De Hoogwerkers De Drie Generaties De Superfan De Fan-On-Wheels De Buikjes De Gezond-bijter De Handtekeningenjagers i Dag Ajax Life nummer 2-16 augustus 2001 Vanaf het podium was ze duidelijk zichtbaar met haar Ajax-kussentje aan het zwaaien. De 15-jarige Naomi van Pelt uit Purmerend is een grote fan van Ajax en wil dat weten ook. Haar hele familie is gek op Ajax, ze is er dus mee opgegroeid. Als favorieten noemt Naomi Cristian Chivu en Rafael van der Vaart. Als er een leuke wedstrijd is en ze heeft er de tijd voor (school gaat immers voor) komt ze altijd kijken naar haar helden. „Mijn volgende wed strijd wordt er één uit de competitie. Als we tegen Celtic spelen ben ik er niet." Als ze moet antwoorden op de vraag waar Ajax komend seizoen ein digt in de competitie, siert een besmuikt, verlegen lachje haar mondhoe ken. „Kampioen." Dan fonkelen haar ogen en komt er vastberaden achter aan: „Dat moet wel!" Het eerste wat opvalt aan de elfjarige Barry Reus zijn de schoenen. Speciaal gemaakt met Ajax-logo. Bovendien heeft iemand kans gezien er 'Nikes' van te maken. Barry is een echte fan, die als lid van de Kids-Club laat weten te geloven in Ajax. „Ik ben al van jongs af aan Ajax-fan. Shota Arveladze is mijn favoriet. Hij maakt lekker veel doelpun ten. Van vroeger vind ik Edwin van der Sar de beste. Hij is nog steeds steengoed. Ik denk dat Ajax dit seizoen, ondanks de geblesseerden die we nu al hebben, toch gewoon kam pioen wordt." Goed gezien Barry! de voorbereiding was het te verwachten dat de et werd zelfs meer dan dat. Een feest voor jong n van activiteiten gekoppeld werd aan de liefde ik bij en vroeg zich af wie die 25000 supporters De elfjarige Kelly IJmker uit Ab coude keept in de gelijknamige M3. Met haar rood witte haarband jes laat ze nog duidelijker zien dat ze voor Ajax is. Ze is samen met haar vader naar de Open Dag gekomen. Voor het eerst. In de Arena is ze al vaak geweest. Daar is ze tot de conclusie geko men dat Rafael van der Vaart de beste is. Boven dien: „Als Ajax met een meisjes team gaat begin nen meld ik me direct aan!" Onder het motto 'Een kraan van Saan krijgt elke klus gedaan' waren eT op de Open Dag genoeg mensen die Ajax eens vanuit de lucht wilden bekijken. Zo ook Rachelle Chierkoet (links), Xavier Lieveld en Trevor Chierkoet (rechts). Met de respectievelijke leeftijden van 10,8 en 12 jaar vermaken ze zich best op de Open Dag. Eén tochtje in de kraan vonden ze top. Broer en zus Chier koet zijn beiden gek op Nikos Machlas. Vriendje Xavier is fan van Richard Knopper. „Bedank Cedric van der Gun gelijk even voor de twee felicita tiekaartjes die hij ons voor onze verjaardag stuurde. Dat was zo aaTdig van hem." Uitbundig wor den we te woord gestaan door Cyntbia de Vries en Michelle Kop- penol uit Aalsmeer. Deze harts vriendinnen kennen elkaar van school en zijn allebei gek op Ajax. „Het is de beste club, met de lek kerste jongens", roepen ze in koor. Dat vraagt om een klein onderzoek, waarbij de dames, die er lol in hebben om handtekeningen op hun blote buik te verzamelen, het telkens roerend eens waren. De fraaiste benen zijn van Cedric, het beste kontje (giechel) hoort bij Rafael, het mooiste lichaam behoort Johnny toe, het lekkerste koppie is van Daniel en 'de ogen, oh die ogen' Mido natuurlijk! Met veel geduld heeft Bram Schuyter zijn beurt afgewacht. De tienjarige inwoner van Waarland (tussen Schagen en Alkmaar) eet namelijk altijd het zelfde lekkere en gezonde ontbijt als de Ajax-jeugd. Dus wil hij wel even in de Tij staan om een tasje Kellogg's te bemachtigen. „Meestal zie ik Ajax op de TV, maar ik ben al drie keer in de Arena geweest. Tegen FC Volendam, Sparta en Vitesse. Zelf kom ik uit voor de D-jeugd van CON-ZELO." De wed strijd tegen Vitesse vond Bram trouwens de leukste. „Bij ons thuis moet een baby eerst het woord Ajax kunnen zeggen, voordat het moedermelk krijgt." Met deze bewering gooit Corrie Gerlach (bijna 71) de boel maar eens op de helling. Samen met dochter Josee (44) en klein dochter Chantal Kattevilder (20) geniet ze van de Open Dag. „We komen ieder jaar. Het is telkens anders, maar dit jaar is het wel heel gezellig. Ik hoop dat we kampioen worden." Dat hoopt Josee ook, Chantal raakt in extase bij de gedachte alleen al: „Kampioen? Jaaaaaaaaaaaaaah!" De dames 1 van HFC EDO uit Haarlem kent twee rechts buitens. Lincy Weltevreden en Sascha Schneiders wisse len elkaar op die positie namelijk af. Samen jagen ze tijdens de Open Dag op zoveel mogelijk handteke ningen. De shirts staan al aardig vol. Allerminst gehin derd door enige bescheiden heid weet dit tweetal het al. „Co staat in mei op het Leidseplein. Ajax wordt zeker te weten kampioen, 100%." Gevraagd naar de favoriete speler zijn de dames het alle bei eens over Machlas. Toch wil Sascha dat ook Chivu wordt genoemd en vindt Lincy dat Arveladze er bij- hoort. Het lekkerste kontje wordt door Lincy toebedeeld aan Cedric van der Gun, ter wijl Sascha meent dat juist Rafael van der Vaart dat heeft. „Om het hele maal zeker te weten, moeten we toch eens met ze douchen", proesten ze het uit."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2001 | | pagina 9