Ajax 2 loot De Graafschap in beker NOC COALS Ajax Life nummer 6 11 oktober 2001 O'Brien naar WK 2002 Grenzen Hein Blocks kandidaat voor bestuur Brusselers naar Ajax Cape Town Stekelenburg twijfel geval voor UEFA Cup vervolg van pagina 1 Dat nu is de laatste weken schering en inslag en dat schreeuwt om een andeTe benadering. Mark van den Heuvel van Sportweek vergeleek de Ajax-organisatie een aantal weken geleden in een van de fei telijke onwaarheden bolstaand artikel met de maffia. Ajax heeft Van den Heuvel en de hoofdredacteur van Sportweek, Frans Lomans, ter verantwoording geroepen en zij hebben Ajax inmiddels schriftelijk excuses aangeboden. Rim VooThaaT, een jonge journalist van Het Parool, bracht de naam Arie van Eijden op ontoelaatbare wijze in verband met de FIOD-zaak van 1989. Toentertijd zat Rim nog op school. Na een gesprek met hem en met zijn baas heeft ook Het Parool zich schriftelijk bij Ajax geëxcuseerd. Verstandig, want die zaak was behalve een rectificatie ook rijp voor een claim wegens smaad. Momenteel staat het maandblad Johan in de schappen. Wij hebben zwart op wit hoe de journalisten Arthur van den Boogaard en Erik Brouwer hun informanten zo maar andere citaten in de mond hebben gelegd, met als enig doel Ajax en met name Arie van Os en Michael van Praag in een kwaad daglicht te stellen. Daar is het laatste woord nog niet over gezegd. Wij vinden dat grenzen van het fatsoenlijke en het toelaatbare worden overschreden. Wij zullen dan ook niet langer accepteren dat de naam van Ajax en haar medewerkers op deze wijze en met berichten die op leugens en feitelijke onjuistheden zijn gebaseerd in een verkeerd daglicht worden gesteld. Gelukkig hebben wij met Ajax Magazine en met Ajax Life podia waar we de keerzijde van de medaille kunnen belichten. Wij zul len ons nog meer inspannen om met name de supporters van Ajax juist te informeren. Door nergens op te reageren lopen we de kans dat supporters onder het motto 'wie- zwijgt-stemt-toe' gaan denken dat het bij hun club echt een puinhoop is. Bovendien ontkomen we er niet aan achter de scher men maatregelen te nemen tegen hen die willens en wetens personen binnen onze Ajax-familie beledigen en beschadigen. Wat eT ook wordt gezegd, wat er ook wordt geschreven, Ajax staat met een veelbelo vende en jonge selectie bovenaan de rang lijst. Michael van Praag Arie van Eijden ANTWERPEN - Geert Brusselers heeft met onmiddellijke ingang Germinal Beerschot Antwerpen verruild voor Ajax Cape Town. De Brabantse middenvelder kwam bij de Belgi sche zusterclub van Ajax niet aan spelen toe. Brusselers, zoon van de beroemde PSV'er en oud-international Toon, speelde in Nederland voor Fortuna Sittard en NAC. De middenvel der gaat in Zuid-Afrika spelen met onder anderen Marciano Vink. Ajax Cape Town weTd twee weken geleden door het Tunesische Etoile du Sahel uitgeschakeld in de CAF Cup. Ajax Cape Town schopte het in het equivalent van de UEFA Cup tot de kwartfinale. De tucht- commissie van de Zuid-Afrikaanse voetbal bond bepaalde dat het gestaakte duel Ajax Cape Town-Orlando Pirates niet wordt uitge speeld. Het duel werd bij een 1-0 stand in de slotfase stilgelegd, toen de arbiter moest vluchten voor enkele woedende Orlando-spe- lers. Drie van hen zijn langdurig geschorst, Ajax Cape Town won het