Rode cijfers geen verrassing Mido weer op scherp Rentree Ikedia Malmö trots op Zlatan SI- De Sponsor van W De club UITGAVE VAN DE SUPPORTERSVERENIGING AJAX IN SAMENWERKING MET AFC AJAX ADVIESPRIJS: F 3,50 E 1,59 WWW.AJAX.NL Op 16 oktober presenteerde Ajax de jaarcijfers over het boekjaar 2000-2001. Met het verlies van 8.2 miljoen Euro was er voor de fans met aandelen Ajax geen leuk nieuws. Maar de directie van Ajax beloofde beterschap. Algemeen directeur Arie van Eijden: „Ons beleid is aangepast, maar het resultaat is pas in het boekjaar 2001-2002 te zien." Door EtoI Erdogan Uiteraard waren financieel directeur Jeroen Slop en Arie van Eijden teleurgesteld over het resultaat. Maar een verrassing was het voor hen geenszins. „Bij de presentatie van de halfjaarcijfers in maart èn op de Alge mene Aandeelhoudersvergadering hebben we aangegeven dat het door ons gevoerde beleid en de bijbehorende resultaten tijd nodig hebben", lichtte Van Eijden toe. „Onze eerste zorg was de dagelijkse exploitatie break even te krijgen. Daarbij hielden we rekening met twee rondes UEFA Cup. Het eventueel halen van de Champions League zou room in de koffie zijn." Break even betekent simpel gezegd: de kosten zijn niet hoger dan de opbrengsten. Kijken we naar de opbrengstenkant, dan was de club voorheen voornamelijk afhankelijk van de -verkoop van talenten aan andere clubs in Europa. Het Ajax van nü wil financieel een gezonde blos op de wangen hebben, zonder spelers te móeten verkopen. Een gevolg hier van is het feit dat de kosten omlaag moeten en de overige opbrengsten omhoog. De over gang van een Ajax-talent naar een club die veel geld te besteden heeft, is dan voortaan een extra gebakje naast de al door Van der Eijden gememoreerde koffie. Het terugbrengen van de kosten kan op een paar manieren. Efficiënter werken is daarbij belangrijk, gaf Van Eijden aan. „Door goed de budgetten te bewaken en de werkproces sen beter op elkaar af te stemmen, dalen de kosten. Daarnaast willen we sommige acti viteiten anders organiseren." Bij de verkoop van Ajax-fanartikelen, kan bijvoorbeeld een betrouwbare partner als Wehkamp de club veel werk uit handen nemen. Gevolg daar van is het feit dat Ajax niet alles zelf hoeft te doen. Het aantal medewerkers - ook op kan toor - was de laatste jaren behoorlijk gegroeid, vooral omdat Ajax veel activitei ten in eigen huis wilde uitvoeren. In dat beleid is - sinds de komst van Arie van Eijden - een omslag zichtbaar. Lees verder op pagina 4 AMSTERDAM - Pius Ikedia is terug van een I hamstringblessure die hem twee maanden aan de kant heeft gehouden. De razendsnelle Nigeriaan speelde vorige week maandag tegen Jong Feyenoord en maakte enkele dagen later zijn rentree in Ajax. Hij speelde de laatste minuten van de UEFA Cup-wedstrijd in Kopenhagen. „Ik ben blij dat ik weer terug ben. Het is een tijd geleden dat ik gespeeld heb. Ik moet nu gewoon fit blijven dan komt het wel goed." Ikedia verwacht voor hemzelf geen proble men met het feit dat Ajax in zijn afwezigheid een andere speelwijze is gaan hanteren. „Dit nieuwe systeem is goed voor het team. Ik pro beer gewoon mijn eigen spel te spelen. Ik weet dat de trainer vertrouwen in me heeft en als ik veel minuten maak, kan ik van grote waarde zijn voor het elftal." KOPENHAGEN - Tijdens het duel in het Deense Parken-stadion van FC Kopenhagen weTd Ajax gesteund door enkele honderden Zweedse supporters. De afstand tussen Malmö, de vorige woon- en werkplaats van Ajax-spits Zlatan Ibrahimovic en de Deense hoofdstad, is niet groot en Zlatan is nog altijd zeer populair in Zweden. Lees verder op pagina 3 v Mido was tegen Jong Twente bij vlagen ongrijpbaar en scoorde de gelijkmaker. AMSTERDAM - Mido is weer fit! De achttienjarige Egyptische balvirtuoos maakte afgelopen zaterdag een geslaagde rentree in de wedstrijd van Jong Ajax tegen Jong Twente (1-1). Hij speelde de volle negentig minuten en scoorde de enige Ajax- treffer. „Ik ben blij dat ik weer net zo kan spelen als vroeger", aldus een duidelijk opgeluchte Ahmed Hossam. Doot Sander Zeldenrijk Vier weken geleden liep Mido een hersen schudding op in de uitwedstrijd in de eerste Tonde van de UEFA Cup tegen Apollon Lintas- sol. Terugkijkend op de uren en dagen na die wedstrijd zegt Mido: „Piet Bon (clubarts, red.) heeft mij in de nacht na de wedstrijd om het uur wakker gemaakt. Daardoor werd het wel een onrustige nacht. De eerste dagen na de wedstrijd had ik het erg moeilijk. Ik kon niet lopen en zelfs mijn arm niet bewegen. Uit voorzorg zat ik in een rolstoel; erg beangsti gend allemaal. Na die eerste paar dagen ging het gelukkig weer beter en kon ik mijn armen en benen ook weer bewegen." Volgens de artsen in het ziekenhuis zou hij twee a drie maanden uit de roulatie zijn. „Toen ze mij dat vertelden, wilde ik in eerste instantie het liefst naar mijn familie en vrien den in Egypte om daar te herstellen", zegt hij. Maar uiteindelijk viel het allemaal nog erg mee. Clubarts Piet Bon erkent dat het herstel van de Egyptenaar boven verwachting ver liep. „Normaal staan er zes weken voor een dergelijke blessure. Wat Mido betreft hebben we daar dus anderhalve week vanaf weten te halen." Daardoor kon de Egyptenaar afgelopen zater dag ook - voor het eerst sinds 27 september - weer eens het Ajax-shirt aantrekken. Trainer Jan Olde Riekerink liet hem tegen Jong Twente de hele wedstrijd in het veld staan. Mido: „Ik moet nu gewoon veel spelen om weer fit te worden. Op dit moment zit ik con ditioneel op zestig procent. Dat was in de tweede helft goed te merken. Toen werd ik wel moe. Toch ben ik erg tevreden, zeker als je bedenkt dat de artsen mij vertelden, dat het allemaal veel langer had kunnen duren." Lees verder op pagina 3

Ajax Life (vanaf 1994) | 2001 | | pagina 1