SVA-bestuurslid Henk Buhre 'Het oude Ajax-gevoel komt weer terug' Met korting naar de Boretti Tigers! District Groot Amsterdam en district Midden 25 OKTOBER 2001 NUMMER 7 AjAX lift AMSTERDAM - Henk Buhre trad in augustus 2001 toe tot het bestuur van de Suppor tersvereniging. De SVA heeft zich met zijn aanstelling niet alleen verzekerd van een 'brok ervaring' op bestuurlijk gebied. Belangrijker nog is het feit dat de 64-jarige geboren en getogen Amsterdammer een échte Ajacied is. Door Am out VeTzijl Binnen het bestuur van de SVA gaat Henk Buhre zich bezighouden met de afdeling Dis tricten en Evenementen. Geen eenvoudige taak, want het is bekend dat het uitdragen van het Ajax-gevoel recentelijk met het nodige hoongelach werd bejegend. Buhre erkent dat de stemming rondom Ajax er de laatste jaren niet op vooruit is gegaan: „Dat komt vooral doordat er veel te veel aandacht is besteed aan de tweedeling tussen de NV en de vereniging. Elke profclub in Nederland moet commercieel bezig zijn en daarbij han teert iedere vereniging zijn eigen ideeën. Ajax heeft destijds gekozen voor een beurs gang, maar het is nog steeds de voetbalclub waar het om gaat. Ajax is en blijft Ajax. En daar zijn we allemaal fan van."Gelukkig gaat het met de prestaties van het eerste elftal momenteel crescendo. „Dat is mooi meege nomen", aldus Buhre. „De stemming slaat merkbaar om. Het oude Ajax-gevoel zit bij een aantal mensen momenteel wat verstopt. Maar door de goede resultaten te koppelen aan nieuwe activiteiten vanuit de SVA, zal dat zeker wel weer terug komen." ABN AMRO Tot hij in juni 1999 met de VUT ging, werkte Henk Buhre ruim 45 jaar bij de ABN AMRO Bank en diens voorgangers de ABN en De Twentsche Bank: „Mijn eerste salaris bedroeg destijds negenhonderd gulden.... Bruto per jaar. Dat kwam neer op 63,12 netto per maand; een bedrag dat in een plastic zakje werd uitbetaald. De laatste jaren bekleedde ik bij de ABN AMRO een functie op de afdeling Corporate Finance, waar ik onder meer bege leider was van bedrijven die naar de beurs gingen. Daarnaast hield ik me bezig met bedrijfsfusies. De eerste link naar Ajax is gelegd. Ik zat in het team dat de beursgang van Ajax heeft begeleid. Het doel was, dat ik na die beursgang aanspreekpunt zou blijven. Ik hield me niet direct bezig met het prospectus of met de verkoop van de stukken. Het onder houden van de contacten en het overleggen over toekomstige acties was mijn taak." ARENA De vriendelijke Buhre verhaalt met verve over alle moeilijkheden die destijds waren gere zen bij de bouw van de Amsterdam Arena, want ook bij de financiering van het stadion was hij nauw betrokken: „Met name bij het effectentechnische gedeelte. Lange tijd had den we een flinke tegenwind; zeg zelfs maar storm. Ik herinner me de momenten dat ik daarover sprak met Arie Van Os en Uri Coto- nel. De Golfoorlog speelde ons flink parten met als gevolg dat sommige activiteiten, zoals het aanschaffen van 'Certificaten Sta dion' bepaald niet opschoot. Daarnaast werd het stadion niet gebouwd in de gemeente Ouder Amstel, maar op gemeentegrond van Amsterdam. Vervolgens werd er ook nog eens een Transferium onder het stadion gepland; mede een reden dat er niet voor een systeem kon worden gekozen waarbij bet veld niet op één of andere manier naar buiten kon. Ook was er lange tijd sprake van het aanleggen van een atletiekbaan rond het veld. Vanwege de extra kosten die dat met zich mee zou brengen, ging dat uiteindelijk niet door. Een positief effect is het feit dat de voetballief hebber nu wel bovenop het veld zit." VERBONDENHEID Een tweede link naar Ajax is er één van ver bondenheid. De halsband der liefde, die een echte Ajax-fan als kind al draagt, werd ook bij Buhre al op jonge leeftijd omgehangen: „Sinds 1965 heb ik een seizoenkaart en die heerlijke jaren in De Meer neemt niemand me meer af. Mijn eerste seizoenkaart was in Vak P; staanplaatsen stadszijde. Toen ik in 1972 verhuisde naar Badhoevedorp bleek dat mijn toenmalige buurman een seizoenkaart had op de Reynoldstribune. Ik wilde ook wel een zitplaats, kocht twee seizoenkaarten en ben sindsdien voor ieder thuisduel van Ajax verzekerd van twee zitplaatsen. Nee, Ajax pakken ze me niet af. Nooit meer. Bij het 100- jarig bestaan was ik één van de 25 uitverkore nen die het lidmaatschap van Ajax aangebo den heeft gekregen. Daar ben ik heel trots op, zeker omdat Ajax niet veel leden heeft." Henk Buhre: „Het sfeervak is een buitengewoon positieve ontwikkeling." 