Strafklimmen in de Bijenkorf Terug naar de goeie ouwe tijd NOG GOALS Ajax Life nummer 9 -22 november 2001 AJAX - N AC MER 4s 174-207 Marcel Stephan volgt vanaf vak 422 de thuiswedstrijden van Ajax. Op geheel eigen wijze geeft hij met zijn vakgenoten commentaar op de verrichtingen van Ajax en de toestand in de wereld. fNERS ten en ongeveer een kwartier te laat een bres te vormen tussen de supporters en medewerkers van dé bank. In de 2e belft heeft Machlas de lachers weer op de hand: "Zie je 'm schuiven? Dat is de Souvlaki Shuffle." Op het moment dat wij de overeen komst met het kijken naar Ajax vanuit het NAC vak bespreken: "Het is alsof je een Afghaanse vrouw bent en door een Burka de wereld in moet kijken, zo is het om door een net naar de wed strijd te kijken.", scoort Ernie (of was het nou Bert) 1-2, wat een goal, precies in het kruis: "Tja, Ernie en John zijn ook de enigen in dit hele stadion die naar het WK gaan!" "Ja, dat is nou met recht een zondagsschot!" Wat ook opvalt zijn de duels tussen Hei- tinga en Bobson, Richard: "Je kan zien dat zij in de jeugd nog samen hebben gespeeld: Heit, Bobby en de rest." Nadat we in de 71e minuut weer getuige zijn geweest van een stukje modern Grieks drama, Machlas schiet een meter naast de goal, op de doel lijn ongeveer zes meter naast en over, besluiten we om maar weg te gaan: "Misschien is die Van Basten toch nog niet zo'n slechte ruiter!" Nog 32 te gaan en dan is nummer 5.000 een feit. Ajax Life telt mee totdat het zo ver is en roept ondertussen alle Ajax- fans op om ons hun lijstje met de vijf mooiste Ajax-goals aller tijden op te sturen. Daarvan maken wij een Top 25 van de allermooiste Ajax-doelpunten. De definitieve uitslag volgt op het moment dat de 5.000ste treffer een feit is. Stuur uw lijstje met de vijf mooi ste Ajax-goals naar: Redactie Ajax Life: Ajaxlife@svajax.nl Postbus 22944 1100 DK Amsterdam goed speelt!" De intocht van de goedheiligman heeft tot in de 6e minuut zijn weerslag, Johnny komt binnen. Hij heeft allerhande omleidingen met de tram gehad: "Maar ja, ik moest even bij Sinterklaas langs, we hebben tenslotte nog in de klas gezeten." Op hetzelfde moment wordt het 1-0: "Het is een eigen goal, maar ze geven 'm aan Van der Vaart, het is dus echt zo; de eerste goal is altijd voor Van der Vaart, ander telt 'ie niet." In de 14e minuut krijgt Galasek een opgelegde kans en schiet via de keeper over: "Vorig Seizoen had hij nog die Tsjechische Bata kicksen aan, toen schoot hij uit alle hoeken en standen raak, nu is het helemaal niets meer, waarom moest Co nou in gods naam alles veranderen om Galasek weer zonodig in de basis te zetten, sindsdien gaat alles mis." Nadat NAC de gelijkmaker heeft gescoord en er allerhande filiaal-, project- en accountmanagers van ABN Amro Breda juichend opsprongen en er maar liefst vier mannetjes van de F-Side de eretribune onveilig maken, zorgt de ME voor het hoog tepunt van de ie helft; tien minu ten na het incident komen ze aan de verkeerde kant de eretribune opgestormd om vervolgens via een ander vak weer de tribune te veria- Het is alweer zondagmiddag, café Leentje, ondanks de intocht van Sinterklaas zijn we allemaal van de partij. Bert K. heeft een pri meur: "Jongens, ik zal maar met de deur in huis vallen, ik kan het niet langer voor me houden; we worden kampioen dit jaar!" En inderdaad de stemming zit er goed in, er wordt uitgebreid gediscussieerd over minister Netelenbos: "Wordt het de Betu welijn, de IJzeren rijn of magere Hein?" En ook de bouwfraude komt aan bod:"Je moet flexibele PVC pij pen nemen." Bert K. heeft ook een nieuw beroep bedacht: "Ik word kapper in Kabul, en daarna verkoop ik ook nog gevulde kussens." En natuurlijk komt Sinterklaas weer aan bod:"Dat is het enige moment in het seizoen datje Wamberto kan stimuleren, als hij slecht speelt gaat hij op hoogtestage in de Bijen korf; Wamberto mag de hele week strafklimmen als hij vandaag niet In 1963 voor het laatst bij Ajax gewonnen... Rodger en Arjan kijken naar hun eigen site www.goeieouwetijd.nl. AMSTERDAM - Zondag 14 november 1976 vindt de topper tussen Feyenoord en Ajax plaats! Lees er alles over op www.degoeieou- wetijd.nl. Als er een kwart eeuw geleden al een internetsite met Ajax-nieuws zou hebben bestaan, zou het er zó hebben uitgezien. Doot Daan Schippers