Kwaliteit in Kloetinge PROGRAMMA Beloften- competitie A-tjes zijn er weer vroeg bij Toelatingsexamen Ajax-G Ajax Life nummer 3* 30 augustus 2001 Tekst en foto's: Cer Stolk Ajax D2 voetbalde beter, maar fysiek was FC Den Boscb de sterkste ploeg. Wat de oplei ding van jeugdspelers betreft is bet in de filo sofie van de Ajax-beleidsbepalers zo, dat mor gen belangrijker is dan nü. Vandaar dat piepjonge jeugdelftallen van Ajax tijdens toernooien, zoals laatst dat van Kloe- tinge, soms in het stof bijten. Na een 5-1-zege op Barendrecht, een o-o-gelijkspel tegen FC Den Bosch en ook nog een gelijkspel (1-1) tegen de organiserende vereniging, stond Ajax D2 in de halve finale tegenover Feye- noord. Dat ging goed. Feyenoord-trainer Jef frey Oost: „We zijn weggespeeld. Die 2-0 voor Ajax was dik en dik verdiend." Maar in de fi nale gaf aansluitend het leeftijds- en fysieke verschil de doorslag (foto) en won FC Den Bosch met 2-1 van Ajax. Hoewel, was het enkel en alleen dat leeftijds verschil? „Nee", denkt Maarten Stekelenburg. „We waren ook niet echt in onze goeie doen." Hij is drie jaar jeugdtrainer en behaalde twee keer met de D2 een kampioenschap. „Wij hebben tegen FC Den Bosch niet gevoetbald, zoals we hadden móeten voetballen. Het samenspel kon veel beter. Tegen fysiek sterke spelers als die van FC Den Bosch, hadden we minder duels moeten aangaan en de bal meer het werk moeten laten doen. Maar het geeft niet. Hier leren we van. Deze D2 is een elftal met kwaliteit", aldus de trainer. Ai Donderdag 6 sept. 20.15 uur: Zaterdag 1 sept. 12.00 uur: Kruisfinales nr's 1 en 2 poule C en D SC Heerenveen Ai - Ajax Ai Zaterdag 8 sept. 20.15 uur: Halve Finale A2 Zondag 8 sept. 20.15 uur: Finales Zaterdag i sept. 14.00 uur: AZ Ai - Ajax A2 C2 Zaterdag 1 sept. 12.30 uur: Bi Amstelveen H. Ci - Ajax C2 Zondag 2 sept. 12.00 uur: Ajax Bi - AZ B-i (veld 1) Dl Zondag 2 sept. 12.00 uur: 82 Ajax Di - NAC D-i (veld 3) Zaterdag 1 sept. 12.00 uur: Ajax B2 - Willem II Bi (veld 2) D2 D-juniorentoemooi FC Groningen Cl Zondag 2 sept. 12.15 uur: Internationaal toernooi Gaetano SciTea Ajax D2 - Heerenveen Dl Zondag 2 sept. 19.00 uut: Zondag 2 sept. 12.55 uur: Ajax Ci - Piacenza Emmen D1 - Ajax D2 Maandag 3 sept. 20.15 uur: Zondag 2 sept. 14.10 uur: Torino - Ajax Ci AZ Di - Ajax D2 Woensdag 5 sept. 20.15 uur: Zondag 2 sept. 14.55 uur: Kruisfinales nr's 1 en 2 poule A en B Finales voor tweede elftallen niet meer bestaat en dat we voortaan alleen nog maar spreken van een 'Beloftencompetitie'. De maximum leeftijd wordt 23 jaar en het aantal dispensatiespelers van drie zal wor den afgebouwd. De NOS gaat aandacht be steden aan de door NUON gesponsorde com petitie en - uitzonderingen daargelaten - wordt eT voortaan alleen nog gevoetbald op zaterdag. Voorts wordt er een speciale compe titieleider aangesteld en zullen er niet meeT om de haverklap wedstrijden uit het pro gramma worden genomen. Op verzoek poseerden alle trainers die in de Beloftencompetitie werkzaam zullen zijn als mede de bondscoaches Van Gaal en Wotte voor Ajax Life. Namens Ajax was Jan Olde Rie- kerink (vierde van rechts) aanwezig. Liepen we voor de muziek uit toen Ajax Life eind vorig seizoen aankondigde dat het er zat aan te komen dat de tweede elftallen ver lost worden van die koude maandagavond? Een beetje wèl ja. Nog lang niet iedereen zag het belang in van zo'n opwaardering, en óók de Algemene Vergadering van de KNVB moest zich nog uitspreken. „Schrijf tóch maar dat het doorgaat", advi seerde destijds een enthousiaste competitie leider Will van Rhee vanuit Zeist. En hij kreeg gelijk; er kwam ook witte rook. Vlak voor de strijd om de Johan Cruijff-schaal kondigde zondag 12 augustus bondscoach Louis van Gaal vanuit de Arena aan, dat de competitie Elk jaar weer zijn het de A-junioren die, wat de landelijke