dun taais NEC zit aan de sterrenmixthee V 4 Pip van de Middenstip AAARGH TRXXXXXXXXX AJAX - NEC DER ME 1 X' w* f ^K35n vi' 174-20? I Half zes, café't Loosje op de Nieuwmarkt. TeTwijl ik binnenloop, bedenk ik me dat bet vandaag 10 oktober is: "Tien, tien, dat voor spelt een boop goeds voor de wedstrijd." Uiteraard gaat bet gesprek over de bombar dementen in Afghanistan, volgens Michael is bet hele communicatienetwerk al platge legd: "Ze hebben 3 mobilofoons, 2 babyfoons en een telefooncel platgegooid." Bert K. haakt in: "Die sterrenmixthee, is dat ook geen complot van Bin Laden?" Cert-Jan:"Ja dat valt onder biologisch, dynamische oor logvoering." Na 't Loosje gaan we naar de Thai en drinken bij café Stevens een kopje koffie; daarna met de metro richting Arena. De metro heeft gelukkig nauwelijks vertra ging, waardoor we nét op tijd ons vak op- strompelen. We zitten nog niet of Ajax krijgt een penalty: "Wat een mazzel dat de metro op tijd was!" We gaan verder met het doorne men van de opstellingen:"WaaT speelde Latu- heru vroeger ook al weer?" "Hij speelde vroe ger in de punt." "In de Punt? Met een railrun- nerkaartje en een mitrailleur in de trein, of in de punt van de aanval?" "Hebben jullie die grap bij Studio Spaan gehoord over Bassie, de nieuwe hulptrainer: Bassie Adriaanse?" "Ik hoorde vanmiddag dat Pinokkio de assistent arts wordt, Wipneus Pim van Dord als medische staf." Na twintig minuten staat het al 3-0: "Laatst tegen Sparta gebeurde er na 25 minuten ook niets meer, zullen we nu maar alvast gaan?" Op de rij voor ons wordt iemand gebeld:"Feyenoord staat met 1-0 ach ter!" Michael: "Wat, alweer?" Na de rust kopt Chivu terug op Grim: "Fred aansluiten, ga maar mee naar voren!" "Johan Marcel Stephan volgt vanaf vak 422 de thuiswedstrijden van Ajax. Op geheel eigen wijze geeft hij met zijn vakgenoten commentaar op de verrichtingen van Ajax en de toestand in de wereld. Neeskens krijgt nu een 1974 deja-vu. Die zit zich nu te verbijten op de bank, waren we in München ook maar doorgegaan, waren we nu wereldkampioen geweest." In de 60ste minuut komt er een prachtige combinatie over rechts, met hakballetjes (Hakkenbar) en een prachtig steekballetje komt de bal voor, wordt gemist en daarna nog een keer gemist: "Wat een prachtige aanval, eigenlijk was het voorspel het mooist, en ik hou helemaal niet van voorspel." "Ja, het voorspel was eigenlijk de climax." In de 84e minuut trapt een NEC'eT finaal over de bal heen:"Leo, kopen die man!" BIJ GEBREK AAN THUISWEDSTRIJDEN, MOEST MARCEL ZICH BEGIN OKTOBER MET ANDERE ZAKEN BEZIGHOUDEN: Gelukkig was er dinsdagavond 2 oktober voor heel Nederland een jubileumavond met als thema: 50 jaar Televisie. Een dag later hadden de mannen van 422 hier uiteraard de nodige discussies over. De hamvraag was, wat waren de Ajax televi sie-hoogtepunten van de afgelopen vijftig jaar? Want de populariteit van Ajax is door dit medium internationaal geworden. Een - niet chronologische - bloemlezing van genoemde hoogte- en dieptepunten: Ajax-Liverpool in de mist: mijn vader was in het stadion en heeft pas op TV de doel punten gezien. De beelden van een dolblije Benfica-speler die na het scoren van het derde doelpunt een gigantische sneeuwbal achter het doel in het Olympisch stadion oppakt en bijna bezwijkt onder het gewicht. Het niet uitzenden van Benfica-Ajax. Ajax