as 22222 s,emens lk kwam tijdens de proeftraining bij PSV kwaliteit tekort.' Mn Colombia kennen ze drie woorden over Nederland. Drugs, Jody en Daniël.' Ajax Life nummer 7 25 oktober 2001 I f^AMdo OPEN ARMEN Zingen? WIN DEZE ZEER SPECIALE CD IT! n mobile Cruz imiteert een trainer, Bemal doet Co na. op weinig problemen. „Ik ben tweebenig", vertelt Bernal als hij uiteindelijk het veld afstapt en zijn voetballoopbaan toelicht. In zijn woonplaats Delft meldde hij zich aan bij Vitesse Delft om vervolgens via Delfia bij DSO in Zoetermeer te belanden. „Toen was het voetbal- len niet meer met het zingen te combineren. Ik speelde destijds in de B-jeugd, maar mocht al regel matig met de A meedoen. Meestal als mid-mid; de laatste jaren vaak ook als linksbuiten." Cruz vult direct aan: „Jij linksbuiten, ik rechtsbuiten. Over een aantal jaren heeft het Colombiaanse nationale team een uitstekende aanval." Bernal lacht en vervolgt. „Ik was een technische speler die het moest hebben van zijn snelheid. Een eigenschap van kleine spelers." „Van jongsaf aan ben ik al Ajax- fan", openbaart hij later op de meest exclusieve persconferentie die ooit in de Arena werd gehou den. Twee journalisten en een foto grafe van Ajax Life zitten daarbij tegenover het tieneridool dat Co Adriaanse imiteert, terwijl Cruz zich voor doet als 'trainer van de tegenpartij'. „Het klinkt misschien raar omdat ik uit Delft kom, maar tóch is het zo. De meeste vrienden van me waren voor Feyenoord of voor ADO Den Haag, maar het spel van Ajax sprak mij het meeste aan. Daarom was ik ook zo blij dat ik in de Arena mijn eerste optreden in een voetbalstadion mocht maken." Dat gebeurde vorig jaar zomer, toen hij - voor aanvang van het EK-duel Turkije-Portu- gal - het publiek met zijn Caribi sche klanken mocht opzwe pen. „Dat was een bijzondere ervaring. Helaas is het er nog niet van gekomen om een wedstrijd van Ajax te bezoe ken, maar dat gaat ongetwijfeld nog gebeuren," verzekert het sym pathieke tieneridool, die nóg meer Ajax-fan werd, toen hij vernam dat er een jonge Colombi aanse voetballer voor zijn favoriete voetbalclub speelde. „Daar was ik direct trots op. Ik voel me toch Colombiaan in mijn hart. Sindsdien volg ik zijn verrich tingen nauwlettend op TV." Cruz op zijn beurt schrok toen hij voor de eerste keer zijn 'look-a-like' op de Nederlandse TV zag. „Ik zat wat slaperig naar een poppro gramma op de TV te kijken, toen ik Jody voor het eerst zag. Ik kon mijn ogen niet geloven. "Hé, dat ben ik op TV", dacht ik. "Hoe kan dat nou?" Toen wist ik nog niet dat hij óók uit Colombia kwam; dat las ik pas later in een tijdschrift. Ik bleek zelfs al een lied van hem op een CD te heb ben. Ik luister veel naar muziek en koop meestal verzamelaars met de grootste hits van het moment; daar stond Jody al op." Cruz heeft geen moeite om verge lijkingen tussen beiden op te som men. „We hebben hetzelfde gezicht, dezelfde lichaamsbouw, leeftijd en ook dezelfde haren." Of Bernal inderdaad ook dezelfde haren heeft, moet in eerste instan tie betwijfeld worden. Want zelfs als de popster - op algemeen ver zoek - zijn bandana voor een momentje afneemt, bedekt hij met z'n handen meteen z'n haren, die niet meer in de originele coup blij ken te zitten. Maar inderdaad, goed kijken leert dat beiden ook qua haartype op elkaar lijken. In eigen land is het duo (nog) niet zo populair als aan deze kant van de Atlantische Oceaan. „Dat komt doordat ik nog nooit voor het nationale elftal heb gespeeld", ver telt