Dag rotgezicht! PIOGIA li IA A Neerlanditis Hoe moetje ze dan hebben? Telraam Tempo! Zaterdag 10 november 10.00 uur: Ajax Fi - 0/09 AFC Ei veld 2 12.00 uur: Ajax A2-0/18 FC Den Bosch Ai veld 2 12.30 uur: Ajax zat 2 Montfoort 2 veld 3 14.30 uur: Ajax veteranen Sloterpark/AGS vet. veld 3 Dinsdag 13 november: 16.45 uur: Ajax Ai - 0/19 Haarlem 2 veldi Woensdag 14 november: 15.00 uur: Ajax F1 - 0/09 Legmeervogels Ei tr.veld Top 3 toernooi Ajax met o.a. Ajax, Feyenoord en PSV Ei en D2. Aanvang 16.00 uur Ajax Life nummer 8 8 november 2001 Tekst en foto's: Cer Stolk Verplaatsbare doeltjes vragen om een eigen aanpak. En de F-junioren willen allemaal zo graag keepen, dat er niet eens erg hard wordt gezocht naar een échte keeper. Althans, die indruk wordt gewekt bij Ajax'jongste jeugd. In tegenstelling tot vorig jaar vloog A2 eerder uit de bekerstrijd dan de Ai. Dat en meer op deze pagina over het jeugdvoetbal van Ajax. Vorig seizoen hield Ajax A2 het langer uit in de strijd om de Shell Cup dan Ajax Ai. Het door Gerrit Plomp getrainde FC Utrecht, dat uiteindelijk in de finale zou verliezen van PSV, trad twee keer op als beul voor een elftal van Ajax. Eerst werd de Ai verslagen en een ronde later was de A2 de klos. Dit seizoen is het in die zin andersom dat de A2 er, zij het op heroïsche wijze, uitvloog tegen ADO Den Haag. In Zaandam won de Ai dezelfde dag nog met de korfbalcijfers 0-12 van Hellas Sport. Maar bijna stuntte de brigade van Dirck de Groot opnieuw. Na een 2-0 achterstand haalde Ajax tegen de Hagenaars op tot 2-2, om uiteindelijk op de penaltystip aan Neerlanditis ten onder te gaan. Veel handen maken licht werk, nog steeds. Het aloude Hollandse gezegde schoot Floor Thoolen laatst niet alleen te binnen, hij dééd er ook iets mee. De pupillensecretaris van Ajax zat thuis te kijken naar de tv-beelden van Ajax A2, toen zijn blik bleef rusten op de verplaatsbare doel tjes, die de F'jes op zaterdagmorgen hadden gebruikt en die de rest van de dag waren blijven staan. Een rotgezicht, vond Floor. De dag erop kaartte hij de zaak meteen aan. „Als we de doeltjes nou na de wedstrijd even met zijn allen uit het zicht zetten", opperde hij. „Dan ziet het er een héél stuk anders uit." Zo gezegd zo gedaan. Onder aanvoering van elftalleider Joop Leeuwendaal en trainer Dennis de Haan sjouwde Ajax Fi een week later de doeltjes van het veld. Dag rotgezicht! Al een keeper gevonden? „Nee jöh", zegt elftalleider Joop Leeuwendaal. „De jon gens staan stuk voor stuk zo graag onder de lat, dat het een teleurstelling voor ze zou zijn als ze niet meer zouden kunnen keepen". In het kader van de Zwalu wen Jeugdactie voetbalde Ajax Fi voor het goede doel. „Ook ouders wordt ver zocht fl. 1,50 entree te be talen", stond er in de week brief. Dennis de Haan ge bruikte drie keepers. Zodat langs de lijn de ouders gin negapten wie de beste keeper is. Rutger die erin stond toen Ajax Fi met 2-1 verloor van DWV Ei? Randill - die de spitsen hier laat weten: „ja jongens,hoe moetje ze dan hebben? - die meehielp te gen Fortius Ei een 2-2 ge lijkspel uit het vuur te sle pen? Of Robert Klaasen die er tegen OSV Ei drie om zijn oren kreeg maar zoveel knappe reddingen verrichtte dat hij een vader, die het kon weten, de opmerking ontlokte: „Nou jongens, we hebben dé keeper gevonden." Ze hadden bij Hellas Sport - Ajax een telraam nodig. Het was bij de rust 0-6 en omdat trainer Danny Blind eiste dat zijn elftal tot aan de 90ste minuut vol gas bleef geven, werd het dus 'gewoon'0-12. De ijver van de Ajacieden liep zó op, dat ze de Zaandamse doelman het werk uit handen besloten te nemen en de ballen voor hem uit het net gingen halen, zoals Nando Rafael hier met zichtbaar plezier doet. Eenrichtingverkeer. Het was 5-0 bij de rust en je kon er vergif op inne men dat er tien-tien-tien zou worden geroepen langs de lijn. Dus ein digde Ajax A2 - SC Feye noord A2 ook in 10-0. „De jonkies van Feye noord kwamen er niet aan te pas", meldde 's maandags het Rotter dams Dagblad. Ja, wat moesten ze anders schrijven! Dat traineT Dirck de Groot met die Michels-stem van hem blééf roepen dat er tempo moest worden gemaakt? Op een gegeven mo ment nam Ajax een strafschop. Drie keer raden welk woord door de lucht schalde toen de bal de schoen van Sines- ter verliet en weg suis de, richting Feyenoord- doel? Juist ja.Tempo! De bal luisterde en deed wat hem werd op gedragen. Het werd een pijlsnel doelpunt.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2001 | | pagina 11