IHITRICI NOC COALS Ill Drie Ajacieden in Jong Oranje Minitoernooi Oranje onder 19 Ajax Ci ongeslagen koploper na winst op Feyenoord (9/? /I Maandag 24 oktober Bondscoach Georg Kessler maakt de selectie van het Nederlands elftal bekend dat op 6 november een oefeninterland afwerkt tegen Tsjechoslowakije. Nuninga, Suurbier, Keizer, Cruijff, Swart en Muller behoren tot de uitverko renen. Voor Jong Oranje is Van Duivenbode de enige Ajax-speler die een uitnodiging ontvangt. Dinsdag 25 oktobeT Na acht maanden voorbereiding vindt van avond eindelijk de benefietwedstrijd Ajax i. FC Köln plaats. De opbrengst gaat naar de Montfoortse Sport Verenging (MSV), dat een ledenstop heeft moeten instellen omdat het slechts over één veld beschikt. „Daarvan moe ten alle vijf senioren- en juniorenelftallen ge bruik maken. Na enkele weken staat er geen enkele grasspriet meer op," aldus voorzitter Eddie Smits die op deze manier een ton pro beert bijeen te schrapen voor het aanleggen van een tweede veld. Helaas komen er slechts negenduizend toeschouwers op het duel af, terwijl er drieduizend meer nodig waren om quitte te spelen. „Gelukkig staat een sponsor garant voor het verlies." Zondag 30 oktober Gert Bals wordt de held van Deventer. De Ajax-goalie stopt twee minuten voor tijd een strafschop van zijn collega Nico van Zoghel. De 2-3 blijft daardoor op het scorebord. Na een goal van Johan Cruijff, maakt Ruud Suur- endonk een minuut voor rust een domme overtreding in zijn eigen strafschopgebied. ff 8 NOVEMBER 2001 NUMMER 8 A)AX LiFE Bondscoach Mark Wotte heeft Rafael van der Vaart, Andy van der Meyde en Johnny Hei- tinga geselecteerd voor de belangrijke wed strijd Jong Oranje - Jong Engeland. Ook de aan NAC uitgeleende Ajacied Hersi is uitgenodigd. Het eerste play off-duel voor EK-kwalificatie wordt vrijdagavond gespeeld in Stadion Nieuw Galgenwaard. Er wordt om 20.15 uur afgetrapt in Utrecht. De return vindt plaats op dinsdag 13 november in het stadion van Derby County, 20.45 uur. Jong Oranje kan zich via deze twee duels plaatsen voor de EK eindronde, die van 16 tot en met 28 mei wordt gehouden bij één van de acht deelnemende landen. Het Nederlands elftal voor spelers onder de 19 jaar speelt van 10 tot en met 14 november een E K-kwalificatietoernooi in Frankrijk. De jeug dige Oranjeklanten, onder wie Nigel de Jong, Sergio Hellings en Wesley Sneijder van Ajax, spelen achtereenvolgens tegen Albanië, San Marino en gastland Frankrijk. De winnaar van dit toernooi plaatst zich voor de play offs. De acht winnaars van deze barrage spelen komende zomer in Noorwegen om de Euro pese titel. Ajax Life telt mee totdat het zo ver is en roept ondertussen alle Ajax-fans op om ons hun lijstje met de vijf mooiste Ajax-goals aller tij den op te sturen. Daarvan maken wij een Top 25 van de allermooiste Ajax-doelpunten. De definitieve uitslag volgt op het moment dat de 5.000ste treffer een feit is. Stuur uw lijstje met de vijf mooiste Ajax- goals naar: Redactie Ajax Life: I Ajaxlife@svajax.nl 1 Postbus 22944 1 1100 DK Amsterdam Iedere twee weken praat Ajax Life even bij met een Ajacied. Ditmaal met Ahmed Hossam, oftewel Mido, dit seizoen voor het eerst in de Amsterdam Arena. Mido, al een beetje gewend in Amsterdam? Ja hoor, ik vind het een leuke stad. Wel erg druk. Amsterdam doet me denken aan mijn geboortestad Cairo in Egypte. Ik houd wel van drukte, in Gent had ik het niet zo naar mijn zin omdat het daar té rustig was. De aanpassing met Nederland is vrij vlot verlopen, omdat er weinig verschillen zijn met België. Alleen die taal van jullie is erg moeilijk." Egypte is, net als Nederland, uitgeschakeld voor het WK in 2002. Balen zeker. „Dat kun je wel zeggen ja. Het is erg jammer dat we niet naar het WK gaan natuurlijk, maar daar weten jullie alles van. Zelf heb ik enkele goede wedstrijden gespeeld met Egypte, maar het mocht niet baten. Uit onze groep heeft Senegal zich gekwalificeerd. Het WK zou erg belangrijk voor mijn carrière zijn geweest. Jezelf op het mondiale podium etaleren.dat is waar het in het voet bal om gaat. Helaas, het ontbrak ons aan het nodige geluk." ROTTERDAM - Voorafgaand aan Feye noord - Ajax is het 'ons kent ons' in de bestuurskamer op Varkenoord. Elf uur zaterdagmorgen: koffie drinken en het wedstrijdformulier invullen. Aan de ene kant van de tafel wedstrijdsecretaris Herman van de Craaff en voorzitter Hans van Fortuin namens de thuisclub. De elftalleider van Feyenoord, Hans Snijder, schrijft. Tegenover hen: Hennie de Regt en Herman Pinkster, trainer respectievelijk elftalleider van Ajax Ci. Even later schuift scheidsrechter