EMOTIONEEL AFSCHEID SHOTA ARVELADZE Indoor Challenge toernooi District Groot Amsterdam en district Midden Geen rectificatie nodig Mini's Data en locaties: Jeugd van harte welkom 8 NOVEMBER 2001 NUMMER 8 AjAX ÜFE Turkse Trabzonspor, was er in eerste instantie veel kritiek bij de fans. Dat de man met de treurige ogen een seizoen eerder topscorer was geworden in de Turkse competitie, zei de Ajax-fans weinig tot niets. Arveladze, overlo pend van klasse, bad in bet rood/wit slechts enkele balcontacten nodig om alle kritikas- ters te overtuigen van zijn kwaliteiten. Toen hij ook nog eens mee hielp om in zijn eerste seizoen de dubbel te veroveren, was zijn naam definitief gevestigd. Dat er in de jaren die erop volgden veel meer tegen blessures dan tegenstanders gevoch ten moest worden, bad geen invloed op de gulle glimlach die Sbota altijd bad. Deze glim lach, alsmede zijn balvirtuositeit, maakten hem tot publiekslieveling. Één van zijn groot ste hoogtepunten was de wedstrijd Ajax - Sparta van afgelopen seizoen. Van de negen Ajax-goals scoorde bij er maar liefst vier. Op bet moment dat bij vorige week donder dag de Arena betrad, stond de spanning te lezen op bet gezicht van de Georgiër. Hoewel gesteund door zowel zijn vriendin als ook Algemeen Directeur Arie van Eijden, weet bij al: afscheid nemen is nooit makkelijk. Na enkele woorden van Van Eijden ontvangt Sbota, namens Ajax, een beeldje. Terwijl bij onder luide toejui chingen nog één keer een ereronde maakt in de Arena, staat zijn wederhelft hem met een betraand gezicht op te wachten. Ook bij veel Ajax-fans zijn de emoties zichtbaar. Bij het verlaten van het veld toont Arve ladze zich een tevre den man: „Het was hier prima. Altijd. De fans, de voetballers, de sfeer. Ik wil ieder een bedanken. Alle maal." Dan welt er een eer ste traan op in de ogen van de sympa thieke Georgiër. Hij stamelt: „Ajax is een AMSTERDAM - Twee maanden na zijn plotselinge vertrek, in de rust van Ajax - FC Kopenhagen, kreeg het Ajax publiek gelegenheid afscheid te nemen van Shota Arveladze. En omgekeerd natuur lijk. In de 177 wedstrijden die hij speelde voor Ajax was de kleine Georgiër een publiekslieveling geworden. Het werd - zoals verwacht - een emotionele aange legenheid. Tekst en foto's: Hans Willink Toen Morten Olsen, die Shota's afscheid bekeek vanuit de Champions Lounge, in het seizoen 1997/1998 Arveladze kocht van het familie en daar hoor ik nu niet meer bij." Hij legt zijn hoofd in de hals van zijn eega en pro beert een tijdje zijn tranen te verbergen. Als dat niet lukt, gaat hij huilend verder: „leder een heeft mij hier geholpen om een échte profvoetballer te worden. Of ik nou goed of slecht was, ik werd gesteund. Ik leefde mét en vóór deze club. En nu speel ik hier niet meer. Dat doet pijn, maar in mijn hart blijf ik altijd Ajacied." Arveladze bedankt de fans in de Arena. AMSTERDAM - De redactie van De Ajax Ster (DAS), het fanzine van de fanatieke suppor ters van Ajax, zal in haar volgende nummer geen rectificatie plaatsen. Dit was de uit komst van een kort geding dat Michael van Praag had aangespannen tegen de DAS. Aanleiding tot dit kort geding was de gewraakte editie nummer 38 van de DAS waarin Michael van Praag's naam, handte kening, e-mailadres en trant van schrijven door de redactie waren gebruikt in een sati risch bedoelde column. De president van de rechtbank was van mening dat de DAS zich een dergelijke satirische column, zelfs met een foto, mocht permitteren. Na een schor sing van de zitting, kwamen beide partijen na rechtelijke bemiddeling overeen in de volgende editie van de fanzine een verkla ring af te leggen. In deze verklaring zegt de redactie toe in de toekomst geen 'krabbel' of