Ajacieden spelen belangrijke interlands Ajax Kids Club, jouw club! Speler en talent van het jaar 2002 - AJAX Den jij ook helemaal maf van Ajax? Krijg jij steevast kippenvel als je favorieten onder luid applaus het veld opkomen? Den je dolblij als ze winnen en baal je ook zo als ze hebben verloren? Slaap je onder een Ajax-dekbed en vind je Chivu en Machlas vetgaaf? Voel je je een echte Ajax-fan? Pan is de Ajax Kids Club jouw club! Want de Ajax Kids Club is er speciaal voor jonge Ajax-fans zo als jij. Den je niet ouder dan \2 jaar en een grote Ajax-fan? Voor maar 35 gulden (16 Euro) per seizoen word je straks nog meer betrokken bij jouw favoriete club! Als lid van de Ajax Kids Club krijg je: het exclusieve welkomstpakket, met daarin: - een exclusief welkomstcadeau; - de oorkonde van lidmaatschap; - je persoonlijke clubpas. Je eigen clubblad, zodat je altijd op de hoogte bent van exclusieve Ajax- nieuwtjes. Allerlei Kids Club-voordelen zoals kor ting op Ajax-artikelen in de Ajax Eanshop en bij Ajax Pirect; deelname aan speciale Kids Club-acties. Een persoonlijke uitnodiging voor de jaarlijkse Ajax Kids Club-dag. is de Ajax Kids Club ook jouw club? Vraag dan vandaag nog het aanmeldingsformulier aan, tel.: 020 - 311 14 44 (optie 1) of kijk op www.ajax.nl/kidsclub voor het aanmeldingsformulier 3 30 AUGUSTUS 2001 NUMMER 3 AjAX LIFE AMSTERDAM - In de eerste week van september pakt een aantal Ajacieden de koffers in om her en der in Europa interlands te gaan spelen. De Zweedse aanvaller Zla- tan Ibrahimovic is geselecteerd voor bet natidnale elftal onder 21 jaar. Om een plaats af te dwingen op bet komende EK speelt Zlatan op 1 september uit tegen Macedonië, het tweede duel vindt plaats op 4 september in Turkije. Zweden leidt momenteel in groep 4 en wordt op de voet gevolgd door Turkije, dat slechts één punt min der heeft. Waar het EK onder 21 jaar wordt gehouden, is nog niet bekend. Zeker is dat het toernooi op 16 mei van start gaat, de finale wordt op 28 mei gespeeld. Een van de straks geplaatste landen organiseert het Europese kampioenschap. Neder land onder 21 jaar is tweede in de poule, met drie punten achterstand op Portugal. Rafael van der Vaart is door bonds coach Mark Wotte geselecteerd voor de duels tegen Ierland (31 augustus, uit) en Estland (4 sep tember, thuis). Voor twee duels van Oranje onder 20 jaar, uit tegen Duitsland en Zwitserland is de keeper van Jong Ajax, Maarten Ste kelenburg geselecteerd. André Bergdplmo heeft de laatste wedstrijden weer een basisplaats bij Ajax en de Noorse verdediger is door bondscoach Nils Johan Semb uitgenodigd voor twee duels. Toch gaat Bergdplmo niet op de uitnodi ging in, hij wil zich te richten op Ajax. Eerst speelt Noorwegen op 1 september tegen de leider in groep 5, Polen. Na dit duel in Chorzow komt het land drie dagen later in Oslo uit tegen Wales. Met de hui dige vier punten uit zeven duels is Noorwegen kansloos voor kwalifi catie vooT het WK 2002 in Japan en Korea. Ook de van een gekneusde vinger herstelde doelman Bogdan Lobont en zijn teamgenoot Cristian Chivu (de aanvoerder van Roemenië) zijn geselecteerd voor een interland, op 5 september in en tegen Hongarije. Ondanks het geringe aantal speel minuten