Smit aan. Het gezelschap is compleet wan neer ook de chauffeur van de Ajax-bus binnenkomt. „Ik kwam net mijn vriend Smolarek nog tegen", zegt de laatste bij wijze van groet. Hij wijst. Door de lamellen heen wordt bui ten het silhouet zichtbaar van de lepe vos Wlodi, tegenwoordig beter bekend als de vader van Ebi. „Kon je hem verstaan dan?", informeert Hans Fortuin. Waarna de voor zitter van de Sportclub Feyenoord schate rend begint te vertellen dat de lokale TV- omroep in Utrecht laatst Smolarek senior in het kader van het Europese heroptreden van FC Utrecht interviewde. De redactie achtte het daarbij nodig bij de in het Pools- Nederlands uitgesproken antwoorden een Nederlandse ondertiteling aan te brengen. Wanneer even later Wlodi Smolarek zélf binnenkomt, is het écht ouwe jongens krentenbrood geblazen. Feyenoord Ci - Ajax Ci is de eerste Klassieker in een serie van drie. „Volgende week heb ben we de B'tjes hier en de week daarop is het Feyenoord Ai - Ajax Ai", meldt Van de Graaff. „We bouwen het dus op." Dat doet Ajax bui ten ook. Aangezien 's middags de A-junioren van Feyenoord en FC Utrecht er ook op spelen, is het hoofdveld voor de C'tjes taboe. De jon gere lichting is voor vandaag aangewezen op het veld van buurclub DHZ, dat een huurover eenkomst heeft met Feyenoord. Een Ajax dat veel balbezit heeft, begint het duel goed. Doelpunten van Robin Kieft en Evander Sno zijn goed voor een 0-2-stand bij rust. Voor de wedstrijd begint, staat Ajax een veriiespuntje voor op Feyenoord. Tegen de remise van Ajax tegen Heerenveen en een nederlaag tegen Veendam staat dat Feyenoord tegen Sparta, SC Heerenveen en ADO Den Haag zes punten morste. Inmiddels zijn dat er negen, want wat het door Henk Fraser getrainde Feyenoord in het tweede bedrijf ook probeerde, verder dan één tegentreffer en een - via de Ajax-muur op de lat afketsende - vrije trap komen de Rotterdammers niet. Aldus krijgt een onderhoudende wedstrijd Feyenoord Ci - Ajax Cl een 1-2 eindstand. Een uitslag waar iedereen zich in kan vinden. De stiffies van Dennis Bergkamp zijn om met goud te omlijsten. Hier één van de 4.966 offi ciële doelpunten die Ajax sinds 1956 achter een vijandelijke doelman wist te werken. Nog 34 te gaan en dan is nummer 5.000 een feit. Hoe kom je eigenlijk aan je bijnaam Mido? „Die hebben mijn vrienden en familie me gegeven toen ik nog in Egypte speelde. Het stelt niet zoveel voor hoor, maar het ligt makkelijk in de mond. Ik mis mijn vrienden uit Egypte heel erg. Zij, en natuurlijk mijn familie, betekenen heel veel voor me." Go Ahead Eagles-doelman Van Zoghel is dan nog gelukkig met zijn inzet vanaf elf meter. Cruijff brengt in de 70ste minuut met zijn twaalfde goal van het seizoen Ajax opnieuw op voorsprong, waarna Van Duivenbode in een ultieme reddingspoging de bal in eigen goal glijdt. Vier minuten voor tijd herhaalt Go Ahead Eagles-verdedi- ger Kanselaar het kunst-stukje door een voorzet van Keizer achter zijn doelman te werken. Voor een enthousiaste menigte van 21.700 toeschouwers, de Adelaarshorst barst uit zijn voegen, lijkt keeper Van Zoghel voor de gelijkmaker te gaan zorgen wanneer Van Duiven bode zijn tegenspeler Kattestaart een zetje geeft. „Maar hij was erg onzeker. Je zag hem denken: Wat zou Bals gaan doen'. Die strafschop pakken dus," zei de held na afloop. Woensdag 2 november Feijenoord krijgt geen koopkaarten voor het treffen op 13 november in De Meer. Er zullen alleen dertig uitnodigingen voor bestuursleden en spelersvrouwen naar Rotterdam gaan. „De belangstelling is zo groot," verklaart voorzitter Van Praag. „Het stadion is nu al tot op de laatste plaats uitverkocht." Donderdag 3 november Terwijl Piet Keizer in de keuken van het KNVB Sportcentrum in Zeist aardappelen bakt voor zijn ploeggenoten, maakt bondscoach Georg Kessler bekend dat hij voor Wim Suurbier een Gert Bals stopte tegen Co Ahead Eagles twee minuten voor tijd een penalty van zijn collega Nico van Zoghel. basisplaats heeft ingeruimd, rechts achterin. De 21-jarige Ajacied krijgt de voorkeur boven Frits Flinkevleugel (DWS) en maakt zo zijn debuut. „Dat had ik niet verwacht. De afgelo pen weken heb ik niet verschrikkelijk goed gespeeld. Woensdag zwaai ik immers af als militair," aldus Suurbier, die in Soesterberg assistent is van de dominee. „De afgelopen tijd ben ik ook regelmatig met het militaire elftal op pad geweest. Ik ben niet meer van plan om terug te keren naar mijn kantoor baan bij de PTT. Ik wil mijn middenstand diploma halen om een textiel- of sigarenwinkel te beginnen."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2001 | | pagina 4