duel. AMSTERDAM - Op 5 oktober werd bekend dat de ledenraad van Ajax unaniem Hein G. M. Blocks naar voren heeft geschoven als kandi daat vooT het bestuur van Ajax. Bestuurslid financiële zaken Arie van Os treedt deze maand terug en zo ontstaat er een vacante positie in het bestuur van de vereniging AFC Ajax Hein Blocks is 56 jaar. Bij het grote voetbalpu bliek is de Directeur van de Vereniging van Nederlandse Banken niet echt bekend. Blocks is vanaf eind 1991 lid van Ajax en maakt sinds 1994 deel uit van de Ledenraad van Ajax. Eind oktober komt de Raad van Commissarissen bijeen om Blocks formeel kandidaat te stellen als commissaris van AFC Ajax NV. De Alge mene Aandeelhoudersvergadering moet daarna instemmen met zijn kandidatuur. ongunstige loting. Alhoewel we natuurlijk de druk van favoriet meenemen. Maar we zullen knokken om die volgende ronde te bereiken. Wat ik van het huidige Ajax 2 weet? Eigenlijk helemaal niks. Ik ben benieuwd hoe het elftal er nu uitziet. De namen van de vorige genera-' ties kende ik wel. Maar nu zijn de spelers van Ajax 2 allemaal een paar jaar jonger," aldus de 23-jarige aanvaller. „Ik ben blij dat de wed strijd op De Toekomst wordt gespeeld. Jaren lang was ik er kind aan huis. Van de huidige selectie spTeek ik Cedric van der Gun nog wel eens en John O'Brien woont vlakbij mijn ouders. Met Michael Lamey en Kofi Mensah heb ik nog het meeste contact. We hebben het er wel eens onderling over, maar we hopen allemaal dat Ajax weer terugkeert naaT het zijn bekende systeem met vleugelspitsen." Van zijn eigen Amstel Cup-ervaringen met Ajax 2 is weinig blijven hangen. „Tijdens mijn eerste jaar, ik kwam net van Ajax Ai, speelden we volgens mij eerst tegen amateurploegen. Vervolgens mochten we de allereerste offi ciële wedstrijd in de Arena spelen. Een duel tegen FC Twente. Ik begon op de bank en kwam er na rust in voor Dave van den BeTgh. Een elftal met Casper Nelis in het doel en onder meer Robert Gehring, Menno Willems en Luciano van Kallen. Ik speelde goed, maar we verioren wel. Uit mijn eigen ervaring weet ik dat we onbevangen naar zo'n wedstrijd toeleefden. Voor een tweede elfal is deelname aan de grote Amstel Cup het maximaal haal bare. Niets moet dan meer." Met De Graaf schap is Turpijn nog nooit verder gekomen dan de tweede ronde. „Onze winst tegen Sparta betekende dus al een primeur." Na afloop van de wedstrijd moet Turpijn via de Achterhoek weer terugrijden naar Amster dam. „Ik vind het niet erg. Het hoort bij het teambelang. Samen heen, samen terug. Ik heb geen plannen om Amsterdam te verla ten. Ik ben verhuisd van de Prinsengracht naar Oud-Zuid bij het Concertgebouw. Leuke buurt. En de reisjes naar Doetinchem maak ik vaak samen met een paar andere jongens." AMSTERDAM - Ajax'reservedoelman Maarten Stekelenburg verliet tijdens de voorbereiding het kamp van Jong Oranje, vlak voor de wed strijd tegen Slovenië. Hij heeft last van een ontsteking aan het gewricht in zijn rechter arm. Hoe lang hij niet kan keepen is onbe kend. Stekelenburg is tijdens Europese duels de stand in voor Fred Grim. Joey Didulica, de andere reservegoalie van Ajax, is niet tijdig aangemeld voor de UEFA-lijst. Ajax kan alleen nog een jeugdkeeper aan de lijst toevoegen. Ook Ferdi Vierklau kan voorlopig niet in actie komen. De verdediger had last