competities van de KNVB be treft, het spits afbijten. Het was destijds de bedoeling dat er 12 clubs zouden aantreden in de hoofdklasse. MaaT Excelsiors 'goed gebekte' voorzitter Simon Kelder drukte er tijdens de Al gemene Vergadering in Zeist doorheen dat het er uiteindelijk 14 werden. Mede vanwege toemooi- verplichtingen van met name de Grote Drie èn het feit dat Zeist, waar het het jeugd-interland- voetbal betreft, veel no ten op zijn zang had (en heeft), kwam de compe titieleider in de proble men. Vandaar dat de hoofdklasse van de A- junioren een uitzonde ring vormt op de regel dat alle landelijke competities van de KNVB in september beginnen. Ajax-Ai moest zo doende zaterdag 18 augustus al voor het eerst in competitieverband in het veld. Tegen stander was FC Utrecht-Ai (uitslag i-o). Maar ook de A2 was er dit jaar vroeg bij. Het team van Dirk de Groot, dat uitkomt in een competitie met 12 ploegen, bekerde vlijtig. In een poule met Katwijk, DWV en RVC legde de A2 toelatingsexamen af voot de strijd om de Shell-Cup en het moet wel héél gek gaan lopen, wil Ajax A2 hier nog voor zakken. Tijd voor een praatje met trainer Dirk de Groot. Over andere zaken, Ajax betreffende. Zoals het toernooi in Kloetinge waar de D2 tweede werd en spelers er niet aan ontkwamen om met de dochters uit de Zeeuwse gast gezinnen te woTden vereeuwigd. „Tegen DWV werd het 7-1," zegt Dirk de Groot. „Maar tegen RVC in Rijswijk heb ik in de rust toch even met stemver heffing moeten praten. Het liep van geen kant, ik zeg: „Wanneer ik de hele week het Ave Maria heb lopen zingen - en ik zing in het weekend plotseling een heel ander lied - dan is dat niet goed.Tegen een paaT spelers zei ik:"als jij goed speelt, dan wissel ik je niet en dan ben ik blij met je. Maar nü word je gewisseld!" In de tweede helft ging het vervolgens een stuk beter. Na een 0-1-ruststand werd het toch nog 0-4; twee goals van Abbas (foto). In vergelijking met vorig seizoen zijn er voorlopig vier spelers overgegaan naar de Ai. Vier anderen zijn gebleven en de rest komt uit de B-junioren. Ver gis je tTouwens niet, zo'n RVC is met veel tweede jaars-spelers een fysiek héél sterke tegenstander. Het leeftijds verschil bedraagt vaak twee jaar en als Ajax - zoals in de eerste helft van de wedstrijd gebeurde - enorme kansen laat lig gen, maakt dit een tegenstander alleen maar sterker. Ik moet zeggen dat ook RVC een paar hele beste kansen kreeg. Nu Katwijk nog, een ploeg die met 4-7 van RVC won. Maar normaal gesproken mag dat geen belemmering meeT zijn om tot de Shell Cup te worden toegelaten. Vorig jaar hebben we ook meegedaan; we wonnen toen van AZ Ai en FC Den Bosch Ai. Uiteindelijk werden we door FC UtTecht Ai uit geschakeld." De enige voetbalcompetitie waarin het nog altijd zaliger is mee te doen dan dat je de punten opstrijkt, wordt door G-voetballers gespeeld. Met G-voetballers duidt de KNVB zijn lichamelijk en geestelijk gehandicapte leden aan. Eén keer per jaar is het feest wanneer in Ba- rendTecht het seizoen wordt geopend met een mooi toer nooi waaraan regelmatig aan dacht wordt geschonken door de landelijke pers. Op die dag onderstrepen de leden van de belangenor ganisatie C(oaches) B(etaald) V(oetbal) ten overvloede dat er ook andere waarden zijn dan louter en alleen die van het voetbal. Belangeloos wordt door voorzitter Jan Reker en z'n adepten meegewerkt aan een dag waarop de dames en heren G-voetballers weer een heel jaar kunnen teren. Namens Ajax bege leidden Gerrie en Arnold Mühren een team G- voetballers (foto) dat was samengesteld uit leden van Hellas Sport, Zwaluwen'30 en De Zouaven. Een toeschouwer die de uitslag van Ajax - Feyenoord wilde weten, hoorde uit de mond van een speler: „Weet jij het, dan weet ik het. Wat kan jou dat nou schelen, jöh!"

Ajax Life (vanaf 1994) | 2001 | | pagina 11