D E 1 0 1KB M SI 14 exclusieve klassiekers Vier-een Foto aan de muur Nummer 4 Ajax Lik nummer 6 11 oktober 2001 Tekst en foto's: Cer Stolk Ondanks het feit dat de afgelopen maand één van de natste Septembers van de eeuw was, werd er heel wat afgevoetbald. Opmerkelijk zijn de vijfde plaats van Ajax B2 en de tweede plek die Ajax A2 innemen op de ranglijst. Daarover en meer over de spiksplinternieuwe international Rafael van der Vaart, waarmee ze op De Toekomst zo in hun nopjes zijn. Zó gek was het niet van de heren van de pers om - met Louis van Gaal bij FC Groningen - Ajax op de tribune - het Oranjedebuut van Rafael van der Vaart aan te kondigen. Maar nee, de bonds coach liet weten dat wat hem betreft Jong Oranje en de komende EK-kwalificatiewedstrijden de prioriteit kregen. En omdat daar óók wat voor te zeggen viel, stond Rafael vorige week vrijdag in het elftal van Jong Oranje (foto) dat de Slovenische leeftijdsgenoten er op het Rotterdamse Sparta-kasteel met 1-0 van langs gaf. Op gezag van de bondscoach werd Van der Vaart op Spangen in de rust vervangen zodat hij een dag later in Arnhem aan spelen toe kwam. Binnenkort komt dus zijn portret bij Ajax aan de muur te hangen. Vanwege de zo voorspoedige ontwikkeling van een talent dat vorig seizoen nog bij Danny Blind in de Ai van Ajax speelde, lopen ze intussen op De Toekomst een heel klein beetje naast hun schoenen. Maar als het mor gen maar weer over is, dan mag dat best. Voor een keertje dan... Vroeger, toen de KNVB nog géén landelijke jeugdcompetities kende, voetbalden Feyenoord en Ajax hooguit drie keer per seizoen tegen elkaar. De afgelopen jaren is het aantal onderlinge ont moetingen echter sterk opgelopen. Ook al omdat Feyenoord, zowel als Sportclub en ook als Stichting aan de landelijke jeugdcompetities mag deelnemen, stonden de beide rood/witten vorig seizoen liefst twaalf keer tegenover elkaar. De invoering van een competitie voor C-elftal- len leidt nu opnieuw tot een groei. Feyenoord en Ajax kijken elkaar precies veertien keer per jaar recht in de ogen. Intussen mag de vraag worden gesteld: hoe exclusief zijn Ajax-Feyenoord en Feyenoord-Ajax nog. Antwoord: érg exclusief. De wijze waarop laatst Ajax B2 en het B-elftal van de sportclub Feyenoord elkaar op De Toekomst bestreden (foto), deed bijna ouderwets aan. Jaar in jaar uit weet de door Wilco Van Buuren gecoachte B2 van Ajax zich met de grootst moge lijke moeite te handhaven in de Eerste Divisie. Maar vorig seizoen was het toch echt Ajax B2 dat de kampioenskaars uitblies van het veel sterkere elftal van de stichting Feyenoord. Stichting Feyenoord of de minder getalenteerde Sportclub Feyenoord, het maakte Ajax B2 allemaal niets uit. Als vanouds was die extra prikkel er gewoon weer. Het werd - met de mouwen opgestroopt - 4-1 voor Ajax. Als je ze er niet inschopt, komt onver mijdelijk het moment dat je ze zélf om de oren krijgt, luidt een oeroude voetbalwijs heid. Het overkwam de amateurs van Ajax2, die de doelpunten vergaten te maken toen dat mogelijk was en de wedstrijd tegen Zuidvogels 2 uiteinde lijk met 0-4 verloren. Bestuurslid Wim Hei sterkamp stond er bij en keek er naar; met pijn in de ogen. En dat terwijl het team zich - met 4 uit 2 - net leek op te maken voor een prominente rol als subtopper in de hoofdklasse A. Het was bij rust 7-0 voor Ajax Ei en de tegenstander stond te juichen. „We staan gelukkig met maar 7-0 achter", zei een jongen opgelucht. Opgelucht? Jui chen? Wat viel er dan te juichen bij een achterstand van 7-0! „Nou", verklaarde de linksbenige reserve Nicky die later nog zou invallen: „Wij zijn Almere D2. Ons Di is dus eigenlijk beter. Toen D1 hier laatst met 15-1 van Ajax verloor, stond het bij de rust ook al 7-0. Dus D2 heeft het béter gedaan. Wij zijn tenslotte geen Di." Een ingewikkeld verhaal, maar er was geen speld tussen te krijgen. De tweede helft zetten Ajax-aanvoerder Tim en de andere E'tjes weer fors aan, tonend dat ze mooi maling hadden aan de perikelen van Almere. De ene na de andere bal werd erin gejenst en uiteindelijk werd de stand verdubbeld tot 14-0. „Almere Di heeft een tijdje terug met 15-1 verlo ren", hield dezelfde jongen van zojuist het moreel hoog. ZateTdag 13 oktobeT: 09.45 UUT: Ajax E2 - 0/10 10.00 uut: Ajax D2 - 0/12 (res) 11.00 uur: Ajax Ei - 0/11 12.00 uur: Ajax B2 - 0/16 Buitenveldert M5 veld 3 Hoofddorp D1 veld 2 Sporting Martinus D1 veld 3 NECB1 veld 2 Zondag 14 oktober: 10.00 uur: Ajax D1 - 0/13 11.30 uur: Ajax Bi - 0/17 (res) Omniworld C2 veld 3 FC Twente Bi veldi Woensdag 17 oktober: 19.00 uur: Ajax Dl - 0/13 Almere Cl veld 3 Let op de 'nummers 4' bij Ajax. Alleen goed kunnen voet ballen is niet genoeg meer; het is meer dan ooit zaak dat de 'nummer 4' leert schoffelen. En dat kan nog best leuk zijn om naar te kij ken ook. Wie Yassin Benmoussa er namens C2 in ziet vliegen - zoals hieT tegen Purmersteyn Ci - wordt er acuut vrolijk van. Zelfs de vaders en moeders van de tegenpartij hadden afgelopen zondag schik in deze 'nummer 4' van C2.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2001 | | pagina 11