Youssouf Hersi wil terug naar Ajax Vier Ajacieden zeker van WK 2002 1 Veel voetbal op zondag Ajax Ai haalt punten op in Rotterdam TRAININGSWEDSTRIJD KEUZE Capelle Vd IJsset De Sponsor van 7* 3&P De club UITGAVE VAN DE SUPPORTERSVERENIGING AJAX IN SAMENWERKING MET AFC AJAX ADVIESPRIJS: F 3,50 1,59 WWW.AJAX.NL Ajax-huurling Hersi was met NAC weer even terug in de Arena. AMSTERDAM - „Ik weet eigenlijk niet of ik nou blij moet lijn of niet", aldus Youssouf Hersi na afloop van Ajax-NAC. De 1-3 overwinning van lijn - tijdelijke - Bredaase werkgever xorgde voor gemengde gevoelens. Daarom kon hij de vraag of hij - voor z'n gevoel - had gewonnen of verloren, niet direct beantwoorden. Doot Arnout VeTzijl Hersi viel in de 62ste minuut van dit tTeffen in. Volgens de speler zelf ruim een uur te laat: „Natuurlijk baalde ik dat ik niet in de basis stond, want daar had ik wèl op gehoopt. Onze trainer (Henk ten Cate, red.) besliste echter anders. Hij koos voor Sergio en dat kon ik ook wel begrijpen; hij heeft het de laatste weken goed gedaan." Amper een minuut nadat hij voor diezelfde Sergio in het veld was geko men, had Hersi zijn eerste dreigende actie. Een op maat afgegeven voorzet werd door eerst Cristiano en vervolgens Stewart om zeep geholpen. In het veTvolg van het duel zette Hersi nog enkele malen goed door, ove rigens zonder tot scoren te komen. Na afloop deelde hij oprecht in de feestvreugde van zijn teamgenoten. Maar helemaal gelukkig, nee, dat was Youssouf Hersi ook weer niet, afgelo pen zondag in de Arena. Daarvoor is hij nog nèt iets te veel Ajacied. Youssouf Hersi werd negentien jaar geleden geboren in Ethiopië en vluchtte op jonge leef tijd, samen met zijn ouders, naaT Nederland. Daar bleek hij over uitzonderlijke voetbalta lenten te beschikken, iets wat het scoutings- apparaat van Ajax niet ontging. Hersi door liep bijna de hele jeugdopleiding in Amster dam en kende de meeste van zijn Amster damse tegenstanders als z'n broekzak: „Het was voor mij soms net een trainingswed- strijd; alleen de gekleurde hesjes ontbraken. Ik speelde bijna alleen maar tegen bekende gezichten", aldus de aanvallende middenvel der, die van mening was dat Ajax goed had gespeeld: „Ja, Ajax is zekeT verder dan vorig seizoen. Ook tegen ons speelde de ploeg van daag goed, had alleen pech in de afwerking. En daar hebben wij van geprofiteerd." Hersi debuteerde vorig seizoen in Ajax i en speelde negen duels in de Eredivise. Afgelo pen zomer besloot de technische leiding van Ajax dat het beter voor zijn ontwikkeling zou zijn, als hij elders aan nog meer spelen toe zou komen. Dus vertrok Hersi, op huurbasis, naar NAC; een stap waar hij - tot op de dag van vandaag - geen spijt van heeft: „Het is een goede keuze geweest om bij NAC te gaan voetballen. Ik speel nu regelmatig in de hoog ste afdeling en daar heb ik zeer veel baat bij. Maar het liefst keer ik wel zo snel mogelijk terug naar Ajax. Wanneer? Dat weet ik niet. Er is nog geen overleg geweest tussen Leo Been hakker (technisch directeur van Ajax, red.) en mijn zaakwaarnemer Roger Linse." Lees verder op pagina 4 AMSTERDAM - John O'Brien (Verenigde Staten), Hatem Trabelsl (Tunesië), Pius Ikedia (Nigeria) en Zlatan Ibrahimovlc (Zweden) zullen Ajax komende zomer op het WK in Japan en Zuid-Korea vertegenwoordigen. Cristian Chivu, Bogdan Lobont en Tomas Calasek zagen hun WK-droom op het laatste moment uiteen spatten. Het Australië van Jason Culina en Joey Didulica kan zich vla twee beslissingswedstrijden tegen Uruguay nog kwalificeren. Aron Mokoena, momenteel op huurbasis actief bij Germinal Beerschot, kan mogelijk een uitnodiging van de Zuid-Afrikaanse bond tegemoet zien. Het team van de Verenigde Staten heeft zich ook voor de Copa America geplaatst. Dat eve nement woTdt begin volgend jaar gehouden. Zonder O'BTien, die de voorkeur geeft aan Ajax: „Bondscoach Bruce Arena heeft begrip voor zijn in Europa voetballende spelers. Hij heeft een aantal oefenwedstrijden in Europa gepland, waaT Amerikaanse spelers in Europa vooT worden uitgenodigd. Daar hoor ik dan ook bij. Ik doe hoe dan ook niet mee aan de Copa America, op dat moment ben ik met Ajax in de voorbereiding voor het tweede gedeelte van de competitie." O'Brien is zeer te spreken over de aanpak van Arena: „De bondscoach communiceert heel goed. Hij respecteert dat je bij een club speelt. We over leggen vaak hoe het met mij gaat bij Ajax en Arena praat ook met Adriaanse." Een favo riete tegenstander op de WK-eindronde heeft O'Brien niet, al gaat zijn voorkeur heimelijk uit naar Argentinië: „Voor mijn gevoel is dat een land waar ik heel graag tegen wil spelen. Ik heb altijd met veel plezier naar het Argen tijns voetbal gekeken, maar nog nooit met een vertegenwoordigend elftal tegen hun gevoetbald." ZEIST - Het nieuwe Eredivisie-seizoen begint in het weekeinde van 16,17 en 18 augustus 2002. De wedstrijden worden afgewerkt in 33 weekeindes en op Hemelvaartsdag 2003. Het is de bedoeling dat zo min mogelijk wedstrij den doordeweeks zullen worden gespeeld. Officieel gaat de competitie van start op zon dag 11 augustus, als de kampioen van dit hui dige seizoen, samen met de winnaar van de Amstel Cup, zal gaan strijden om de Johan Cruijff Schaal. Als Ajax dit jaar - net als vorig seizoen - op de derde plaats zou eindigen, moet het op 14 augustus aan de bak in de voorronde van de Champions League; een paar dagen voor het begin van de competitie. Eindigt Ajax bij de beste twee, dan zijn er geen zorgen. De Champions League begint namelijk pas op dinsdag 17 september 2002. De UEFA Cup start twee dagen later. Lees verder op pagina 3 Pius Ikedia, Nigeriaans international. Kralinqen Centrum i^r- Fetjenoora I Jsselmonae Andere Havem N 210 ■E'R ROTTERDAM - De Ai van Ajax won op Varkenoord van aartsrivaal Feyenoord en nestelde zich aan de kop van de rang lijst bij de landelijke A-junioren. Ajax Life mocht mee naar Rotterdam en was getuige van de 1-2 overwinning van de man nen van Danny Blind. Leesverder op pagina 8 en 9

Ajax Life (vanaf 1994) | 2001 | | pagina 1