Blessuregolf overspoelt Ajax ABNAMRO De sponsor van De club Rumoer rond Ajax voor even verstild Geen nieuw contract Arveladze en Ajax Ajax loot Apollon 1 1 AMSTERDAM - In de vorige Ajax Life was het nog maar de vraag of Ajax en Shota Arveladze uit de impasse konden komen rond de con tractverlenging van de Georgiër. Inmiddels is er duidelijkheid, nu op 17 augustus Ajax- directeur Leo Beenhakker en Shota's zaak waarnemer Ivan Benes definitief niet tot overeenstemming kwamen over een nieuwe verbintenis. Het verschil tussen vraag en aan bod bleek te groot. lees verder op pagina 4 MONACO - Ajax heeft het bij de loting voor de eerste ronde van de UEFA Cup niet slecht getroffen. Apollon Limassol rolde als tegen stander uit de Zwitserse koker, terwijl ook Lokomotive Moskou en Dinamo Boekarest tot de mogelijke tegenstanders behoorden. Ajax speelt op donderdag 13 september eerst thuis. Twee weken later vindt in de hoofdstad van Cyprus de return plaats. Eén keer eerder in de geschiedenis ontmoette Ajax een oppo nent afkomstig van het kleine eiland in de Middelandse Zee. In het seizoen 1979/1980 werd in de achtste finale van de Europa Cup I thuis met 10-0 gewonnen en uit met 4-0 ver loren van Omonia Nicosia, stadgenoot van Apollon. lees verder op pagina 3 (advertentie) 30 AUGUSTUS 2001 9f JAARGANG Zlatan stijgt op na zijn eerste competitietreffer in De Kuip. Zege in Door Erol Erdogan ROTTERDAM - Wat een euforie in De Kuip!! Jui chend vielen de Ajacieden elkaar in de armen na de sensationele 1-2 overwinning op Feye- nooTd. Ontroerd dankte Hatem Trabelsi zijn ploeggenoten voor de zege. De Tunesier voelde zich schuldig voot zijn rode kaart, maar kon desalnietemin terugkijken op een prach tige wedstrijd. Dankzij zijn sublieme actie aan de Kuip de rechterkant, waarbij hij diep in de defensie van Feyenoord doorbrak, kon Zlatan de ver diende 0-1 binnenschieten. In een bloedstol lende slotfase wist Ajax met tien man zelfs op 0-2 te komen, de treffeT van Feyenoord kwam vervolgens te laat. Door de zege is de sfeer rondom Ajax radicaal omgedraaid. Ajax heeft twee enerverende weken achter de rug, juist door wat er allemaal over de club, de spelers en de technische staf is gezegd en geschreven. Volgens Technisch Directeur Leo Beenhakker is er bij de directie nooit sprake geweest van enige vorm van paniek. Na een verdiende 2-1 zege op aartsrivaal Feyenoord, in Rotterdam, komt de week met interlandverplichtingen goed uit. Er kan rustig worden gewerkt aan het herstel van een groot aantal geblesseerde spelers terwijl de aandacht van de media zich momenteel volledig richt op het cruciale duel van OTanje, zaterdag in Ierland. Met slechts één duel in Europees verband en één competitiewedstrijd achter de rug moest Co Adriaanse volgens een groot aantal jour nalisten vrezen voor zijn positie als trainer- coach bij Ajax. lees verder op pagina 3 AMSTERDAM - Liefst negen spelers kon Co Adriaanse niet gebruiken in de topper tegen Feyenoord. Tomas Galasek, Tim de Cler, Mitchell Piqué, John O'Brien, Petri Pasa- nen, Daniel Cruz, Andy van der Meyde, Pius Ikedia en Cedric van der Cun, allemaal bevonden ze zich in de lappenmand. DoorArnout Verzijl Juist in een periode waarin Adriaanse zijn spelers zo hard nodig had, sloeg het blessure leed genadeloos toe. Het ware Ajax heeft zich dit seizoen nog niet kunnen tonen. Volgens Adriaanse is het puur pech: „De Cler kreeg bij een dood moment onverwacht een bal tegen zijn kaak, met een kaakbreuk als gevolg. Dat kan gebeuren. O'Brien blesseerde zich in een oefenwedstrijd, Piqué laat al langer verstek gaan, we hebben gewoon geen geluk." Tim de Cler herstelt overigens voorspoedig van zijn kaakbreuk en heeft inmiddels de training hervat. De blessure van aanvoerder Tomas Galasek geneest eveneens naar behoren. De binnen band van de rechterknie van de Tsjech her stelt goed. Galasek hoopt over twee weken weer zijn gezicht op het trainingsveld te laten zien. John O'Brien daarentegen kampt met tegenslag bij het herstel van zijn kniebles sure. Zijn rentree laat nog even op zich wach ten. Het is frappant dat alle drie in de selectie aan wezige potentiële rechtsbuitens op non- actief staan. Andy van der Meyde is eT het slechtst aan toe. Hij heeft een scheurtje in de binnenmeniscus van de linkerknie. Van der Meyde is reeds geopereerd en is naar ver wachting nog zeven weken uitgeschakeld. Pius Ikedia mistte de duels met Celtic en Feye noord als gevolg van een verrekking in zijn hamstring. De behendige Nigeriaan zal hope lijk op korte termijn terugkeren in de A-selec- tie. Cedric van der Gun verdraaide in de voor bereiding op het duel met Celtic zijn linker knie. Na onderzoek bleek dat Cedric letsel heeft aan de mediale band van die knie. Het is nog onduidelijk hoe lang het duurt vooTdat hij weer aan trainen of aan spelen toekomt. Petri Pasanen is zeker nog drie maanden zoet met zijn gebroken middenvoetsbeentje. De Fin, eerste keuze in de defensie van Ajax, mist hierdoor tevens de laatste WK-kwalificatie- duels van zijn land. Mitchell Piqué viel halverwege de voorberei ding al weg met een voetblessure. De aanval lende middenvelder liep een botbreuk op in zijn linkervoet en is nog bezig met zijn revali datie. Het ernstigst is de situatie van Daniel Cruz. De Colombiaan, die juist bezig was een vaste waarde in het elftal van Co Adriaanse te worden, brak op een onbewaakt ogenblik tij dens de training zijn enkel. Cruz loopt in het gips en komt op zijn vroegst pas na de win terstop weer aan -voorzichtig- trainen toe. Reservedoelman Bogdan Lobont kneusde op de training een vinger De Roemeen, die ver- 5 I huurd wil worden, is al wel weer bezig met trainen. Co Adriaanse voegde tijdens de gedwongen afwezigheid van Lobont de talentvolle Maarten Stekelenburg aan de selectie toe. Daniel Cruz wordt door fysio Pim van Oord van het trainingsveld gedragen. Achter hen vader Cruz, toevallig op bezoek in Amsterdam.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2001 | | pagina 1