Kwaliteitstest P R 0 G R A 1 Hl li A Net mis Ajax Life nummer 7 25 oktober 2001 n Vlak voor zo'n inhaalweekeinde zou het natuurlijk mooi meegenomen zijn geweest als Ajax Bi had gewonnen van FC Twente. Dat zat er ook min of meer wel in, want zó'n fantastische ploeg hebben de Tukkers niet dit seizoen. De Bi is met de Ai het enige elftal dat, samen met de Belof ten, het hoofdveld van De Toekomst bespeelt. Dus ging de trouwe aanhang, waarvan sommigen zes of zeven jeugdwedstrijden per week bijwonen, er op zondagmorgen even lekker voor zitten om te zien hoe de Bi zijn koppositie in de eerste divisie B wel even uit zou bouwen. Maar dat viel niet mee. Na een snelle openingstreffer van Ajax bleek de bescheiden klassering van FC Twente op de ranglijst bedrieglijk te zijn. Het eind van het liedje was een i-2-nederlaag. En welke muta tie Wim Kwakman verder ook zou aanbrengen, het liep niet en FC Twente kwam steeds beter in de wedstrijd. Eén keer kreeg de ploeg assistentie van de dubgrensrechter zodat Ajax een zuiveTe strafschof werd onthouden. „Nou, kijk", probeert de Volendammer Kwakman het hier tegen Ajax' nummer 16 El Yacouli. „Als jij het nou gewoon lekker breed houdt, dan komt de rest van zelf." Niet dus. Tekst en foto's: Cer Stolk De shirtjes van Ajax D2 zijn ijzersterk en E2 tikte Meisjes 5 van Buitenveidert helemaal tureluurs. FC Twente zette de Bi een hak maar de Bz handhaafde zich in het linkerrijtje. Dat en meer op deze pagina over wat het wel en wee op De Toe komst, het thuis van de wereldberoemde jeugdopleiding van Ajax. Even de kwaliteit van het shirt testen. Ajax D2 - Hoofddorp Di: 'kwaliteitje meneer, écht Adidas, uiteraard!' En dat allemaal op zaterdagmorgen tien uur, een tijdstip dat de tweeverdieners van Nederland en masse op één oor doorbrengen en het hondje zijn plas nog even moet ophouden voor dat het wordt uitgelaten. Die shirtjes kunnen trouwens tegen een stootje. Ajax ook. Wat de uitslag was? Gewoon 7-0. Voor Ajax. het nu volgende mag ook wel eens gezegd worden: De al zo vaak een log ope rerend lichaam genoemde KNVB is progressiever dan een aantal maatschappij kritische kranten, dat de emancipatie slechts met de mond belijdt. Waar de voetbalbond ruim 70.000 vrouwen en meisjes in staat stelt om te voetbal len, publiceren de media 's maandags bij Gods gratie slechts de uitslagen van de hoofdklasse. En dan moe ten ze ze nog gratis aange leverd krijgen ook, anders zouden ze het niet eens doen. Zó, die zit. Theo Gijs- sen, vaste Ajax-scheids- rechter op De Toekomst, stond laatst met de oren te klapperen toen hij in de weekbrief las dat hij een wedstrijd moest leiden tussen Ajax E2 en Buiten veidert meisjes 5. Hele maal vreemd stond hij er niet tegenover, want Theo is op zondag elftalleider van de dames van PSCK dat uitkomt in de 5e klasse West I. Theo: „Nee, dat heb in de 25 jaar dat ik fluit nog niet meegemaakt. Ik dacht nog 'het zal wel een foutje zijn'. Hoe het was? Beetje onwennig hè, E2 was veel te sterk. Het werd 12-0." Op de foto linksbuiten Charles Kooy. Zaterdag 27 oktober: 10.00 uur: Ajax F1 - 0/09 12.00 uur: Ajax A2 - 0/18 (res) 14.30 uur: Ajax Ai - 0/19 (res) Buitenveidert Ei SC Feyenoord Ai FC Twente veld 2 veld 2 veldi Ajax Ei - 0/11 Ajax E2 - 0/10 vrij voor competitie Zondag 28 oktober: 10.00 uur: Ajax C2 - 0/14 11.30 uur: DCG C-i Hollandia Ci Ajax Di - 0/13 veld 3 En dan zeggen ze nog dat het Nederlandse voetbal geen echte backs meer voort brengt. Bij NEC liep er laatst één met een betere sliding in huis dan destijds Suurbier en Krol bij elkaar, zei iemand. Het is niet negatief bedoeld, in tegendeel zelfs, maar een dergelijke verde diger kan bij zo'n vlie gende tackle ook wel eens een stukje lede maat van de tegen stander meenemen.. Deze is net mis. Met de Nijmeegse aspira ties was dat eveneens het geval, want de B2 sprokkelde er keurig een puntje bij: 1-1. Het is gewoon goed wat het elftal van Wilco van Buuren er dit seizoen van bakt. Heel deftig prijkt de naam van Ajax B2 in het linkerrijtje. In België had je Jef Mer- mans en Jef Jurion die altijd met een bril op voetbalden. Naar Jeff Dekker, dat je trouwens met dubbel schrijft, wordt 's zaterdags op De Toekomst ook met veel plezier gekeken. De omstanders weten dat de rechtsbuiten van de Ei snel en balvaardig is en een goeie actie kan maken. Het prettigst voelt de rechtsbui ten zich als hij de ruimte in kan. Wanneer Jeff met de bal voor zich richting het doel van de tegenstander spurt, gebeurt er altijd wat, weten ze nu ook bij Spor ting Martinus Di. Het werd 8-i.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2001 | | pagina 11