Grimmige winst in Twente Van Halst geen Blade Overgang naar Sheffield United afgeketst Van der Gun langdurig uitgeschakeld Yakubu bedankt voor nationale ploeg De Sponsor van De 13 SEPTEMBER gt JAARGANG 2001 UITGAVE VAN DE SUPPORTERSVERENIGING AJAX IN SAMENWERKING MET AFC AJAX ADVIESPRIJS: F 3,5° E 1.59 WW.AJAX.NL Ontzetting bij en in Twente na het openingsdoelpunt van Zlatan. Door Erol Erdogan ENSCHEDE - „Fred Grim heeft bewezen dat hij momenteel beter is dan Bogdan Lobont. Bovendien is hij superfit en laat dat op alle trainingen zien." Voorafgaand aan de met 0-2 gewonnen ontmoeting met FC Twente sprak Co Adriaanse op de persdag van Ajax zijn waardering uit over de eerste keeper, die na het duel door de kijkers van Canal+ tot Man van de Wedstrijd werd gekozen. Ajax behaalde zijn derde uitzege op rij en heeft minder verliespunten dan de gedoodverfde kampioenskandidaten Feyenoord en PSV. 'Neo-modern catenaccio', zo bestempelden de criticasters het spel van Ajax. Het door de Italianen toegepaste verdedigende systeem is vooral bekend van het grote Internazionale midden van de jaren zestig. Vanwege de vele blessures, waaronder bijna alle vleugelspe lers, is Adriaanse op dit systeem overgestapt. Gedeeltelijk noodgedwongen dus, al geeft de oefenmeester toe dat het Ajax op het lijf geschreven is: „Verdedigend is dit systeem SHEFFIELD - Jan van Halst gaat niet naar de Engelse First Division-club Sheffield United. Ondanks het feit dat manager Neil Warnock van de 'Blades' zeer gecharmeerd was van de kwaliteiten van de 32-jarige middenvel der, kon Sheffield United de financiën, die met de overgang gemoeid zouden zijn, niet opbrengen. Van Halst, die bij Ajax nog een contract heeft tot juli 2002, blijft nu voorlo pig in Amsterdam, waar hij meetraint met het Jong Ajax van Jan 01de Riekerink. Op woensdag 5 september speelde Van Halst met de reserves van Sheffield United, een ludiek verlopen wedstrijdje. De mid denvelder speelde de volle 90 minuten en liet een goede indruk achter. Maar genoeg was dat niet: „Financieel was het allemaal niet haalbaar. Ik heb wel een goede week gehad en een leuk oefenpotje gespeeld. De eerste helft was goed, de tweede helft was hoofdzakelijk kick and rush. Maar dat is ook wel eens leuk om mee te maken." Bij Sheffield United staan met Wilco de Vogt, Robert Molenaar en Guus Uhlenbeek al drie Nederlanders onder contract. De zoektocht van Van Halst naar een andere club gaat inmiddels onverminderd voort. voor ons makkelijker uit te voeren, omdat het beter is toegesneden op onze beschikbare spelers," zei de trainer-coach voor het duel in het Arke-stadion." Er waren twee wijzigingen in de basiself in vergelijking met Feyenoord: Johnny Heitinga verving de geschorste Hatem Trabelsi en deed dat heel behoorlijk. De bijna achttienjarige verdediger zorgde dat Ajax niet veel te duch ten had van Chris de Witte, de gevaarlijke lin kerflankspeler van FC Twente. Zlatan stond op de plek van Shota Arveladze, die naar Glasgow Rangers verhuisde. Het eerste doelpunt viel door goed storen van de Zweedse spits, in combinatie met een blunder van keeper San- der Boschker. Een paar dagen voor de wed strijd roemde Adriaanse het verdedigende werk van AS Roma-spits Gabriël Batistuta: „Wat mij tegen AS Roma opviel was de wer klust van Batistuta. In Nederland denken we dat de aanval begint bij de keeper, maar we realiseren ons nauwelijks dat het verdedigen begint bij de nummer 9, bij de aanvallers. Ik geef Batistuta regelmatig als voorbeeld voor mijn spitsen." Zlatan had het advies goed in zijn oren geknoopt. Na bijna twintig minuten jaagde hij door op een terugspeelbal van Spira Grujic met de openingstreffer tot gevolg. Ajax had het moeilijk tegen FC Twente. De ploeg was niet bij machte tijdig pressie te zet ten als Twente de bal rondspeelde. Zeifin bal bezit waren de Ajacieden niet zorgvuldig genoeg en was het tempo laag.Tekenend was dat Wamberto telkens achter FC Twente-spe- ler Faouzi El Brazi aan moest. Dat terwijl Twente-trainer Van 't Schip de Marokkaan juist opstelde om het gevaar Wamberto' te neutraliseren. Er werden grimmige duels uit gevochten, voornamelijk op het middenveld. Op de tribunes was de sfeer even grimmig. Aanhangers van beide clubs hadden soms meer aandacht voor elkaar dan voor de wed strijd. Lees verder op pagina 3 DEN HAAG - Cedric van der Gun zal dit kalen derjaar niet meer voor Ajax uitkomen. Een nieuw medisch onderzoek heeft vorige week uitgewezen dat bij de aanvaller een stuk van het kraakbeen in de linker knie is afgebroken. Hij is afgelopen woensdag geopereerd en zal vier tot zes maanden zijn uitgeschakeld. AMSTERDAM - Abubakari Yakubu wil niet lan- geT uitkomen voot het nationale elftal van Ghana, zijn geboorteland. De 19-jarige verde diger verklaart dit in de komende uitgave van 'Kick Off', het officiële programmablad van Ajax, dat zondag voor de thuiswedstrijd tegen AZ, zal worden verkocht. Yakubu kwam afgelopen zomer, toen hij voor de zoveelste maal werd gepolst door de Gha- nese voetbalbond, tot zijn besluit. Yakubu ontving een uitnodiging voor het WK-onder 20 jaar, maar ging niet naar Argentinië: „Van mij hoefdehet niet", vertelt de Ajacied. „Op de eerste plaats wil ik me volledig concentreren op mijn club; als international van een Afri kaans land ben je enorm vaak op reis. En daarnaast is het bestuur van de Gbanese voetbalbond veel te instabiel. Haast iedeT jaar is er weer een nieuwe bondscoach. Dan kies ik liever voor zekerheid en die vind ik bij Ajax." Meer over de internationals van Ajax op pagina 4. (advertentie)

Ajax Life (vanaf 1994) | 2001 | | pagina 1