GROTE excuses aan Co BRIiUEN De mond snoeren Ajax Life nummer 7 25 oktober 2001 Hij had het geduld, wij (ten onrechte) dus niet. Derhalve; bij deze. Na vijf jaar zag ik eindelijk weer spelvreugde, een ploeg dat 'een team'lijkt te worden. Best moeilijk voor een zuurporter om zoveel geduld te hebben. En des te knapper van Co, dat hij dat wèl heeft opgebracht. Ik erken dat ik fout ben geweest om onaardige opmerkingen te maken. Het was voor Co vrese lijk moeilijk om zich - tegen zo'n storm van oppositie - toch te handhaven. Absoluut fout inge schat door mij. Natuurlijk zal er best nog eens een korte periode van tegenslag komen. Maar ik zie nu ineens dat die spelvreugde is teruggekomen. En dat is in mijn ogen de tweede stap om tot succes te komen. Opbouw en kwaliteit hebben we al gezien. Ajax verdiende niet de schoonheidsprijs in de eerste fase. Nu zien we die tweede stap, het vervolg. De prestaties moeten dan automatisch komen. Ook daarin is het beter om geduld te hebben. Ook geniet ik van het feit dat er blijkbaar uit de jeugd toch nog talent komt. Bovenal blijkt Wamberto nu inderdaad het grote talent. Hij is eindelijk op de juiste plaats gezet. Je moet het maar zien. Heerlijke voetballer, groots! Een opmerking wil ik nog graag kwijt: jammer blijft het volgens mij dat een speler/mens als Aron Winter niet meer past in de visie van Co. Ik heb altijd heel veel bewondering gehad - en nu nog - voor Winter. Ik weet helaas niet de achtergronden van dit besluit. Van afstand ben ik daar toch een beetje treurig over. Nogmaals excuses en veel succes, ook al zal het wel knokken blijven (in de goede zin van het woord). Een (te ongeduldige (zuur)porter. Maar nu niet meer, hoor. met vriendelijke groet, Ben Roest Ik vind de nieuwe speelstructuur van Ajax positief. Het is natuurlijk begrijpelijk dat met een relatief jong en nieuw team je onzekerheden probeert uit te sluiten. De supporters zijn alleen niet gewend aan deze speelwijze van Ajax. Maar kijk eens naar andere grote clubs in Europa. Spelen die ook niet met bepaalde zekerheden, als ze tegen geduchte concurrenten spelen? Kijk eens naar een Manchester United in Europa, in de Champions League. Daarin spelen zij toch heel anders dan in eigen land? Hetzelfde geldt voor een Real Madrid. Weliswaar moet die club het doen zonder Zidane in Europa vanwege een schorsing, maar Madrid voetbalt wel com pact, vanuit een verdedigend beginpunt. Het snelle en geduchte spel van Ajax was misschien wel verouderd, net als alles een keer verouderd raakt. Zelfs in de economie bestaat er een term als de 'productlevenscyclus'; ieder product verouderd en wordt óf vernieuwd óf vervangen door een product van dezelfde fabrikant dat beter is. Wat mij echt tegen de borst stuit is het volgende. Als een relatief jong en nieuw Ajax met een klein verschil een wedstrijd wint, wordt daar min of meer minderwaardig over gedaan. Als de 'halfgoden' van PSV of Feyenoord - die nog niet de staat van dienst hebben van Ajax - met een klein verschil winnen, schrijft de pers ze torenhoog de hemel in. Het prijst Ajax natuurlijk wel dat de pers er nog altijd vanuit gaat dat de club de sterren van de hemel dient te spelen, zoals in de glorietijden van Louis van Gaal en Johan Cruijff. Dit kan natuurlijk een extra stimulans zijn voor de jonge sterren van nu om nog beter te presteren. We moeten natuurlijk ook rekening houden met het veel grotere con cept van de trainer, die volgend jaar met Ajax weer wil meedoen met de Champions League. Wie zegt ons niet dat hij in het geheim aan het experimenteren is met andere speelwijzen voor in de toekomst? Voorlopig haalt Ajax de punten. Zolang de ellebogen langs het lichaam blijven en de Braziliaan als ons geheime wapen fungeert, is deze fan van Ajax zeer tevreden. Merrick Groeten uit Kopenhagen KOPENHAGEN - Donderdag 18 oktober was overduidelijk een zonnige voetbaldag. In de hoofdstad van Denemarken genoten velen van bun 'Potato-Holiday', bet equivalent van onze herfstvakantie. Terwijl trotse grootou ders met bun kleinkinderen bet straatbeeld sieTden, veroverden honderden Ajax-fans de terrasjes en kroegen. Het was overduidelijk rood en wit wat de klok sloeg en op een enkele onklaar gemaakte fontein na, was de sfeer behoorlijk goed. Vooral in de Nybavn, waar deze foto genomen is, was bet goed toe ven. Het bier vloeide er rijkelijk en nieuwsgie rige Denen integreerden probleemloos met de gasten uit Nederland. Vooral de plaatse lijke'blonde scbones' stonden voortdurend in bet middelpunt van de Nederlandse belang stelling. Zo af en toe kwam er een luid claxon nerende sightseeing dubbeldekker voorbij, met op de bovenste verdieping veelal luid ruchtige Ajacieden. DONDERDAG 18 OKTOBER FC KOPENHAGEN-AJAX 0-0 Gele Kaarten: Poulsen (FC Kopenhagen), Wamberto, Van der Vaart, ÏTabelsi (Ajax) Scheidsrechter: Darko Ceferin (Slo) Toeschouwers 20.067 FC Kopenhagen: Kihlstedt; Rytter, Laur- sen, Madsen, Jensen; Bisgaard (80. Thor- ninger), Lpnstrup, Poulsen, FredgaaTd (61. s Fernandez); Zuma, Rpll i Ajax: Grim Trabelsi, Cbivu, Bergdplmo, I De Cler O'Brien, Yakubu, Van der Vaart; I Van der Meyde (81. Ikedia), Ibrahimovic (75. Machlas), Wamberto Meegereisde Ajax-supporters vermaken zich opperbest in de Nyhavn. Meer over FC Kopenhagen - Ajax op pagina 7.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2001 | | pagina 5