Koffietijd GEEN WINTERSTOP!!! Dubbel D: Deense Deceptie Jody en Daniel Pip van de Middenstip ei Ajax Life nummer 8 8 november 2001 AJAX - WILLEM II AJAX FC KOPENHAGEN '~-5: - De speciale CD van Jody Bernal, met zijn handtekening en die van Daniel Cruz, is gewonnen door Samantha van Kemperuit Utrecht. Het juiste antwoord is: Daniel Cruz debuteerde op 22 september 2000 voor Ajax, tijdens de wedstrijd Ajax - RBC. Het is elf uur, café Leentje, echt zo'n tijd dat je met goed fatsoen nog geen biertje kan bestellen: "De spelers hebben het helemaal zwaar, die moesten vanmorgen om half acht hun sportmaaltijd, biefstuk en spag hetti, naar binnen zien te werken." Uiter aard komt de 5-1 nederlaag tegen Heeren- veen, eerder deze week, ter sprake. Bert K: "Toch is die Fred Grim een rare; hij speelt z'n honderdste wedstrijd gaat 'ie open huis houden in z'n eigen goal." En natuurlijk komt ook de supporterskwestie aan bod: "Als dat Heerenveen nou echt humor had gehad, dan zouden ze vijf minuten voor het einde laten omroepen dat het vak van de bezoekende club na de wedstrijd enige tijd afgesloten zal blijven, waarna ze het vak een uur dichthouden om vervolgens de fans per bus langs alle elf steden terug naar Amster dam te leiden." Tijd voor een biertje: "Weet je wat, het is herfst doe maar een bokbier- tje." "Als ik aan bokbier denk, denk ik aan een wedstrijd in het Olympisch stadion, waar de Heineken-fanfare voor de wedstrijd de muziek verzorgde, ze hadden ter promo tie toen een bok meelopen. Op een gegeven moment kwam er een dronken supporter het veld op die met z'n broek op de knieën achter die bok' aanliep." Bert W: "Ha, ha, ja, dat weet ik nog. En het orkest maar door spelen. Het was net zoals op de Titanic, het orkest bleef doorspelen." In de Arena aangekomen missen we Chivu in de opstelling: "Die is in Transylvanië Hal loween aan het vieren." Het begin van de wedstrijd wordt ontsierd door de grensrech ter aan onze kant: "Die is alvast aan het trai nen voor het vendelzwaaien op koninginne- Ik ben Naomi Odekerken en ik ben 6 maanden jong. Ik was met vier maanden al lid van de Ajax Kids Club. Samen met papa kijk ik 1 van Ajax. alle wedstrijden Marcel Stephan volgt vanaf vak 422 de thuiswedstrijden van Ajax. Op geheel eigen wijze geeft hij met zijn vakgenoten commentaar op de verrichtingen van Ajax en de toestand in de wereld. Ik ben Aron Ulijn en ik zit hier in onze Ajax-tuin, zoals jullie zien ben ik erg trots dat ik een echte Ajacied ben. Wij zijn Ruben, Fabian en Delana van Amerongen uit Den Helder en helemaal gek van Ajax. Toen Ajax uit won tegen Feyenoord, op de verjaardag van onze papa Frank die veertig werd, had hij die dag maar één wens: 'Ajax moest winnen van Feye noord'. Toen deze wens uitkwam, heeft hij al zijn verjaardagsgeld gespendeerd aan onze uittenue's van Ajax. dag, laten we hopen dat hij niet al z'n kruit verschiet en straks in de tweede helft nergens meer voor vlagt." In de 18e minuut scoort van der Vaart: "Hij geeft de bal af, maar krijgt 'm toch weer terug. Het lijkt wel of ze een afspraak hebben gemaakt dat hij altijd de eerste goal mag scoren." Ook Johnny is lyrisch: "Zie je die bewegingen van Rafael? Er is eindelijk weer gogme in de Arena." Tijdens de rust komt de oorlog in Afghanistan nog aan