Toen 25 jaar geleden Ajax en Feye noord weer één van hun vele tien tallen 'traditionals' afwerkten, bestond er nog geen internet. Toch willen Rodger Lahr (26) en Arjan Rietra (26) het nieuws omtrent Ajax van 25 jaar geleden zó brengen, alsof het lijkt dat het gisteren was gebeurd. De twee Til- burgse Ajacieden leerden elkaar kennen via www.f-side.nl. Zonder dat ze het van elkaar wisten, gingen ze al een aantal jaar naar Ajax. Aijan sinds 1988 en Rodger sinds 1994. Op internet leerden ze elkaar kennen en binnen de kortste keren bezochten ze gezamenlijk de thuis wedstrijden van Ajax. Al snel hadden de twee Tilburgers de gedachte om een internetsite te beginnen. „We hebben een aantal ideeën naast elkaar gelegd", vertelt Arjan. „We konden iets doen over alle grote wedstrijden óf iets met alleen maar statistieken; over het concept om '25 jaar terug in de tijd te gaan', waren we uiteindelijk het meest enthousiast." Rodger voegt er aan toe: „Het is een periode die vrij weinig belicht is. Wij ontdekken telkens weer, ook voor onszelf, veel nieuwe dingen. En voor mensen, die de periode wel bewust hebben meegemaakt, biedt de site juist veel herkenbaarheid." Op 29 november 2000 - nu haast een jaar geleden - hakten Arjan en Rodger de knoop door en besloten ze definitief te beginnen met de opbouw van hun internetsite. De naam was snel gevonden. Arjan: „We kwamen op de naam 'de goeie ouwe tijd', omdat die perfect aan sloot op de belevenis van die periode." Rodger: „Het is net na de 'gouden periode'. Het leuke is dat er perfect parallellen kunnen worden getrokken met het heden. Ook toen was een goede periode nét afgelo pen, Ivic stond onder vuur net zoals Adriaanse nu en Ajax ging het grootste deel van het seizoen - samen met Feyenoord - aan kop." Op 1 augustus 2001 gingen Arjan en Rodger met hun internetsite van start. Bewust kozen de initia tors voor een lang voortraject, zodat ze vooraf al behoorlijk wat onderzoek konden verrichten en veel informatie hadden kunnen verzamelen. Rodger: „Op internet vonden we negentig procent van de programmaboekjes van dat sei zoen. We hebben bij Evert Vermeer krantenartikelen gekopieerd, oude Voetbal Internationals doorgespit en in de bibliotheek wedstrijdver slagen uit dagbladen opgezocht." dat daarbij auteursrecht op bij voorbeeld fotomateriaal met voe ten wordt getreden, wijten we voor het gemak aan jeugdig enthou siasme. Het doel van de twee Ajax- fans, die beiden op vak 127 zitten, was allereerst om de site een 'smoel' te geven. Rodger: „Het maandnieuws is de rode draad van de internetsite. Via die rubriek kan doorgeschakeld worden naar de wedstrijd, een interview alsmede naar het portret van de maand en naar oude Ajax-songs en stadion- verhalen." Bij een bezoek op deze site wordt duidelijk dat een kaartje in 1976 tussen de 5,- en 12,50 kostte, dat wedstrijden nog om twee uur begonnen en dat de pre cieze route naar zowel De Meer en het Olympisch Stadion wordt uitge legd. De site wordt eens per maand 'ververst' en de voorgaande maan den zijn op te zoeken in het archief. Om de site op te vrolijken - en om te streven naar volledigheid - worden niet alleen verzamelaars benaderd, maar worden ook interviews afgenomen met spe lers uit die periode. Arjan: „De interviews vind ik het leukste om te doen. We proberen het zo op te schrijven alsof de gesprekken destijds hebben plaatsgevonden. We proberen erachter te komen hoe spelers het toen zelf beleefd hebben. Piet Schrijvers wist bij voorbeeld nog heel veel, maar Simon Tahamata had het meeste verdrongen." In hun streven naar perfectie wil len Arjan en Rodger in de toe komst nog verder terug gaan dan 25 jaar geleden. Zo komt er bin nenkort bijvoorbeeld een special over Ajax-Liverpool, de mistwed- strijd van 1966. Rodger: „In de toe komst willen we ook profielen maken van alle spelers, die ooit voor Ajax gespeeld hebben." Ver volgens laat hij een geluidsfrag ment horen van een lied van Willy Alberti uit november 1976: "Oh Ajax, jij club uit de Watergraafs meer, waaraan ik mijn hart heb gegeven..." Een vergeten wereld van nostalgie wordt door twee Tilburgse supporters met een Ajax-hart het WorldWideWeb opgeslingerd. En voor wie het weten wil: Feyenoord-Ajax in november 1976 eindigde in 1-1. www.degoeieouwetijd.nl

Ajax Life (vanaf 1994) | 2001 | | pagina 13