14.00 uur van harte welkom. Tot ongeveer 17.00 uur zal er gebowld, gegeten en gelachen kunnen worden. De kosten bedragen ƒ5,- voor leden van de SVA en leden van de Ajax Kids Club. Niet-leden betalen ƒ7,50 en kan bij aan vang van het feest worden voldaan. Voor alle jonge Ajax-fans (en hun ouders) uit Amersfoort en omstreken is er de mogelijk heid om met de bus naar Bowlingcentrum Borchland te rijden. Deze bus vertrekt om 11.00 uur vanuit Amersfoort en zal omstreeks 18.00 uur weer terug zijn. De busreis kost 35,- voor leden en ƒ40,- voor niet-leden. Het Sinterklaasfeest (incl. bowlen en de kindermaaltijd) is alleen bedoeld voor de kinderen van 4 t/m 11 jaar! Voor informatie kun je e-mailen naar: svamidden@hotmail.com of bellen naar: 020- 3111516. Seizoenkaarthouders van Ajax die in Amsterdam wel eens willen genieten van andere top sport, zijn van harte welkom in de Jaap Eden-hal aan de Radioweg. In de Watergraafsmeer, op een steenworp afstand van de plek waar het vorige Ajax-stadion stond, spelen de mannen van de Boretti Tigers "the fastest game on earth". De Amsterdamse ijshockeyers staan momenteel op een tweede plaats achter de'Trappers'uit Tilburg. Die plek in de competitie geeft recht op een plaats in de finale van de nationale beker. Bezitters van een Ajax-seizoenkaart krijgen 7,50 kassakorting bij de thuiswedstrijden van de Boretti Tigers. Voor slechts een tientje kunnen sportliefhebbers naar binnen en rond de duels is het goed toeven in het restaurant van Mister Ajax, Sjaak Swart. Voor verdere infor matie over het wedstrijdschema van de Boretti Tigers: ww w.ijsh ockey.com /amsterdam EVENEMENTEN Toen Henk Buhre twee jaar geleden van zijn vervroegde pensioen ging genieten, gaf hij aan iets voor Ajax te willen doen. Enige tijd geleden werd hij gebeld door de Financieel Directeur van Ajax, Jeroen Slop. Die meldde dat er twee bestuursfuncties beschikbaar waren bij de SVA. Na een flinke discussie met diezelfde Slop, SVA-voorzitter Jan van Vught alsmede Arie van Eijden, besloot Buhre de bestuursfunctie 'Districten en Evenementen' op zich te nemen: „Eigenlijk wist ik al vanaf het eerste moment dat ik het bestuurslid maatschap op me zou nemen. Ik vind het écht een uitdaging. Ik kan me nu nog geen goed beeld vormen van het aantal evenementen dat georgani seerd zal worden. Aan de hand van de samen werking met de districten ga ik dat, samen met het managementteam dat dagelijks van uit de Arena opereert, bekijken. Het zou onverstandig zijn om té hard van stapel te lopen. Van één naar tien evenementen; dat is niet vast te houden... Ik wil dat het aantal geleidelijk gaat stijgen. Het is voor iedereen duidelijk dat er binnen de verschillende regio's meer activiteiten moeten komen. Maar daarvooT zijn we ook afhankelijk van de inspanningen die men in het land zelf wil doen." Met het oog op het tienjarig bestaan in mei volgend jaar, maakt Buhre haast met zijn werkzaamheden. Het jubileum wordt natuurlijk samen met alle fans gevierd. Maar Henk Buhre kijkt al verder: „Het is belangrijk dat er, zowel vanuit het bestuur als ook van uit de districten, ideeën worden neergelegd over de manier waarop we de komende jaren met elkaar kunnen omgaan. Van de penning meester weet ik dat er ook budget voor is. Ik speel een belangrijke rol bij het nemen van het besluit hoe dat besteed zal gaan worden. SUPPORTERSHOME Ook het supportershome zal tot stand moe ten komen. Ik hoor daar steeds positievere geluiden over en heb goede hoop dat het snel gerealiseerd wordt, ledereen die zich suppor ter voelt, moet zich daar straks thuis kunnen voelen. Het is niet de bedoeling dat een klein kringetje mensen daar de dienst uit gaat HET'GROTE SINTERKLAASFEEST' Ook dit jaar vindt er een Sinterklaasfeest plaats voor de jongste supporters onder ons. District Groot Amsterdam en district Midden hebben geregeld dat Sinterklaas op zaterdag 1 december as. Bowlingcentrum Borchland te Amsterdam Zuidoost met een bezoek komt vereren. Ondanks het drukke schema hebben de Sint en zijn Pieten speciaal tijd gemaakt voor de Ajax-fans, omdat ze het vorig jaar zo gezellig hebben gevonden. Alle kinderen van 4 t/m 11 jaar zijn vanaf maken en anderen er niet worden geduld. Het is een manier om met z'n allen aan een positieve sfeer rondom Ajax te werken." Buhre is zeer tevreden over het onlangs gestarte sfeervak. Op 'vak 410'heeft zich sinds kort een grote groep fanatieke Ajax-suppor- ters verzameld, die de club de gehele wed strijd verbaal ondersteunt: „Het sfeervak is een buitengewoon positieve ontwikkeling. Het zorgt voor een prima uitstraling; allemaal een Ajax-shirtje aan en negentig minuten lang blijven zingen; zo hoort het! We moeten, zeker gezien de stand op de rang lijst en het vertoonde voetbal, de Arena snel weer helemaal vol krijgen. Er zijn bijna 40.000 seizoenkaarten verkocht, terwijl er de laatste thuiswedstrijden slechts 34.000 fans zijn komen opdagen. Dat verschil is te groot. Het moet lukken de Arena weer aanzienlijk voller te krijgen."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2001 | | pagina 12