A Ajacieden buiten de deur Voorspoedig herstel Van der Gun De Sponsor vanf De club I 8 NOVEMBER gr JAARGANG 1 2001 Rechtsback Gabriel Mofokeng van jong Ajax. Amsterdam - Zweden speelt op 10 november een vriendschappelijke interland tegen Enge land, op Old Trafford. Zlatan Ibrahimovic kan zowel voor Jong Zweden als voor het A-elftal uitkomen. Bondscoach Tommy Söderberg selecteerde de spits voor het vriendschappe lijke duel van de A-ploeg, terwijl Jong Zweden op 10 november thuis tegen Jong België strijdt om een plaats op het EK onder 21 jaar. Zlatan is wél beschikbaar voot de return op 13 november. •John O'BTien is door trainer Bruce ATena opgeroepen voor een trainingskamp met het nationale elftal van de Verenigde Staten. De Amerikanen hebben zich al geplaatst voor het WK in Japan en Zuid-Korea, maar moeten nog één duel afwerken tegen Trinidad Tobago. De wedstrijd wordt op 11 november in Port of Spain gespeeld. De Zuid-Afrikanen Cabriël Mofokeng en Ste ven Pienaar zijn geselecteerd voot een vier- landentoernooi in eigen land. Beide spelers van Jong Ajax bevinden zich van 9 tot en met 16 december in Johannesburg. Vervolg op pagina 3 Bijna twee waanden na zijn onverwachte transfer naar Glasgow Rangers werd, in de rust van Ajax - FC Kopenhagen, Shota Arveladze uitgebreid gehuldigd. Het afscheid was emotioneel. Vooreen uitgebreid verslag zie pagina iz. Marco's honger naar de bal zetje. Het moment van wisselen werd een spontane en met emoties doordrenkte ode aan de speler Van Basten. Maar is een door emoties gedreven antwoord op z'n plaats, op de vraag wat Marco Van Basten vandaag de dag in het voetbal kan gaan doen? In een informeel gesprek met Marco gaf algemeen directeur Arie van Eijden aan dat Ajax open staat voor zijn diensten. Niet meer, niet min der. Hoe en in welke functie, dat werd nog helemaal piet besproken. Van Eijdens enige doel was te voorkomen dat Marco van Basten verloren zou gaan voor het Nederlandse voet bal en naar zijn tweede vaderland, Italië, ver trok. Parel Journalisten kwam dit ten ore. Zij vroegen aan trainer-coach Co Adriaanse of er wellicht bij Ajax een technische functie te verzinnen was voor Van Basten. Adriaanse is niet iemand die om de hete brij heen danst. Hij geeft desgevraagd zijn mening, helder en onomwonden. Co pTees Van Basten, als mens, als voetballer, als parel aan de Nederlandse voetbalkroon. Maar het trainersvak ligt Adri aanse na aan het hart. Vakmanschap wordt middels noeste arbeid eigen gemaakt, dat geldt voor voetballers én voor traineTS, zo liet hij weten. Alleen Talent is niet genoeg. Adri aanse noemde Arnold Mühren en John van 't Schip als voorbeelden: begonnen als leerling en najaren opleiding vakman geworden. Bei den gaven, als speler van Ajax én Oranje, vaak voorzetten aan Marco van Basten. Misschien dat de door hen gekozen route kan fungeren als voorzetje voor een succesvol vervolg van Marco's carrière in het voetbal. „In iggó werd mijn enkel vastgezet, ik woonde in Monaco en toen ben ik veelvuldig gaan golfen. Toch merk ik dat de voetballerij weer trekt. Langzamerhand drijf ik terug naar het voetbal, maar waar dat toe leidt, weet ik nog niet," liet Marco van Basten twee weken geleden weten aan De Telegraaf na een golftoernooi in Schot land. Amsterdam - De ziekenboeg van Ajax blijft overbevolkt. Zo kan trainer-coach Co Adri aanse geen beroep doen op Petri Pasanen, Daniel Cruz, Ferdi Vierklau, Hatem Trabelsi, Yakubu en Cedric van der Gun. De Hagenaar werkt hard aan zijn herstel. Geluk bij een ongeluk voor de aanvallende middenvelder is dat in het sportieve gezin Van der Gun sport blessures een bekend fenomeen zijn. Voor een uitgebreid verhaal over de familie Van der Gun: lees verder op pagina 7. De mijmering, want zo weinig concreet was de uitspraak van de te vroeg gestopte wereld- spits, deed bij veel voetballiefhebbers de har ten sneller kloppen. Marco van Basten terug in het voetbal...Hoe, waar en wanneer, dat weet niemand nog en voor velen lijkt het er eigenlijk niet toe te doen. Het mooie gevoel dat hij oproept, als mens, als voetballer, als ambassadeur van al het mooie dat voetbal in zich heeft, is blijkbaar al genoeg. Het krach tigste voorbeeld is de rilling die door de Arena ging op 6 april 1999. Johan Cruijff organi seerde een erewedstrijd en Marco was voor de legendarische nummer 14 de eregast. Een schim De aftrap verrichten, dat was het enige dat Van Basten vooraf wilde. De op 31 oktober geboren Utrechter wilde niet als een schim van de topvoetballer die hij ooit was, over het veld strompelen. Rob de Wit, de door een her senbloeding getroffen linksbuiten en oud collega bij Ajax, bracht hem op andere gedachten. Niet rechtstreeks, maar door aan assistent-trainer Bob Haarms in de kleedka mer te vragen of er voor Robbie ook een tenu- etje beschikbaar was. Dat was het laatste Marco van Basten in actie tijdens de nostalgische avond 'Johan Cruijff, 30 jaar finales'in de Arena.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2001 | | pagina 1