De miskleun van Krol waar niemand mee zat E T0EK0 M SI Attractie rijl Tims tilletje r Het record PII6I 1 A Iff M A Ajax Twaalf uit vi Ajax Life nummer 4-13 september 2001 Tekst en foto's: Cer Stolk De prognoses van weerman Erwin Krol kwamen gelukkig niet helemaal uit. In tegenstelling tot de verwachting scheen de ion af en toe wel degelijk. De échte regen begon pas op het moment dat scheidsrechter Langkamp liet aftrappen voor Ajax Ai - ADO Den Haag Ai. Een impressie van een zaterdag op De Toekomst. Vol mooie voetbalmomenten, fraaie doelpunten en schitterende overwinningen. Met een 'Effies-team' erbij is Ajax dit seizoen een attractie rijker geworden. Ajax-supporters die naar alle thuiswedstrijden van de jeugd kijken - en dat zijn er heel wat - moeten op zaterdag steeds langer op bun benen blijven staan. Maar ze krijgen er wèl iets voor terug. De kleine mannetjes voetballen zö enthousiast, dat het aanstekelijk werkt. Op De Toekomst worden rond een uur of tien dan ook louter lachende en blije gezichten waar genomen. Ook trainer Dennis de Haan lacht na afloop van het eer ste competitieduel. De ontmoe ting tegen de E'tjes van Blauw Wit Osdorp is een heuse derby. Bij de, in deze leeftijdsklasse altijd ruim schoots aanwezige, grootouders roept de - in klassiek blauw wit gestreepte shirts gestoken - tegenpartij herinneringen op aan zwart wit beelden en lange voet balbroeken. Het wordt 4-2 voot Ajax en Joep op rechts, het spitsje Vinnie (die ze alle vier maakt) en Robbert met zijn beweginkjes aan de linkerkant, vertederen niet alleen hun eigen ouders. Dennis de Haan zegt: „In deze leeftijd zijn het iedere week weer anderen die uitblinken. Dat wisselt enorm, maar één ding is waar: dit is een leuk team aan het worden. We spelen steeds acht tegen acht in wedstrijdjes van twee keer 25 minuten. En dan niet tegen een F-team, maar tegen E'tjes. Dat is fysiek soms enorm zwaar. Zoals onlangs in de bekerwedstijd tegen Roda'23, waarvan we dus ver loren." Waarom blijft het ene doel punt de mensen heel lang bij en heet een andere treffer frommelgoal-, een doelpunt dat alleen van belang is voor de statistiek? Ei-aanvoerder Tim Receveur maakte zaterdag zeker drie van de elf doelpun ten en het krachtsverschil was van dien aard dat Ajax waar schijnlijk ook zonder hem ro yaal zou hebben gewonnen. Maar één van de doelpunten die hij maakte zal ook na zater dag 8 september nog wel eens worden opgehaald. Tim 'tilde' de bal als het ware over de keeper heen en dat leverde een werkelijk prachtige treffer op. Zaterdag 15 septembeT 09.45 uur: Ajax Ei - 0/11 Diemen D2 veld 2 09.45 uur: Ajax E2 - 0/10 Houten D10 veld 3 11.00 UUT: Ajax D2 - 0/12 Almere D1 veld 3 12.00 UUT: Ajax B2 - 0/16 ADO/Den Haag Bi veld 2 12.30 uur: Ajax zat 2 Spakenburg 2 veld 3 14.30 UUT: Ajax zat 1 WZ'49 veldi Zondag 16 septembeT: II.3O UUT: Ajax Bi - 0/17 ADO/Den Haag B2 veldi De wedstrijden van de Ajax jeugd en zaterdagelftallen worden gepeeld op Sportpark De Toekomst, vlakbij de Amsterdam Arena. Veel diehards zagen het openingsdoelpunt niet waarmee de A2 de basis legde voot een 2-0 over winning op ADO Den Haag A2. Een deel van de Ajax-aanhang die op zaterdag van het ene veld naar het andere struinde, keek nog naar de Ei toen op een ander veld al gejuich klonk. „Hij zat er al na zeven seconden in", wist hoffotograaf Louis van de Vuurst, turend in zijn digitale cameTa, te vertellen. Een record? Niemand die het wist. Bij ADO Den Haag wilden ze van geen record weten. „Het was ook niet na zeven, maar 'pas' na zeventien seconden dat die nummer negen (Pinto Adao Pedro, foto) scoorde", probeerden de Hagenaars nog te corrigeren. Clubscheidsrechter Theo Gijssen (47 jaar) heeft er goed over nagedacht, maar uiteindelijk is hij tóch aan zijn 26ste seizoen bij Ajax begonnen. Twee duelletjes op de zaterdag zijn vaste prik en ook 's woensdags is hij actief. Hoeveel jeugdwedstrijden hij in al die jaren inmiddels gefloten heeft, weet hij niet meer precies, maar het moeten er héél véél zijn geweest. „Misschien wel 3000, ja. Ik dacht 25 jaar fluiten, dat is een mooi rond getal. Maar stoppen is ook zo jammer, ik doe het nog zo graag. Ik heb mezelf wel voorgehouden dat ik op een gegeven moment wel de eer aan mezelf houd. Zodra ik merk dat het minder wordt, wil ik er mee kunnen ophouden." Maar voorlopig is Ajax nog dolblij met Gijssen. Tijdens de laatste 'vaantjes avond'kreeg hij een mooi Ajax-horloge en sprak Michael van Praag hem zo lovend toe, dat de scheids er stil van werd. „De voorzitter zei dat - hoewel Ajax altijd kritisch is op z'n mensen - de club heel blij en tevreden met me is. Je mag best weten dat dit me heeft geraakt." Ooit kwam hij aanlopen bij Ajax; het was nog in De Meer. Als Zaandammer kende hij Cees Groot goed, de oud-speler die er destijds jeugdtrainer was. „Ik vroeg hem of ik eens een wedstrijdje mocht fluiten en dat mocht. Ik werkte destijds bij Verkade. "Hé Verkade", riepen de supporters dan naar me als ik bezig was. Geinig hé! Ik heb Rijkaard nog gefloten en Kluivert. Nee ik had dit allemaal nooit willen missen." Vier gespeeld, twaalf punten. Ajax Ai - ADO Den Haag Ai, voor zijn dug out staand, trotseerde coach Danny Blind de strie mende regen. Het hielp. Aan vankelijk liep het bij Ajax van geen kant - iemand van Ajax, het zou Sergio Hellings geweest kunnen zijn, sloeg de bal met twee handen uit het doel zon der dat de scheids het gewaar werd! Uiteindelijk trokken Michael KrohnDehli, Jussi Kujala, Wesley Sneijder, Nando Rafael en Nigel de Jong Ajax vlot. Na Ajax - FC Utrecht i-o,Tel star - Ajax 1-4 en SC Heerenveen - Ajax 0-3 werd Ajax - ADO Den Haag 5-0. Het kon slechter met vier gespeeld, twaalf punten en een doelsaldo van dertien voor en één tegen.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2001 | | pagina 11