pctrïft "T E I W A ft I F D E MAN lÊllll District Oost Amstelveen krijgt als eerste kunstgras De Supportersvereniging Ajax AJAX THUIS District België 1 J A i Hooligans taboe in stadionomgeving Arena cards BO AUGUSTUS 2001 NUMMER 3 AjAX LIFE Busreizen District België gaat met de bus naar thuiswed strijden van Ajax. Deze bussen vertrekken in Gent en rijden via Berchem, Brecbt en Breda naar Amsterdam. De kosten bedragen 500 Bfr. bij vertrek vanuit België en fl. 25,- vanuit Breda. Voor inlichtingen en/of aanmeldingen kunt u terecht bij Maurice Peeters, Putses- teenweg 6, 2920 Kalmthout, emaihpeeters. maurice@pi.be, of tel.oo.32.478.480.250. Memorial Walter Mertens Op 28 juli vond de vierde editie van de Memo rial Walter Mertens, het toernooi van de vriendschap, plaats. District België was met twee teams vertegenwoordigd, Ajax 1, de titelverdediger, en Ajax 2. Beide teams won nen hun eerste wedstrijden, waardoor een broederstrijd onvermijdelijk weTd. Ajax i kwam als overwinnaar uit de strijd en vero verde zodoende een plek in de halve finale. Met 4-2 versloegen de Ajacieden het 'Van Wesenbeeck'-team en werd de finale bereikt. Daar wachtte 'Barca', maar ook dit team was geen partij voor Ajax 1. Op alle onderdelen van het spel moest 'Barca' zijn meerdere erkennen in de ploeg van District België. Met 4-2 werd de titel van vorig jaar geprolon geerd: Ajax 1 weer kampioen! "T*" J De trotse vertegenwoordigers van District België: Ajax 1 en Ajax 2. Bowlingtoernooi Op vrijdag 2 november vindt er een bowling- toernooi voor Ajax-supporters plaats in bow- lingcentrum 's-Heerenberg. Aanvang van het toernooi is 20.00 uur en het evenement duurt tot ongeveer oi.oo uur. De kosten bedragen 80,- per team, dat uit maxi maal vier personen mag bestaan, met twee leden van de Supportersvereniging Ajax. De winnaar van het toernooi plaatst zich voor de landelijke finale die traditiegetrouw aan het eind van het seizoen plaatsvindt. Aanmelden is vanaf heden mogelijk bij dhr. W. Hubers,tel.o6 - 50557932 of e-mail:hubwja@ hetnet.nl. IndooT Challenge De voorronde van het Indoor Challenge toer nooi 2001-2002 vindt op 16 december plaats in de Hanzehal te Zutphen. Aanmelden voor dit toernooi is mogelijk door gebruik te maken van de speciaal hiervoor bestemde bon (in Ajax Life nr.2) of door een e-mail te sturen naar: hubwja@hetnet.nl. Kabelkrant Regio Oost Gelderland heeft een speciale tekstpagina op de lokale TV KTant. Leden uit de omgeving Zevenaar en Arnhem worden op deze manier geïnformeerd over het laatste regio- en districtsnieuws. De tekstpagina is te vinden op pagina nummer 160. In een straal van circa twee kilometer mogen hooligans met een stadionverbod rond het Goffertstadion hun gezicht niet meer laten zien. Een stadionverbod plus een rode kaart voor de omgeving wordt het nieuwe wapen in de strijd tegen het voetbalvandalisme. Nij megen heeft als eerste voetbalgemeente een convenant gesloten met politie, OM en NEC. Volgens het Centraal Informatiepunt Voet balvandalisme (CIV) is de verwachting dat andere voetbalsteden het Gelderse initiatief snel zullen volgen. Deze rode kaart voor de omgeving geldt alleen voor nieuwe klanten die een stadionverbod opgelegd krijgen. De oude hooligans worden vooralsnog ontzien. De rode kaarthouders zijn bekend van naam en gezicht en lopen door de intensieve sur veillances van de politie een grote kans tegen de rode lamp te lopen. Marcel Winkelman van de Samenwerkende Organisaties Voetbal Supporters (SOVS) wijst de maatregel niet af. „Mensen die louter komen om herrie te schoppen, moeten worden geweerd. Dat dient dan wel positieve maatregelen op te leveTen voor goedwillende supporters." Het initiatief om naast de omgevingsverboden de verplichte buscombi's te versoepelen, juicht Marcel dan ook toe. In Ajax Life 2 is per abuis de verkeerde infor matie aangeleverd over de geldigheid van de Arena Cards gegeven. Hier volgt de juiste uit leg. De Arena Cards op de bijgaande afbeeldingen zijn en blijven, in tegenstelling wat eerder is bericht, wel geldig. Ook de serie die is uitge gevens tijdens de EUT02000 zijn nog steeds te gebruiken als betaalmiddel. Van de Arena Stoeltjes Card serie zijn alleen de oude kaar ten niet meer te gebruiken. Zie ook de Arena Cards afgebeeld in Ajax