A A Geslaagd debuut Koeman NOC COALS Comeback Cruz na winterstop Nieuwe data drie Ajax-duels De Sponsor van gr JAARGANG 7 DECEMBER 2001 UITGAVE VAN DE SUPPORTERSVERENIGING AJAX IN SAMENWERKING MET AFC AJAX ADVIESPRIJS: F 3,50 E 1,59 WWW.AJAX.NL ZEIST - De KNVB heeft bekend gemaakt dat drie uitwedstrijden van Ajax op andere dagen moeten worden afgewerkt. De nog in te halen wedstrijd FC Den Bosch - Ajax staat nu voor 27 januari op het pro gramma. Hierdoor is AZ - Ajax verplaatst naar 17 februari en dat heeft weer tot gevolg dat Fortuna Sitard - Ajax drie dagen later wordt gespeeld. De nieuwe data en aanvangstijden zijn: FC Den Bosch - Ajax: Zondag 27 januari 2002, aanvang 14.30 uur. AZ - Ajax: Zondag 17 februari 2002, aanvang 14.30 uur. Fortuna Sittard - Ajax: Woensdag 20 februari 2002, aanvang 20.00 uur. „Ik had ooit in 1983 het geluk als twintigjarige jochie naar Ajax te gaan. Ik moet je zeggen; hetzelfde gevoel heb ik nu weer. En daar ben ik blij mee." De kersverse trainer-coach Ronald Koeman had maandag in de Arena, net als Co Adriaanse bij zijn eerste persconferentie, veel lof en waardering over voor zijn nieuwe werkgever. De koning is dood... Leve de koning! Door Erol Erdogan De troonopvolging bij Ajax geschiedde als in een Frans koningsdrama. Veel tijd om bij de afgelopen woelige dagen stil te staan, was er niet. De nieuwe weg die Ajax heeft ingesla gen, moest direct vorm krijgen. Met Ronald Koeman en assistent Ruud Krol wil de Ajax- directie in de technische staf meer voetbal kennis hebben en vooral trainers die jonge talenten kunnen aanspreken. En het Ajax- verleden was van belang. Bij Koeman en Krol zit dat wel goed, zo bleek. „Ajax blijft een fan tastische club. Als ik hier heen rijd, dan is daar het gevoel. Oké, De Meer en de Arena zijn iets anders, maar het gevoel is er bij mij nog steeds. Ik wil proberen het grote Ajax tevoor schijn te halen, in alle opzichten," zei hij bij zijn aanstelling. Ook Ruud Krol liet zich niet onbetuigd: „Ajax diende zich aan en dat is Door Sander Berends Halverwege augustus, twee dagen na de eer ste wedstrijd tegen Celtic, brak de aanval lende middenvelder tijdens de training zijn linkerenkel. Een week later volgde een opera tie, waarbij twee schroeven in het gewricht werden aangebracht. Daarna volgden enkele weken in het gips, een periode die hij groten deels doorbracht bij zijn ouders in Colombia. Samen met zijn oudere broer André Luis, die in de revalidatietijd als steun diende, keerde hij twee maanden geleden weer terug in Amsterdam waar hij vorige maand, begeleid door fysiotherapeut Ed de Vink, met een intensief revalidatieprogramma begon. „Ik heb een tijd gehoopt de laatste wedstrij- natuurlijk de club waar ik begonnen ben. Emotioneel is dat voor mij iets moois. Ajax is mijn clubje en zal dat altijd blijven. De histo rie van De Meer is weg, maar het deed me toch wel wat toen ik hier vanochtend aan kwam rijden en het grote clubembleem op het stadion zag." De uitleg aan de media was van korte duur; de heren wilden aan de slag op het trainings veld. Koeman, die voor dit seizoen en nog eens twee jaar tekende, stapt plotseling in een ongewis avontuur. Dinsdag wachtte For tuna Sittard als tegenstander. Koeman: „Het is verre van ideaal, dat beseft iedereen. Als je zondag nog een wedstrijd afwerkt met Vitesse en twee dagen later staat een wed strijd op het programma met een andere club... Maar we zullen de ploeg zo goed als mogelijk voorbereiden voor een goede wed strijd en een mooie uitslag." den voor de winterstop weer mee te kunnen doen. Mijn broer gaat in de Kerst-periode weer naar Colombia en hij heeft me nog nooit met eigen ogen voor Ajax zien spelen. Speci aal voor hem wilde ik er alles aandoen om halverwege decembeT mijn rentree te maken." Maar inmiddels heeft Cruz de knoop doorge hakt. „Na een gesprek met de fysiotherapeut heb ik besloten om pas na de winterstop te gaan spelen. Dat is de beste oplossing voor mijn enkel. Ik kan nog niet alles doen - goed draaien bijvoorbeeld - en anders zou het te geforceerd gaan. Nee, dan kan ik beter nog een maandje wachten, ook al is het erg spijtig voor mijn broer. Moet hij volgend jaar nog maar een keertje terugkomen." Over zijn doelstellingen met dit Ajax had de geboren Zaankanter nog niet kunnen naden ken. Maar zonder schroom gaf hij aan: „Het kampioenschap en de beker, daarin moeten we iets halen. In de competitie is, mede omdat er geen club echt bovenuit steekt, nog alles mogelijk. Ik ben daar best optimistisch over. Ik zie geen andere club in Nederland die kwalitatief veel beter is dan Ajax. De komende tijd moet uitwijzen of de inhoud van dit elftal voldoende is." Over zijn tactische benadering wilde Koeman, zonder zijn voor gangers tekort te doen, kwijt dat hij slechts één systeem prefereert. „Mijn voorkeur is dui delijk. Ook bij Ajax gaat dat gebeuren: 4-3-3. Het liefst met buitenspelers. Het zal best een keer zo zijn dat het in een bepaalde wedstrijd in detail veranderd." lees verder op pagina 3 Nog 28 te gaan en dan is Ajax-goal 5.000 een feit. Ajax Life telt mee totdat het zo ver is en roept ondertussen alle Ajax-fans op om ons hun lijstje met de vijf mooiste Ajax-goals aller tij den op te sturen. Daarvan maken wij een Top 25 van de aller mooiste Ajax-doelpunten. De definitieve uit slag volgt op het moment dat de 5.000ste treffer een feit is. Stuur uw lijstje met de vijf mooiste Ajax- goals naar: Redactie Ajax Life: Ajaxlife@svajax.nl Postbus 22944 noo DK Amsterdam Amsterdam - Ajax zal het tot aan de winterstop definitief moeten stellen zonder Daniel Cruz. Met pijn in het hart heeft de 20-jarige Colombiaan moeten besluiten dat een versnelde rentree niet verstandig is. „Ik had graag nog gespeeld dit jaar, maar soms moet het gezonde verstand zegevieren." De nieuwe technische leiding van Ajax, Ruud Krol en Ronald Koeman, voor aanvang van het duel tegen Fortuna Sittard, dat met 4-0 werd gewonnen.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2001 | | pagina 1