van een sle pende spierblessure. Onlangs is een scheurtje ontdekt in de aanhechting met een spier in zijn rechterbovenbeen. Daniel Cruz is weer teruggekeerd uit Colom bia. Hij herstelt in Nederland verdeT van zijn gebroken enkel. Samen met Petri Pasanen en Cedric van der Gun is ook hij voorlopig niet te zien in het Tood-witte tricot. Pius Ikedia heeft de looptraining weer hervat, evenals Mido. Hoe lang het herstel van beide aanvallers in beslag neemt, is niet te zeggen. FOXBORO - John O'Brien is komende zomer, blessures daargelaten, de vierde Ajacied die present is op het wereldkampioenschap. De Verenigde Staten plaatsten zich dankzij een zwaar bevochten 2-1 overwinning op Jamaica voor de WK-eindronde. De VS werd daarbij geholpen dooT Trinidad Tobago, dat Hon duras op eigen veld verrassend met o-i klopte. Eerder al bereikten Zlatan Ibrahimovic (Zweden), Hatem Trabelsi (Tunesië) en Pius Ikedia (Nigeria) het WK. Cristian Chivu en Bogdan Lobont zitten in de wachtkamer. Roe menië speelt een barrage tegen Slovenië. De winnaar gaat via de achterdeur alsnog naar Japan en Zuid-Korea. IbTahimovic maakte zondag als invaller de laatste treffer van zijn land tegen Azerbeidzjan. Zweden won met 3-0. Nikos Machlas betrad in de slotfase het veld bij Engeland-Griekenland. Dat duel ein digde in 2-2. De Noor André Bergdplmo zette zijn goede vorm door in het nationale team, dat de teleurstellende WK-kwalificatiereeks besloot met een fraaie 1-4 overwinning op Armenië. Rody Turpijn verdedigt uit in de bekerwedstrijd tegen Sparta. Het duel eindigde na sudden death in 2-1 Die prachtige omhaal van Marco van Basten tegen FC Den Bosch, het boog- balletje van Cruijff tegen Haarlem en de stift van Dennis Bergkamp tegen RKC. Stuk voor stuk geweldige Ajax- goals, die deel uitmaken van de 4.953 officiële doelpunten die Ajax sinds 1956 achter een vijandelijke doelman wist te werken. Nog 47 te gaan en dan is nummer 5.000 een feit. Ajax Life telt mee totdat het zo ver is en roept ondertussen alle Ajax-fans op om ons hun lijstje met de vijf mooi ste Ajax-goals aller tijden op te stu ren. Daarvan maken wij een Top 25 van de allermooiste Ajax-doelpunten. De definitieve uitslag volgt op het moment dat de 5.000ste treffeT een feit is. StuuT uw lijstje met de vijf mooiste Ajax-goals naaT: Redactie Ajax Life: Ajaxlife@svajax.nl, Postbus 22944, 1100 DK Amsterdam Het is 13 april 1975. Ruud Ceels heeft zojuist gescoord tegen AZ. Ajax versloeg de Alkmaarders met 4-0. 1 f DOETINCHEM - In het seizoen i994-'95 reikte Ajax 2 tot de kwartfinale van de KNVB- Beker. Dit seizoen levert het jonge Amsterdamse elftal vooralsnog ook een toppresta tie door ongeslagen de poule te winnen en vervolgens Haarlem met maar liefst 4-0 uit te schakelen. De volgende tegenstander is van een ander kaliber. Op dinsdag avond 23 oktober staat om 18.30 uur De Graafschap als opponent op De Toekomst. Door Sander Berends De Doetinchemse club reist met een rijk gezelschap voormalig Ajax 2-spelers af. Naast John van den Brom en Peter van Vossen, zijn dat Dennis Schulp, Milan Berck Beelenkamp, Arno Splinter en Rody Turpijn. De laatste kijkt naar het treffen met Ajax 2. zoals Jong Ajax in beker- en oefenwedstrijden heet. „Het is altijd leuk om terug te keren. Voor ons geen

Ajax Life (vanaf 1994) | 2001 | | pagina 3