Life 2. Om zeker te zijn dat jouw Arena Card geldig is, staat op de achterzijde, weliswaar klein, de geldigheid vermeld. De kaarten die zijn uitge geven tijdens Sensation 2001 met de waar den fl. 25,00 en fl. 50,00 blijven eveneens geldig. De geldige kaarten zijn ook na de Euro over gang normaal te gebruiken in de Arena. De waarde en/of restwaarde op kaarten worden bij het betalen omgerekend naar Euro waarde. De afgelopen maanden hebben de kranten bol gestaan van het kunstgras. Voetbalkunst gras is hot. KNVB-directeur Henk Kesler is al helemaal in 'kunstgrasstemming'.Trainers en supporters staan regelmatig nogal sceptisch tegenoveT kunstgras. Diverse redenen kunnen hiervoor aange voerd worden, zoals commerciële, emotionele (gras=gras en ruikt naar gras) en zomaar omdat een ander dat zegt. Maar volgens Sporting Martinus uit Amstelveen is dat omdat ze de nieuwste, vierde generatie rubber- ingestrooid kunstgras niet kennen en nog nooit hebben beproefd. Ondanks dat het gras in de Arena er goed bij ligt en te bespelen is, wacht Ajax in spanning op de komst van kunstgras. Experts verwachten dat binnen nu en vijf jaar honderden kunstgrasvelden in prof- en amateurvoetbal zullen worden aan gelegd. Om dit moment wordt op Sportpark Overburg in Amstelveen de laatste hand gelegd aan de nieuwe DD SoccerGras kunst grasvelden voor Sporting Martinus. Op zaterdag 22 september is om 16.30 uur de officiële ope ning en wordt er aansluitend om 17.00 uur een erewedstrijd gespeeld door Martinus 1 tegen ons Lucky Ajax. De Supportersvereniging Ajax bestaat vol gend jaar, op 7 mei 2002, tien jaar. Deze tien jaar zijn opgebouwd uit vijf succesvolle jaren en vijf helaas wat mindere jaren. Nu wil het toeval dat in het seizoen dat de Supporters vereniging Ajax werd opgericht, Ajax de UEFA cup won. Het lijkt wel heel toevallig, maar we komen op dit moment in hetzelfde toernooi uit als tien jaar geleden. Je zou hopelijk kun nen stellen dat na de vijf wat mindere jaren er nu dus weer vijf succesvolle jaren komen. We blijven positief en de Supportersvereni ging Ajax bestaat volgend jaar gewoon tien jaar. In deze en de volgende nummers van Ajax Life willen wij tot aan ons tienjarig bestaan aandacht besteden aan onze vereni ging. In deze Ajax Life stellen wij ons bestuur voor en we gaan in de volgende nummers aandacht besteden aan de Ajacied achter de bestuurder. Zoals een ieder weet bestaat de vereniging uit vrijwilligers en een professioneel appa raat. Ook het bestuur van de SVA bestaat uit vrijwilligers die hun tijd en energie steken in de mooiste vereniging van Nederland. Dat gebeurt al tien jaar, met verschillende bestu ren, verschillende stijlen, maar bovenal met veel plezier. Denk je eens in een bestuurder te zijn van deze vereniging, dan ben je toch trots en dat mag iedereen zien. Op onderstaande foto staan deze trotse bestuurders en mag jij er jaloers naar kijken. Maar vergis je niet, het is hard werken. De supportersvereniging kan niet bestaan zonder Ajax en dus versterkt zij het bestuur lijke apparaat met een Ajax bestuurder. Momenteel zit Jeroen Slop voor Ajax in het SVA bestuur. In zijn dagelijks Ajax-leven is Jeroen de financieel directeur van Ajax. Ook is de supportersvereniging blij met het kandi daatsbestuurslid, Henk Buhre. De ledenraad van de SVA zal deze week haar stem uitbren gen over zijn kandidaatsschap. Deze kandi daat bestuurder ziet u geheel rechts op de foto. In een latere Life, na goedkeuring van de ledenraad, vertelt hij zijn verhaal. Geportretteerd voor een grafiti-tekening met het echte Ajax gevoel van 5 bij 3 meter in de Louis van Gaal zaal stellen wij van links naar rechts de bestuursleden voor Mare Boerop, Jeroen Slop, Jan van Vugt, Wllco Jongenelis, Caroline van Staaveren en Henk Buhre. Hallo allemaal! Ik ben Myrthe van Kessel en wie durft te zeggen dat je geen Ajax-fan kan zijn als je slechts 5 weken oud bent, heeft het mis! Mijn naam is Desley Jong. Toen ik vierenhalve maand oud was, heb ik voor het eerst in een vliegtuig gezeten. Natuurlijk was dit met de luchtvaartmaatschappij waar Ajax ook altijd mee vliegt. Ik ben Maik van Dijk en op de foto ben ik 7 maan den oud. Net als oom Herman uit Silvolde ben ik een echte Ajax-fan.

Ajax Life (vanaf 1994) | 2001 | | pagina 12