COMPASCUUM Telefoon: (0591) 35 10 41 http:/www.bouds-inn.nl Na een korte stage bij Ajax, bij Tonny Bruins Slot, keeTde Krol op 22 mei 2000 terug bij Oranje. Dit maal als assistent van Frank Rijk aard. Recentelijk vervulde Krol dezelfde functie onder Louis van Gaal. Zijn loopbaan als coach begon bij het Belgische KV Meche- len, gevolgd door Servette Genève, de natio nale ploeg van Egypte, Zamalek Cairo en Al Wahad (Verenigde Arabische Emiraten). ventje van Ajax. De thuisspelende ploeg zit links, zo hoort het, moet Koeman hebben gedacht. In de basisopstelling viel één naam vooral op; Richard Knopper. Na ruim vier maanden (Roda thuis was de laatste) startte de num mer 10 weer op zijn eigen stek. Koeman moti veerde zijn keuze na het duel: „Ik kan Knop per, Van der Vaart en Wamberto op die positie gebruiken. Knopper heeft een goed oog voor die positie." Richard zelf was gelukkig met zijn basisplek: „Koeman vertelde dat hij in zijn ogen het sterkste team wilde opstellen. Ik was daar blij mee en ook een beetje verbaasd. Koeman geeft mij het vertrouwen terug." Direct na de wedstrijd uitte Koeman over juist het mid denveld een puntje van kritiek. „Soms willen de jongens te veel vooruit denken. Daardoor geven ze, vooral op het middenveld, te veel ruimte weg. De komende tijd gaan we wer ken aan balans in het elftal. Toch heeft Ajax vanavond fris gespeeld, dat is toch wat we willen zien." Eén van de fris ogende mannen was Tim de Cler, die uitgeroepen werd tot Man van de Wedstrijd. De Leidenaar was opgelucht na de 4-0 overwinning: „Het waren hectische dagen, ledereen was iets feller, dat heb je met een nieuwe trainer. Wat mij in twee dagen opviel is dat Koeman vooral op kleine dingen hamert: de tweede afvallende bal, het goed inspelen van de bal." Verdedigend stond het bij Ajax iets anders; Chivu en Bergdplmo deden vooral geen gekke dingen. Heitinga en De Cler, volgens Ronald Koeman „logische spelers op de backpositie", mochten aanval lend meedoen. Laatste opvallende basisspe ler was Nikos Machlas. Koeman: „Op de trai ning zag ik dat Zlatan mentaal niet honderd procent klaar is. Ik bracht hem de tweede helft en ben blij dat hij twee keer scoorde. Ik hoop dat hij nu weer wat meer krediet krijgt van het publiek." Blije gezichten op de persconferentieA Even later geconcentreerd bezig met zijn eerste training. vervolg van pagina 1 Koeman voor het eerst langs de lijn in de Arena. Twee dagen, inclusief de dag van het duel in Huis ter Duin, hadden Krol en Koeman de tijd om de selectie voor te bereiden op het duel met Fortuna. Tijdens de warming up vielen twee dingen op: de Ajacieden deden geen verplichte gezamenlijke oefeningen; ieder bereidde zich op eigen wijze voor op het duel. En de linker-dug out was weer het thuisha- Koeman en Krol hebben met deze overwin ning zelf het eerste beetje krediet opge bouwd bij het publiek, mede door het frisse en aanvallende spel van de Ajacieden. Koe man, gelouterd in het internationale topvoet bal, weet hoe onmisbaar vertrouwen is. Dat gaf hij maandag, bij de perspresentatie, al aan: „Natuurlijk is krediet belangrijk. Als het goed gaat, zijn er geen problemen. Zo niet, dan ontstaat er een andere situatie. Maar dat is voetbal eigen. Dat is de uitdaging die ik ben aangegaan. De toekomst wijst uit of dat goed is geweest." Krediet bij supporters krijg je niet alleen door het team goed te laten voet ballen. Ook op dat vlak kent Koeman het klap pen van de zweep. Op een vraag over Marco van Basten antwoordde hij: „Zal ik een slim antwoord geven? Toevallig heb ik Marco afge lopen vrijdagavond op een gala gezien. We Na bijna twintig jaar keert Ronald Koeman (38) terug bij Ajax. De voormalig interna tional begon zijn voetballoopbaan in de ere divisie in 1980, bij FC Groningen. Na drie sei zoenen ging hij naar Ajax, waaT hij in drie jaar 94 competitiewedstrijden (23 goals) speelde. Ronald Koeman debuteerde bij Ajax op 21 augustus 1983 in de wedstrijd FC Utrecht - Ajax (1-1). Zijn laatste wedstrijd voor Ajax speelde hij op 28 mei 1986, thuis in De Meer tegen RBC. Met de 3-0 zege haalden Ajax en Koeman de KNVB beker binnen. In totaal heeft Koeman drie maal de KNVB beker gewonnen. Vier keer werd hij als speler kampioen van Nederland (in 1985 met Ajax), met FC Barcelona werd hij net zo vaak kam pioen van Spanje. Twee keer prijkt de naam van Ronald Koeman op de lijst van Europa Cup i-winnaars. Zijn indrukwekkende car rière voerde hem vervolgens langs PSV, FC Barcelona en Feyenoord. De geboren Zaan dammer begon zijn trainersloopbaan bij de KNVB, als assistent van Guus Hiddink. Van 1998 tot en met decembeT 1999 was hij Nikos Machlas wordt gefeliciteerd na het scoren van de 2-0. De nieuwe assistent-trainer van Ajax, Ruud Krol (52), speelde 457 officiële wedstrijden voor Ajax en scoorde daarin dertig keer. De geboren Amsterdammer speelde 339 compe titieduels (23 goals), 41 bekerwedstrijden en 68 Europa Cupconfrontaties (zeven goals). Krols officiële debuut maakte hij op 11 decem ber 1968 in de competitiewedstrijd bij DWS. Met de KNVB bekerfinale op 17 mei 1980 in de Rotterdamse Kuip tegen Feyenoord nam Krol (met een 3-1 nederlaag) afscheid van de club. Met Ajax werd Ruud Krol zeven keer lands kampioen, won hij vier keer de KNVB beker en tilde hij twee keer de Europa Cup 1 boven het hoofd. Na een voetballeven lang bij Ajax kwam Ruud Krol vanaf 1980 uit voor Vancou ver Whitecaps en Napoli. Hij sloot zijn actieve loopbaan in 1986 af bij het FTanse Cannes. Bovendien was hij 21 jaaT lang met 83 wed strijden (vier goals) recordinternational. Krol debuteerde op 5 november 1969 tegen Enge land in het Nederlands elftal. Met het Neder lands elftal won Krol zilveT tijdens het WK van zowel 1974 als 1978 en brons tijdens het EK van 1976. 18 september 1983: Ajax - Feyenoord 8-2. assistent bij FC Barcelona, waama hij per 1 januari 2000 werd aangesteld als hoofd coach van Vitesse. In de KPN Eredivisie coachte Koeman Vitesse 65 keer. Hij boekte 32 zeges, speelde twintig keer gelijk en leed der tien nederlagen. In 1988 maakte Ronald Koeman deel uit van het Nederlands elftal dat in Duitsland de Europese titel in de wacht sleepte. Met zijn 78 interlands is Koeman de nummer vijf op de ranglijst van recordinternationals. ABlo) 17 mei 1980: Krol neemt afscheid van Ajax.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2001 | | pagina 3