de orde, Michael:"Wel lullig van die Ame rikanen om tijdens de ramadan de voedsel- droppings overdag uit te voeren." Na rust loopt Ajax uit naar 4-1, hoewel van der Meyde een 100% kans mist: "Die had m'n oma met d'r looprek er nog in gekregen."Terug in Leen tje is het pas halfvier: "Nog een bokbier? Stu dio Sport is nog uren weg." Ontzetting in de Arena als Jensen van FC Ko doel treffend uithaalt. Zes uur, in café Gruter is het gezellig druk. Er zijn toch een hoop mensen die naar de wed strijd gaan, hoewel mijn vaste vrienden (bijna) allemaal schitteren door afwezigheid. De stemming is ontspannen, hoewel Theo er een hard hoofd in heeft: "Die Denen krijgen sowieso een paar kansen en Ajax is natuurlijk bang voor een tegengoal en gaat heel afwachtend spelen, die kansen komen toch en voor je het weet zit je in de problemen. Ik ga ook niet, ik heb er een slecht gevoel over." Job en ik gaan wel en zitten na een overvolle metrorit, waarbij we zelfs een volle metro door zagen rijden, te laat in de Arena. Dit keer zit ik in vak 119, lekker dicht bij het veld. De voor- en nadelen van deze plek dienen zich snel aan; je ziet de spelers van dichtbij en kan details beter zien, het nadeel is dat je op de 2e ring beter overzicht hebt en dat het op 422 (als iedereen er is) veel gezelliger is. Er hangt hier een bedompte sfeer, hoewel het sta dion goed vol zit en de F-Side en het sfeer- vak voor genoeg herrie zorgen. Al na een kwartier begint mij ook een gevoel van moedeloosheid te bekruipen, Ajax speelt inderdaad tegen zijn natuur in en speelt duidelijk met de handrem op. "Ja, nu zie je pas hoe je van der Vaart en Yakubu mist, en waarom is die Galasek eigenlijk in een keer weer terug. Waarom moet Co zonodig zijn protégé Galasek opstellen? Sindsdien hebben we problemen." Dit soort opmer kingen hoor ik continu om me heen. Na de rust komt Job naast me zitten en heeft het al gezien: "Een aanvaller er uit voor een verdediger? Waarom zet 'ie Knopper er niet in? Daarmee herstel je toch ook de balans op het middenveld? En waarom de langste man er uit? Als we straks iets moe ten forceren kun je de lange bal helemaal niet gebruiken!" Toch begint Ajax goed aan de 2e helft, maar na ruim 10 minuten zie je het spel omslaan: "Waarom wordt er niet gejaagd, waarom is iedere afvallende bal voor Kopenhagen, dit gaat helemaal mis." Het dieptepunt is de 65e minuut, als we op het middenveld een Ajacied een hakballetje zien geven: "Dit is niet het moment voor hakkenbar, nu gewoon ram men en geen galleryplay!" Na een duel waar twee spelers allebei met hun benen te hoog spelen, krijgt Kopenhagen een vrije trap, goal, wat een pech, alles weg. Op weg naar de metro hoor ik iemand zeg gen: "Nou kunnen ze zich helemaal op de competitie concentreren." Laten we het daar maar op houden. Was ik maar in de Gruter gebleven r Enne... geen wintert, dat betekent vdut ook... y natuurlijk milieu Wat zeg ie? Al die CFK't en za, la dat niet tleeht veer het Ach, dat zie ie verkeerd. Al die gatten versterken het erki broeikaseffect. Nau en? Het klimaat verandert, te Het wordt steeds warmer, lekker teek? Binnenkort hebben we geen wintert meer... tektt en tekeningen: Rle Ze, die oude spuitbussen wel effe helemaal leegmaken

Ajax Life (vanaf 1994) | 2001 | | pagina 13