BRIEVEN Waar zijn ze gebleven? kweiugt AJAX-RODA JC, de ballenbak BIJ BUS BP DRINGENDE OPROEP Waarom niet Lobont? Tifosi van Noord Pip van de Middenstip sonant, hij zorgt er in z'n eentje voor dat de gemiddelde leeftijd verdub beld wordt." De euforie die is ont staan door de schone lei en het nieuwe-ronde-nieuwe-kansen gevoel dat bij de start van iedere competitie opnieuw heerst, is dit maal van korte duur wanneer Chivu op wonderbaarlijke wijze er in slaagt een penalty en de rebound op de doellijn te missen. Dan begint het morren: "wat een kutbal, wat een circusbal, wat een zaadbal." En hiermee is het nieuwe spel bedacht: wat kan er allemaal voor bal? Scheidsrechterbal, ballenbak bal, slijmbal, skippybal, strandbal, boekenbal, sambabal, sambal, medicinebal, eightbal, ziekenhuis bal, broodjebal, handsbal." En op dat moment komt Van der Cun met een beetje mazzel voorbij z'n tegen stander, hoeft de bal alleen maar terug te leggen, maar gaat voor eigen glorie en schiet in het zijnet: "Wat een kutbal, blijkbaar komen we steeds weer terug bij die bal." "Beenhakker heeft waarschijnlijk opdracht gegeven dat Arveladze wel mee mag doen, maar ze mogen 'm niet de bal geven. Galabal, achterbal, corpsbal, effect- bal, klassebal, uitbal, dieptebal, Hannibal." En dit gaat de rest van de wedstrijd zo door, totdat Bert er een nieuw spel bij bedenkt: "welke bal hoort in het rijtje niet thuis?" "AIAX-BAL!" Ajax Life nummer 3- 30 augustus 2001 Aan alle seizoenkaarthoudeTS Beste collega supporters, Om medische redenen kan ik een tijdje geen auto rijden, waardoor ik een aantal thuiswedstrijden van Ajax dreig te missen. Ik wil graag in contact komen met seizoenkaarthouders uit Weert x»- (Limburg), met wie ik zou kunnen meerijden naar de Arena. Wie kan mij helpen? J. Beckers, 04gs - 532862. Stefan Petterson benut een penalty tijdens de wedstrijd Ajax-FC Twente in het Bert Stuit seizoen 1989-1990 Tijdens de wedstrijd Ajax - Roda JC waren ze duidelijk te horen de nieuwe tifosi van Vak Noord. Op de andere, de wat stillere tribunes werd menig maal de vTaag gesteld, 'wie zijn dat, die zo tekeer gaan. Leuk, eindelijk eens positieve gelui den en aanmoedigingen.' Tijdens het Amsterdam Tournament heeft er een gesprek plaatsgevonden tussen een groep supporters van vak 410 en twee medewerkers van Ajax. In dit gesprek werd alles besproken om van het sfeervak een succes te maken. Vanuit het sfeerteam heeft het sfeervak de toezegging gekregen dat het attri buten kan lenen van Ajax, zoals bij voorbeeld grote vlaggen. Ook komt er een grote vlag die boven het vak komt te hangen. De sfeersupporters van vak 410 hebben een oproep aan iedereen die de club een warm hart toe draagt: 'Ajax heeft er erg veel voor moeten doen om het sfeervak tot stand te laten komen. Politie en gemeente waren tegen, maar Ajax heeft het toch doorgezet. Daarom moeten wij aan Ajax laten zien dat ze het niet voor niks hebben gedaan. Laten we eT met z'n allen het beste ervan maken, maar laat dit niet ten koste gaan van andere toeschouwers!' Toen we enkele jongens van Noord om een reactie vroegen, was het antwoord: Je hoor nog van ons." Voor meer informatie kun je mailen naar bobbyhaarms- 4ever@h0tmail.com. Wat een ge weldig e-mailadres. Bergdolmo leidt Roda-spits Anastasiou om de tuin. Alsof er niets is veranderd, alsof de zomerstop er helemaal niet is geweest, alsof alles