zou na het 1-3 verlies toch niet verder - Wmmffk k 'Sêêêm, Hier staan opa Janus en ik in onze Ajax-kleding te poseren. Mijn papa Raymond en mama Odette zullen heel erg verrast zijn om ons te zien in Ajax Life! Groetjes, Leroy. Mijn naam is Margot de Jong en ik kom uit Culemborg. Net als mij pa Tony ben ik een echte Ajax-fan en ik hoop dat hij mij binnenkort meeneemt naar de Arena. Hoi, ik ben Danny! Dit Ajax-pak heb ik van mijn nichtje gekregen toen ik nog geen dag oud was. Zoals je ziet moest ik nog even groeien voordat ik het aan kon trekken, maar nu ben ik een echte Ajacied! komen, zo dacht de NOT destijds. De beslissingswedstrijd Ajax-Benfica in Parijs. Scholen kregen vrij en er werd zelfs een raadsvergadering verschoven zodat heel Amsterdam (en de rest van Nederland) de wedstrijd kon zien. Gerrie MühTen houdt de bal hoog en legt 'm vervolgens dood op zijn voet in een het Bernabeu-stadion in Madrid. Later zegt broer Amold in een uitzending van AVRO's Sportpanorama dat Gerrie de bal zolang stil op zijn voet hield, dat hij zelfs de tijd had om zijn handtekening er op te zetten. De meniscusblessure die Wim Suurbier in de uitwedstrijd tegen Go Ahead opliep, nadat Heinz Stuy op zijn knie was gevallen (Ajax had de Europa Cup 1 weer gewonnen). De 'schaar bewegingen' van Piet Keizer en Tscheu la Ling. De hartaanval van de grensrechter bij Ajax-MW. Johan Cruijff zegt in de micro foon en in het zicht van de camera: "Zo koud is het toch niet?" Het was -7 gra den!!! 8-2 tegen Feyenoord; Aad de Mos die in de stromende regen een afgebroken sigaret probeert te roken. Penalty Cruijff/Olsen tegen Helmond Sport. Mart Smeets begon 's avonds de uitzending met deze actie, onder vermel ding dat Johan Cruijff De Meer op een sinterklaassurprise had getrakteerd. Lob van Bergkamp tegen RKC; Van Gaal laat, met zijn hand voor de ogen, zien dat hij het ook een prachtige goal vindt. Rob Witschge maakt twee goals in De Kuip en wordt de volgende dag door Felix Meurders op school geïnterviewd, daarna gaan ze in huize Witschge nog een keer de wedstrijd kijken. Tijdens de samenvatting roept Robbie een paar keer naar de TV dat de commentator zijn achternaam verkeerd uitspreekt: 'Het is Witschge, niet Wietsge!' Genoa-Ajax: nadat de rook van het vuur werk is opgetrokken heeft Pettersson na 44 seconden gescoord, zonder dat Genoa aan de bal is geweest. De wekelijkse rubriek van Sjakie Wolfs op AT5, over noppen en doppen, over de Ingenieur Kanu, over een broodje bal thuis na de wedstrijd. Richard Witschge houdt in de Arena tegen Feyenoord de bal tien keer hoog: "Ik moest wel, ik kreeg de bal een beetje rottig aangespeeld." De terugkomst van Johan Cruijff als spe ler bij Ajax in de wedstrijd tegen Haar lem. Interview na afloop: "Metgod wordt getraind door Jan Jongbloed en die loopt ook altijd naar de eerste paal, dus Cruijff die met de handen in de zakken van zijn regenjas en rode sjaal om voet balles geeft aan de grensrechter, wat hij precies zei en wanneer het was weten we niet meer, maar JC zei als laatste in ieder geval: "da's logisch." Heb je ook een favoriet Ajax Televisiemo ment? Stuur je inzending naar de redactie van Ajax Life of naar ajaxlife@svajax.nl Ajax Life nummer 7 25 oktober 2001 tekst tekeningen: Rie 6a 4lreet aaar 4e gevangenis? 6a aiet laags Start???

Ajax Life (vanaf 1994) | 2001 | | pagina 13