nep e-mailadres meer te gebruiken. Gewijzigde data en locaties vooTTondes Enige weken geleden werd de organisatie van het Indoor Challenge toernooi onaangenaam verrast door de locatie Haarlem. De datum die door ons was afgesproken kon niet door gaan in verband met een dubbele boeking. Als organisatie zijn we naarstig opzoek gegaan naar een andere locatie (welke moet voldoen aan data en twee speelvelden) maar hierin zijn we niet geslaagd. Ook de inspan ningen van district West hebben geen resul taat gehad, waardoor we hebben moeten besluiten het aantal voorrondes terug te brengen tot 3. Teams die zich hadden aangemeld voor de locatie Haarlem zijn hierover inmiddels geïn formeerd en hebben natuurlijk de mogelijk heid om op een andere locatie mee te doen. Voor alle locaties zijn nog inschrijvingen mogelijk. -16 December 2001 Hanzehal te Zutphen - 06 Januari Sportcentrum Leek te Leek -12 Januari Stadsporthal te Tilburg -19 Januari Landelijke finale dag Amsterdam Tijdens de finaledag op 19 januari vindt ook het jeugd Indoor Challenge plaats. Dit toer nooi is bestemd voor leden van de Ajax Kids- club en de supportersvereniging Ajax in de leeftijdscategorie van 8 t/m 13 jaar. leder jeugdlid kan zich individueel aanmelden. De teams worden door de organisatie samenge steld. Ken je nog iemand die ook graag mee wilt doen, maar geen lid is, dan kun je hem of haar gewoon aanmelden. Mocht de animo bij de leden onvoldoende zijn, dan wordt jouw introducé misschien wel uitgenodigd voor deelname, hij of zij krijgt hierover bericht. Leden gaan altijd voor. De kosten voor leden bedraagt 12,50- en voor niet leden 20,- per persoon. Wil je meedoen, reageer dan snel: hubwja@hetnet.nl of bel 06 - 50557932. Na de sluitingstermijn krijg je zo spoedig mogelijk bericht. Verzamelaar is op zoek naar oude sei zoenkaarten, dubcards, businesscards en ledenpasjes van alle voetbalclubs. Andere voetbalpasjes van o.a. amateurclubs voeg ik uiteraard ook graag aan mijn verzame ling toe. B. Visser, Erasmuslaan 185, 8024 DA Zwolle. Ben jij een Ajacied, tussen de 14 en 16 jaaT oud, kom je uit de omgeving van Roosen daal en heb je msn? Voeg je dan toe bij ajaxfan4life@h0tmail.com HET'GROTE SINTERKLAASFEEST' Ook dit jaar vindt er een sinterklaasfeest plaats voor de jongste supporters onder ons. District Groot Amsterdam en district Midden hebben geregeld dat sinterklaas op zaterdag 1 december Bowlingcentrum Borchland te Amsterdam Zuidoost met een bezoek komt vereren. Ondanks het drukke schema hebben de Sint en zijn Pieten speciaal tijd gemaakt voor de Ajax-fans, omdat ze het vorig jaar zo gezellig hebben gevonden. Alle kinderen van 4 t/m 11 jaar zijn vanaf 14.00 van harte welkom. Tot ongeveer 17.00 uur zal er gebowld, gegeten en gelachen kun nen worden. De kosten bedragen fl. 5,- voor leden van de SVA en leden van de Ajax Kids Club. Niet-leden betalen fl. 7,50 en kan bij aanvang van het feest woTden voldaan. Voor alle jonge Ajax-fans (en hun ouders) uit Amersfoort en omstreken is er de mogelijk heid om met de bus naar Bowlingcentrum Borchland te rijden. Deze bus vertrekt om 11.00 uur vanuit Amersfoort en zal omstreeks 18.00 uur weer terug zijn. De busreis kost fl. 35,- voor leden en 40,- voor niet-leden. Het sinterklaasfeest (incl. bowlen en de kinder maaltijd) is alleen bedoeld voor de kinderen van 4 t/m 11 jaar! Voor informatie kun je e- mailen naar: svamidden@hotmail.com of bellen naan 020 - 3111516. Je kunt je aanmelden door een briefkaart te sturen met je naam, lidnummer of je kids clubnummer, adres en of je met de bus gaat vanuit Amersfoort. Stuur dit naar Antwoord nummer 615,1100 VE Amsterdam.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2001 | | pagina 12