Aanzet naar landelijke D-competitie I HflTIRICH vs/of?. Hersi Stand KPN Eredivisie [J 22 NOVEMBER 2001 NUMMER 9 AlAX LIFE Vervolg van pagina i In het contract tussen Ajax en NAC werd bepaald, dat Youssouf Hersi niet tussentijds kan worden teruggehaald. Dat betekent, dat de ranke aanvaller het seizoen in Breda afmaakt. Hoewel er dus nog voldoende tijd is om tot een weloverwogen beslissing te komen, staat het besluit van Hersi eigenlijk al vast: „Ik keer liever vandaag dan morgen terug naar Ajax. Maar dan moet ik wel aan spelen toekomen, anders heeft het geen zin. Vorig seizoen heb ik laten zien dat ik het niveau van de Eredivisie aankan; die lijn zet ik dit jaar door. In het huidige Ajax zou ik goed achter de spitsen uit de voeten kunnen. Op die positie ben ik bij Ajax opgegroeid. En ook kan ik rechtshalf spelen. Het zou jammer zijn als ik dat niet meer mocht laten zien, maar ik heb goede hoop dat Ajax me terughaalt." Hersi heeft nog regelmatig contact met ploeggenoten als Johnny Heitinga en Rafael van der Vaart. Ook zij maken een stormach tige ontwikkeling door. Hersi: „In feite gaat het heel goed met me. Ik speel veel wedstrij den in de Eredivisie, terwijl ik eigenlijk in het tweede van Ajax had moeten spelen. Ik klaag dus niet en ben zeer tevreden. Alleen zou ik nóg meer in mijn schik zijn zijn als Ajax me terug zou vragen. Maar daar moet ik uitein delijk zelf voor zorgen; gewoon door keihard te werken. Dan hoor ik vanzelf "ja" of "nee". Zo simpel is het." Iedere week piaat Ajax Life even bij met een Ajacied. Ditmaal met Rafael van der Vaart, die een stormachtige ontwikkeling dooT- maakt. Rafael, kun jij nog rustig oveT straat? „Ja hoor. In Amsterdam is het zó druk, daar val ik nauwelijks op. Ik vind de herkenning nog steeds leuk, het hoort erbij natuurlijk. Maar zo af en toe wat privé doen, lijkt me ook wel weer eens leuk." Binnenkort verlaat je het woonwagen kamp, dat wordt wennen zekeT? „Mijn ouders hopen nog voor Kerstmis het kamp uit te zijn en een nieuwe woning te betrekken. Dankzij mijn voetballen kan dat. Het was hun droom om ooit eens ergens anders te wonen. Mij maakt het weinig uit. Ik voorzie geen problemen om in een huis te wonen, al wordt het de eerste keer. Voorlo pig ga ik nog niet samenwonen, mijn vriendin is pas 17 jaar. Dat komt allemaal wel." Wat is je favoriete buitenlandse competitie? „Spanje. Mijn moeder is Spaanse, dat heeft er alles mee te maken. Het lijkt me leuk daar ooit te voetballen. Ik versta de taal, spreken gaat me minder af. Mijn opa en oma zijn echte Spanjaarden. Ze wonen in Cadiz en daar ga ik ieder jaar naartoe. Maar ik blijf eerst nog een tijdje bij Ajax." AMSTERDAM - Ajax, Feyenoord en PSV organiseren elk jaar één keer een zogenaamde TOP3. Vorige week was het de beurt van Ajax om als organi sator op te treden. Waar tot voor kort het deelnemersveld bestond uit D- junioren, kwamen op De Toekomst ook E-junioren in actie. Doot Ger Stolk De reden voor deze verjonging is dat een twaalftal Dt-elftallen van betaald voetbal organisaties sinds kort aan een vriend schappelijke competitie bezig is. Op zater dag spelen de Di-teams in KNVB-verband en de zondag erop in een eigen vriend schappelijke competitie. Floor Thoolen, wedstrijdsecretaris pupil- lenvoetbal van Ajax: „Deze ontwikkeling maakte voor Di-teams deelname aan de TOP3 overbodig. De opzet van deTOP3 is om de