Cruz. „Oké, Ajax mag dan wel bekend zijn in de hele wereld, maar in Colombia is er vooral aandacht voor de competities in Engeland, Spanje en Italië." De zanger weet op zijn béurt dat zijn liedjes vooral op de Nederlandse radio worden gedraaid. „In mijn geboorteland heb ik helaas nog nooit opgetre den. In Colombia weten ze alleen maar dat Nederland een klein land is. En Amsterdam kennen ze natuurlijk; vooral nadat Ajax in 1995 de Champions League had gewon nen", aldus de artiest, die als een zes maanden oude baby werd geadop teerd door een Nederlands gezin. Pas rond Kerstmis 1999 keerde hij terug in Bogota om daar zijn biologische moeder Gla dys, zijn broer Enrique en zijn zusje Vivianne te ontmoeten. „Ik had met het land en de bevolking anders voorgesteld. De bevolking is erg vriendelijk; ik werd er met open armen ontvangen, ledereen lijkt blij en gelukkig, ongeacht hun wel vaart." Dat is ook Cruz opgevallen. „Jody heeft daarin gelijk. Andersom is het beeld wat schever. In Nederland weten ze maar drie dingen over Colombia: drugs, Bernal en Cruz." De opmerking leidt tot de nodige lachsalvo's onder de aanwezigen. „Een voetballer is ook een artiest", vervolgt de popartiest. „Beiden tre den op voor een groot publiek, zijn vaak te zien op TV en worden op de voet gevolgd door de pers." Cruz deelt die mening niet helemaal. „Het lijkt me veel moeilijker om zanger te zijn. Wij lopen tenslotte met 22 man op het veld, terwijl Jody er op een groot podium alleen voor staat." Beiden moesten wel wennen aan het feit dat ze in Nederland bekend zijn. „Ik vond al die aandacht in eerste instantie best eng", bekent Bernal. „Soms is het inderdaad wel lastig", onder streept Cruz. „Wanneer ik ga dine ren, heb ik zelden een 'rustig eten tje'. Maar ja, het hoort er gewoon bij." Bernal: „Even lekkeT voetballen op een veldje in de buurt gaat ook niet meer. Ik heb inmiddels een nieuwe hobby gevonden; daarin 'pak' ik denk pas na de winterstop, al hoop ik stiekem op een eerder moment. Mijn broer André Luis gaat in december weer terug naar Colom bia en het zou natuurlijk mooi zijn als hij me heeft zien spelen." Jody belooft binnenkort ook de kwaliteiten van Daniel 'live' te komen bewonderen. Op een drin gend verzoek aan Jody om in de perskamer zijn nieuwe hit ten gehore te brengen, gaat de artiest uiteindelijk niet in. „Nee, morgen heb ik al vier optredens. Moet je maar meegaan." Nadat beide Colombianen de nieuwe CD-single ('Dreams') van Bernal van hun handtekening heb ben voorzien lopen ze gebroeder lijk naar buiten. Een hechte vriend schap lijkt geboren! Lachend betreedt het duo het veld in de Arena. mijn rust: vliegeren. Ik doe dat meestal op het strand van Scheve- ningen. Is erg relaxed." Kan Cruz eigenlijk zingen? „Nee. Absoluut niet. Oké, als mijn moe der jarig is. Dan zing ik voor haar. Maar dat ga ik hier niet voordoen. Laat mij maar lekker voetballen." Hoe lang duurt het eigenlijk nog totdat Cruz weer te bewonderen valt op het veld van de Arena? „Ik Samen een balletje trappen op het veld van de donkere Arena. Hiervan bestaat er maar één. De nieuwe CD-single ('Dreams') van Bernal, voorzien van de handte kening van zowel Jody Bernal als ook Daniel Cruz. Deze CD zal door Ajax Life wor den verloot onder degenen die onderstaande vraag goed heb ben beantwoord: IN WELKE WEDSTRIJD DEBU TEERDE DANIEL CRUZ VOOR AJAX? Inzendingen naar Ajax Life, Post bus 22944,1100 DK Amsterdam. Onder vermelding: Cruz/Bernal it in de Arena

Ajax Life (vanaf 1994) | 2001 | | pagina 9