DE ÏOEHOIWSI Afwerken in Alphen PROGRfl MMfl Rutger Goede afloop Uitspelen Ajax Life nummer 9 22 november 2001 Tekst en foto's: Cer Stolk Een hartaanval met goede afloop, zingende E-junioren en een diepe rechtsback. Er viel de eerste twee weken van november weer voldoende te beleven rondom de jeugdelftallen van Ajax. En Ajacied John Heitinga was weer even terug op het oude nest, ARC uit Alphen. Ze hadden het stil ge houden en er zo min mogelijk ruchtbaarheid aan gegeven. Zodoende stonden er geen files voot het sportpark Ze- gersloot in Alphen aan den Rijn. „Hij is terug", sprak een man. „Wie is er terug?" klonk een schelle vrou wenstem. „Nou, John Heitinga, je weet wel: die gisteravond nog te zien was bij Studio Sport en vroeger bij ARC voetbalde. Hij was bij Ajax de vervanger van Yakubu, tegen Willem II; wordt er bij jullie thuis ooit naar voetbal len gekeken?" Jeugdinternational Heitinga keerde laatst op een maandagavond terug op het oude nest om ARC E4 de fijne kneepjes van het vak bij te brengen. Eerst was er gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan een vrouwelijke jeugdbestuurslid er zelf de meeste had bedacht. Zo van: heb je al een vriendin, woon je nog thuis, wat doe je behalve voetballen, welke school heb je doorlopen en heb je je rijbewijs al? John antwoordde naar eer en geweten. Aansluitend ging hij mee naar buiten. „Toen Ajax me scoutte, was ik 7 jaar", zei hij na een poosje. „En dan gaan we nu lekker afwerken. Dat doe ik zelf ook graag." „We love you Ajax, we do." Ajax E2 deed niet mee aan de TOP3, maar de spelers waren er wel. Achter het doel van de Feyenoord-keeper werden de doelpunten er als het ware ingezongen. Drie in totaal, waardoor Ajax Ei met 3-0 won. Daarmee deden de E'tjes het beter dan de D2 dat even later óók veel beter was dan de tegen stander uit Rotterdam maar de bal er maar niet in kon krijgen en daardoor uiteindelijk met 1-2 aan het kortste eind trok. Mitchell Theuns (helemaal rechts) vroeg of we een foto van de E2 in Ajax Life wilden zetten. Geen probeem! Donderdag 22 november: 18.30 uur: Ajax B2 0/16 FC Volendam veld 2 Vrijdag 23 november: 18.30 uur: Ajax Ai 0/19 Vitesse Ai veldi Zaterdag 24 november 09.45 uurAjax E2 0/10 AFC D10 veld 3 10.00 uur: Ajax D2 0/12 Diemen Dl veld 2 11.00 uur: Rapiditas Ei Ajax Fi - 0/09 12.00 uur: Ajax A2-0/18 Ajax Bi - 0/17 veld 1 12.00 uur: Ajax C2- 0/14 Argon Ci veld 3 Zondag 25 november: 10.00 uur: Ajax Ci-0/15 Telstar Ci veldi 10.00 uur: Ajax Di-0/1 Feyenoord Di veld 2 10.00 uur: Ajax D2 0/12 Feyenoord D2 veld 3 Dinsdag 27 november: 17.30 uut: Ajax Cl 0/15 Concordia Bi veld 3 Senioren Zaterdag 24 november: 14.30 uur: S.C.W. Ajaz Zat. 1 (districtsbeker) 12.00 uur: D.O.V.0.2 Ajax zat. 2 (districtsbeker) Ajax Fi speelde tegen de E'tjes van AFC met flink uit de kluiten gewassen jongens en dus werd het een nederlaag. Uitzonderingen, zoals Rutger Taal, daargelaten bleken niet zo gek veel Ajacieden fysiek opge wassen tegen de op ponent. Rutger, die in de tweede helft inviel, dwong meteen een strafschop af. Voor Rutger Taal uit kwam voor Ajax speelde hij bij OSM'75 in Maars- sen. Soms kan iets góed aflopen. Zoals laatst de 40-jarige Haagse scheidsrechter Lelieveld onder vond. Hij floot Feyenoord Bi - Ajax Bi toen hij in de 38ste minuut werd getroffen door een hart aanval. Goddank kon hij door de fysiatherapeuten van Feyenoord en Ajax (foto) worden gere animeerd en vanuit het belendende Sint Clara Ziekenhuis was ook de ambulance tijdig ter plaatse. De scheidsrechter werd meteen in Dijkzigt geopereerd en zijn toestand is nu stabiel. De familie liet intussen weten hoe dankbaar men is voor de door de beide fysiotherapeuten ver leende bijstand. Namens Ajax was dat Erna Spil. Wij wensen de heer Lelieveld een voorspoedig herstel en een vlotte terugkeer op de velden. Twee - nul stond het bij Feyenoord Bi - Ajax Bi toen er vanwege een tragische gebeurtenis (zie Coede Afloop) niet verder kon worden gevoetbald. Omdat de wedstrijd in de eeTste helft werd gestaakt, zong het verhaal rond dat de wedstrijd met een o-o-stand in zijn geheel zou moeten worden overgespeeld. Dat is niet waar. De stand blijft 2-0 en het restant van 42 minuten (B-junioren spelen 2 maal 40 minuten) wordt op een nader vast te stellen moment uitgespeeld. Hoofd wedstrijdzaken Dick Doornebosch van de KNVB West I: „Hóe? Onder deze omstandigheden is het gebruikelijk om die twee minuten tot aan de rust uit te spelen, zoals de elftallen ston den toen er werd gestaakt. Vervol gens gaan de spelers niet, wat ze nor maal wél zouden hebben gedaan, naar de kleedkamer. Er wordt van speelhelft gewisseld en die tweede helft wordt er meteen aan vastge plakt." Op de foto een poging van Ajax'hummeno Elmas.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2001 | | pagina 11