is zoals het was, zo routineus druppelen we rond één uur café teentje binnen. Ondanks alle tegenslagen van vorig seizoen vallen er geen afvallers te bespeu ren, we gaan met goede moed weer trouw naar de ArenA. Volgens Bert is Ajax deze voorbereiding op trai ningskamp in Zuid-Laren geweest: "Ze hebben getraind met Berend Botje, althans Berend gebroken Botje of trainen ze dit jaar met ver zwaarde medicineballen?" We zijn benieuwd wie er vandaag iets gaat breken, in de ArenA valt ons direct op dat er dit seizoen op culinair gebied weinig te beleven valt, geen New York Pizza en geen McDonalds meer. Dat wordt dringen in de rust. "Waarschijnlijk is er met de komst van kunstgras ook besloten om de verstrekking van verse ingrediënten te stoppen." Vlak voor de wedstrijd worden we wederom vergast met een optreden verzorgd door La Bas tille: "Kunnen ze dat niet na de wed strijd doen? Als wij weg zijn?" Tijd om de opstellingen door te nemen. "Vrede presteert nooit in de ArenA, Vrede op aarde? Er is hier helemaal geen aarde."En dat is nou weer het voordeel van een blik nieuwe Ajax- spelers, we kunnen weer bijnamen bedenken. De eerste is Trabelsi, wiens naam direct wordt omge doopt in Trafassi. Ook wordt de gemiddelde leeftijd besproken: "eigenlijk is Grim weer eens de dis- in week uit het publiek tot verdriet stemmen. Waar zijn ze gebleven, de Van Vossens, de Lerby's, de Pettersons? Dat waren mannen van de strijd, dat waren mannen die de verantwoordelijkheid namen hun geld te VERDIENEN. Laten we toch eens ophouden met dat gezeur van: 'de eerste 15 minu ten ging wel lekker'. Ik zou zo bij mijn werkgever moeten aanko men!! En dan ook nog het kunst (hockey)gras in het vooruitzicht. We kunnen beter maar een voet balspelletje met de Sony Playstation gaan spelen, want echt, veel maakt het niet meer uit! Vanaf mijn vijfde levensjaar ben ik Ajax-supporter. Het heeft een groot deel van mijn jeugd bepaald, want we speelden de Ajax Europacup wedstrijden (met Keizer, Cruyff en Neeskens) op een klein veldje na. Het was kant en klare romantiek dat zich afspeelde. Nu zijn we beland in de stropdassen- en geld- cultuur, geen romantiek maar bus- siness. Ga zo door, vrienden Ajax is hard op weg een klinisch product te worden, waar geen kraak of smaak meer aan te bele ven valt. Ik bewonder de mensen die het nog kunnen opbrengen veel geld (entreebewijs en reiskos ten) neer te leggen om in een sfeer loos stadion naar een aantal com puterpoppetjes te kijken. De geur van gras is weg, de bezetenheid van de voetballers om door het stof te gaan is er niet meer. Ze zijn allen verworden tot decadente, te veel verdienende mannetjes, die week Ik wil graag iets kwijt over het nieuwe sfeervak. Dit vak vind ik echt te gek! Ik hoop dat er meer van dit soort initiatie ven komen. Op deze manier krijgen we weer een echt stadionsfeer, zoals in De Meer het geval was. Het gaat in ieder geval de goede kant op. Ik blijf in ons aller Ajax geloven, alleen snap ik niet dat iedere jonge speler een kans krijgt en die Roem eense keeper niet. Zo goed vind ik Grim niet. Zet Lobont op het doel en we worden kampioen! Verder hoop ik dat we de UEFA-Cup pakken. Groetjes van een Ajacied in hart en nieTen, R. van Ewijk. Ja mar... Ca, lalatar aau wm Za'a kaai iaa§ ja taak aiat arialapaa... Jaa bat *aar Ajax! ...Maakt aaa hh.../

Ajax Life (vanaf 1994) | 2001 | | pagina 13