Ajax wint Klassieker bij de junit f Danny Blind: wij hadden d ROTTERDAM - Ajax Ai deed afgelopen zaterdag wat de hoofdmacht eerder dit seizoen in Rotterdam ook al bewerkstelligde: het elftal van trainer-coach Danny Blind won met 1-2 van concurrent Feye- noord. De overwinning smaakte niet minder zoet, maar het uit gangspunt is bij zijn elftal toch anders, stelt de voormalig aanvoer der van Ajax 1: „Bij de Ai gaat het vooral om het beter maken van het individu, bij het eerste elftal gaat het altijd om het winnen." Door Erol Erdogan Foto's Ron Richel Om kwart voor twaalf verzamelen de mannen van Blind zich op het jeugd- en amateurcomplex de Toe komst. Voordat de tactische bespreking begint, storten de juni oren zich op een potje tafelvoetbal. Het is, zoals vaker, gezellig druk in de thuishaven van Ajax. Ouders, leiders, jeugdspelers bevolken de kantine en onder meer Jong Ajax speelt om 15.00 uur tegen Jong Excelsior. Door schorsingen kan Blind geen beroep doen op de ver dedigers Sergio Hellings en Jerold Promes. Omdat ook Jan Olde Rieke- rink spelers nodig heeft voor Jong Ajax, ontstaat een merkwaardige stoelendans van A- en B-jeugdspe- lers. Eindresultaat is dat drie B- junioren meegaan naar Rotter dam: Dwight Tiendalli, Sven Tabe- rima en Gerard Aafjes. Danny Blind is niet onverdeeld gelukkig met de Beloftencompetitie op zaterdag: „ledereen kon dit soort problemen zien aankomen. Maar, we moeten er het beste van proberen te maken." OP TOPNIVEAU Bij het instappen van de officiële Ajax-spelersbus staan wat OAD- colleg,a's met elkaar te praten. Bus chauffeur Toon, die vandaag de Ai rijdt, wordt niet benijd. Hij moet vandaag met de onmiskenbare Ajax-bus naar Rotterdam. Het geeft aan dat de Klassieker, ook op juniorenniveau, behoorlijk bela den is. Achteraf vertelt Blind dat hij zijn jongens niet onnodig ongerust heeft gemaakt: „Nee, ik begin daar niet over als er niet meer leeft dan bij een standaard Ajax-Feyenoord, waar altijd emotionele en agres sieve supporters omheen staan. Vorig jaar was die situatie anders, toen kregen we politiebegeleiding. Dan meld ik dat. Als eT niets aan de hand is, heb ik het alleen maar over voetbal." En ook wat het voetbal zelf betreft was de tactische bespreking inhoudelijk niet afwij kend: „Ik bereid mijn spelers niet anders voor op Feyenoord dan op andere tegenstanders. Ik geef wel mee dat het een wedstrijd is die ze niet mogen missen, dat het duel belangrijk is om mee te maken. Waarom Omdat het een wedstrijd op topniveau is. Er wordt veel van de spelers gevraagd; er is meer publieke belangstelling; er zijn cameraploegen; dus is er meer druk. Of ze daar mee om kunnen gaan,ligt aan het individu. Natuur lijk hoorde ik gisteren jongens in de kantine tegen elkaar zeggen: Morgen tegen Feyenoord! Dat Opkomst der Ajacieden op Varkenoord. 22 NOVEMBER NUMMER 9 AjAX LIFE ."MVAJV

Ajax Life (vanaf 1994) | 2001 | | pagina 8