van de reservegoalie bij Ajax wilde coach Georghe Hagi Lobont graag bij de selectie heb ben. Petri Pasanen kampt met een voet blessure en zal niet van de partij zijn bij het kwalificatieduel dat Fin land speelt tegen Griekenland. Nikos Machlas daarentegen is wel op 5 september in Helsinki aanwe zig voor het kwalificatieduel. Grie kenland staat in groep g denie ach ter Engeland en Duitsland, die elkaar op 1 september ontmoeten. Georgië speelt 1 september thuis tegen Hongarije, vier dagen later is Litouwen te gast in het land van de geselecteerde aanvaller Shota ATve- ladze. De Georgiërs hebben geen uitzicht meer op de WK-eindronde. Tomas Galasek was door bonds coach en oud-international Jozef Chovanec geselecteerd voor twee WK-kwalificatieduels, tegen IJs land en tegen Malta. Door zijn knieblessure kan de Tsjechische middenvelder niet ingaan op de uitnodiging. Foto links: Cristian Chivu speelt dit weekend tegen Hongarije. Foto onder: Pim van Dord tracht in de Kuip Bergdplmo op te lappen. De Noor had al afgezegd voor zijn inter land. Vele grote Ajacieden hebben hem al gewonnen: de Rinus Michels Bokaal. Deze ereprijs wordt vergeven aan de speler van het jaar. Dennis Bergkamp, Jari Litmanen, Frank Rijkaard, Mare Overmars, Ronald de Boer, Edwin van der Sar, wederom Jari Litma- nen, Jesper Gronkjaer en Cristian Chivu zijn de trotse bezitters van deze titel. Op menig schoorsteenmantel kijkt de Rinus Michels Bokaal de kamer in en elke bezoekeT wordt gedwongen zijn bewondering uit te spreken. Elk jaar is deze trofee het per soonlijk hoogtepunt van een speler. Aan wie dit seizoen de eer te beurt valt, bepaal jij als supporter. Maak per wedstrijd je keuze uit de spelers van de selectie. Talent van het jaaT 2002 Marco van Basten verbond zijn naam aan deze prestigieuze verkiezing tot meest beloftevolle speler van het jaar. Tarik Oulida was de eerste gelukkige die deze bokaal won. Daarna kwamen Nwankwo Kanu, Nordin Wooter, Mario Melchiot, Benni McCar thy, Richard Knopper, Cristian Chivu en Rafael van der Vaart. Wie dit jaar de Marco van Basten Bokaal ont vangt bepaalt de technische leiding van Ajax. Denk jij te weten wie het wordt, laat het dan ons weten. Hoe maak ik mijn keuze kenbaaT? Stuur een briefkaart met je keuze, je naam en adres naar de Supporters-vereniging Ajax, t.a.v. Speler/ Talent van het jaar, antwoordnummer 615,1100 VE Amsterdam (postzegel niet nodfg) of stuur je keuze via e mail: ajaxlife@svajax.nl. Ook kun je via internet je keuze kenbaar maken, surf dan naar www.ajax.nl/svajax. SpeleT en talent door de jaren heen. Seizoen: Speler van het jaar: 'Rinus Michels Bokaal' '992/1993 Dennis Bergkamp (foto links boven) 1993/1994 Jari Litmanen 1994/1995 Frank Rijkaard 1995/1996 Mare Overmars (foto links midden) 1996/1997 Ronald de Boer 1997/1998 Edwin van der Sar 1998/1999 Jari Litmanen 1999/2000 Jesper Gronkjaer 2000/2001 Cristian Chivu (foto links onder) 2001/2002 Talent van het jaar: 'Marco van Basten Bokaal' Bestond nog niet Tarik Oulida (foto rechts midden) Nwankwo Kanu Nordin Wooter Mario Melchiot Benni McCarthy Richard KnoppeT (foto rechts boven) Cristian Chivu Rafael van der Vaart (foto Techts onder)

Ajax Life (vanaf 1994) | 2001 | | pagina 10