jongens aan meer weerstand bloot te stellen. TOP3 én de nieuwe vriendschappe lijke competitie, dat is iets te veel van het goede." Vandaar dat nu alleen D2-teams meedoen aan de TOP3. Het wegvallen van Di-teams heeft ertoe geleid dat in de TOP3 tevens ruimte is ontstaan voor Ei-elftallen. Al met al is het een ontwikkeling die de vraag rechtvaardigt of het voetbal zich opmaakt voor een landelijke competitie voor D-junioren. Of die conclusie voorbarig is, kan niet worden weerlegd door Andries Jonker, bij de KNVB belast met de uitvoe ring van het zogenaamde Masterplan: „De ontwikkelingen en de initiatieven van de clubs in aanmerking nemend, denk ik dat de KNVB hierover binnenkort om de tafel zal gaan zitten." WeTelddoelpunt Een landelijke competitie voor D-junioren? „Tja", zegt Kees Zwamborn, hoofd opleidin gen van Ajax, „Ajax zou niets liever willen. We proberen nu in alle leeftijdscategoriën een grotere weerstand in te bouwen. Bijvoorbeeld door onze spelers te laten uitkomen tegen amateur- clubs met spelers die ouder zijn." Ideaal is dat natuurlijk niet. Omdat fysieke weerstand iets heel anders is dan voetbalweerstand, zijn er wedstrijden waarin de spelers van Ajax op deze manier niet of nauwelijks aan balbezit toeko men. Zwamborn: „Dat hef je alleen maar op met een landelijke compe titie voor D-junio- ren. Of je nóg ver der moet gaan, weet ik niet. Mis schien met D2-elf- tallen. Maar met E- Cenero Zeefuik staat op het punt het eerste doelpunt te maken tegen PSV D2. junioren gaat het me persoonlijk wat te ver." Weerstand en evenwicht: Ajax Ei speelde door een werelddoelpunt van Jeffrey Dekker met 1-1 gelijk tegen PSV Ei en Ajax D2 deelde dankzij twee doelpunten van Genero Zeefuik met 2-2 tegen PSV D2. Ajax Ei won met 3-0 van de leeftijdsgenootjes van Feye noord en Ajax D2 redde het met 1-2 nét niet tegen Feyenoord D2. 1. Ajax 12 8 2 2 26 27-13 10. RKC Waalwijk 13 5 2 6 17 15-15 2. Feyenoord 11 8 1 2 25 25-7 11. FC Twente 12 3 5 4 14 14-17 3- SC Heerenveen 13 7 3 3 24 26-10 12. AZ 13 4 2 7 14 14-16 4- Vitesse 13 6 S 2 23 13-7 13- FC Groninqen 13 4 2 7 14 16-22 s. NAC 13 6 3 4 21 20-21 14- De Graafschap 13 4 2 7 14 15-25 6. FC Utrecht 13 6 2 S 20 23-17 15 FC Den Bosch 13 2 7 4 13 16-19 7- PSV 13 6 2 S 20 22-19 16. Sparta 13 3 4 6 13 14-28 8. Willem II 13 4 6 3 18 19-18 17- Roda J.C. 13 3 3 7 12 14-19 q. NEC 13 S 3 S 18 12-19 18. Fortuna Sittard 11 2 2 7 8 11-24 Vrijdag 23 november AZ - FC Den Bosch Zaterdag 24 november De Graafschap - Sparta FC Twente- SC Heerenveen Fortuna Sittard - RKC Waalwijk NAC - FC Groningen Zondag 25 november Vitesse - Roda JC Ajax - PSV (Canal+) NEC - FC Utrecht Feyenoord - Willem II Dinsdag 27 november FC Groningen - AZ FC Den Bosch - De Graafschap Woensdag 28 november FC Utrecht - PSV (Canal+) NEC - NAC RKC Waalwijk - FeyenooTd Roda JC - Fortuna SittaTd Sparta - Willem II Ajax - FC Twente Maandag 7 november Johan Cruijff, een dag eerder uit het veld gestuurd tijdens Nederland-Tsjechoslowa- kije, zal vrijdag op het matje moeten komen bij de strafcommissie van de KNVB. Voor de eerste keer in de historie wordt gebruik gemaakt van TV-beelden, die door de NTS zijn afgestaan. Dinsdag 8 novembeT In het clubhuis van ZFC in Zaandam maakt een aantal Ajax-spelers deel uit van een forum. Maar geen vragen over de rode kaart van Cruijff, verzekert het bestuur vooraf. Naast Cruijff, krijgen Piet Keizer, Klaas Nuninga, Henk Groot en Co Prins vele vragen op zich afgevuurd. „De slechtste scheidsrech ter? Taylor tijdens Besiktas-Ajax," antwoordt Cruijff verrassend. „Mijn sterkste tegenstan der? Die Popluhar van Tsjechoslowakije." Tevens vertelt hij in de jeugd ooit 18 keer te hebben gescoord tegen Oranje Zwart, eind stand: 32-0. Piet Keizer krijgt de lachers op zijn hand wanneer wordt gevraagd naar de uit slag van Ajax-Feyenoord van zondag. „5-0 voor ons," zegt hij. Woensdag 9 november De politie doet een inval in een drukkerij in Rotterdam waarbij vele zwarte kaartjes voor Ajax-Feyenoord in beslag worden genomen. Er worden twee arrestaties verricht. Donderdag 10 november Co Pn'ns krijgt een schorsing van twee wed strijden opgelegd na diens rode kaart tijdens Ajax 2-FC Volendam 2. Tevens maakt hij bekend een aantrekkelijke aanbieding te hebben gekregen van de voetbalbond van de Verenigde Staten. „Ik ben 28, dus ik zal ook aan het veilig stellen van mijn toekomst moe ten gaan denken." De Telegraaf plaatst een foto van de bruiloft van Wim SuurbieT. Vrijdag 11 novembeT De Telegraaf plaatst een rectificatie op haar sportpagina. „Sorry voor de fout die we giste ren hebben gemaakt. Onder de foto van een bruid en bruidegom stond de naam van Wim Suurbier. Het was echter Ruud Suurendonk die in het huwelijksbootje stapte. Onze corre spondent gaf iets door over 'Suur'. Excuses." Na een zitting van bijna drie uur wordt Johan Cruijff voor een jaar uitgesloten voor alle wedstrijden van vertegenwooTdige elftallen vanwege 'wangedrag ten aanzien van de scheidsrechter in houding en gebaar'. De reactie van Cruijff: „De straf valt verschrikke lijk tegen." Zondag 13 november De topper tussen de nummers 1 en 2, Ajax- Feyenoord, eindigt in een afgetekende 5-0. De bezoekers uit Rotterdam worden bijna letter lijk van de grasmat gespeeld. Dat het voor rust bij 1-0 blijft door een kopbal van Nuninga is een wonder. Keeper Eddy Pieters Graafland stopte voor rust een strafschop van Keizer, nadat de Ajacied was gevloerd door Romeyn. Na rust bouwen Swart en twee keer Cruijff de voorsprong binnen tien minuten uit naar 4- o. Cruijff voegt vijf minuten voor tijd nog een vijfde treffer toe. Ajax loopt weg van Feye noord en heeft nu een voorsprong van 3 pun ten. Maandag 14 november Johan Cruijff geeft een exclusief interview aan Het Parool. „De dag na de rode kaart heeft van 's morgens 8 uur tot 's avonds laat con stant gerinkeld. Mijn moeder heeft alles afge- 13 november ig66. Ajax verslaat Feijenoord met S-o. Eddy Pieters Graafland bokst de bal weg voor de hoofden van Cruijff en Nuninga. handeld, ik moest maar iets gaan doen bui tenhuis. Ben ik bij Keizer op de koffie gegaan." Vrijdag 18 novembeT De Telegraaf plaatst een interview met Henny Cruijff, de broer van Johan. De linksback van Blauw Wit doet enkele opvallende uitspra ken. „Vroeger stond al de hele buurt te kijken wanneer wij met zijn tweëen aan het voet ballen waren. Johan was toen 8, ik 10. Eigenlijk is Johan nog steeds te kinderlijk, ook in zijn spel. Ik praat veel met hem over voetbal. Iedere zaterdagavond zijn we thuis waar we een kaartje leggen en samen tv kijken. Hij denkt nu al aan zijn toekomst. Ik denk, wan neer Johan niet meer kan voetballen, hij net zoals ik ook in de textiel gaat."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2001 | | pagina 4