De Staartjes De Toekomst De Ballenjongens ■jsM De Speaker De Boel Op Stelten De Groeten De Familie De F-Siders De Kampioenen Open I Na de opmerkelijke resultaten van de voorberei Open Dag een succes zou worden. Het werd zelfs en oud, waarbij het zelf ondernemen van activit voor Ajax. Ajax Life was er natuurlijk bij en vroe nou precies waren. Een impressie. Tekst en fotografie Hans Willink J 16 AUGUSTUS 2001 NUMMER 2 Aj«X LlFE 25000 fans op de Ineens zitten ze daar op de tribune. Het duo naar wie Ajax het jeugd-com- plex heeft vernoemd. Stijn Voorhout van 2 en zijn 4 jaar oude broerTim. De laatste voert kordaat het woord: „Ik ga altijd hard roepen als Ajax wint. Doet pappa ook, die is al heel lang voor Ajax. Als we later groot zijn spelen we ook bij Ajax!" Kleine Stijn komt aangewandeld en weet meer dan we ver moeden. Hij heeft een hangertje om zijn nek met zijn naam en adres er op. Type hondenpenning. Hij wijst ernaar en zegt: „Je moet Sparky ook opschrijven. Die heeft ook een bal en bijt niet! Je mag hem wel een keer komen aaien." Dat zal dan in Udenhout moeten gebeuren, want daar wonen deze ferme, jonge, stoere knapen. Arie van Eg- mond (links) en Tim Wagema- kers zijn dikke vrienden. Omdat Arie al sinds november lid is van de Kids-club mag hij een cadeau tje in de vorm van een Kids- club-voetbal in ontvangst nemen. Beide jongens komen uit Den Haag. Ze zijn gek op Ajax omdat ze zo goed spelen. Mido is nu al hun favoriet. Dat was Andy van der Meyde. Die is natuurlijk nog steeds oké. Arie keept bij de E-tjes van Crom- vliet en allebei hopen ze op een goed seizoen voor Ajax. i V - Ze zijn die dag helemaal uit het Drentse Gieten gekomen. Van links naar Techts Stefan, Roelie, Sebastiaan en Geit Drost. Vader Geit doet het woord: „Stefan is het gekste op Ajax. Ik ben Fries en daarom voor SC Heerenveen. Sebastiaan is voor PSV en mijn vrouw Roelie is voor allemaal. We komen spe ciaal naar Amsterdam om de Arena te bewonderen, maar ik begrijp dat er slechts een minitour mogelijk is. Eerst gaan we op zoek naar Ajax-pennen en een mooie poster." In ieder geval zal Stefan helemaal de blits maken met zijn kersverse Ajax-scheendekkers. Zelf zijn ze stuk voor stuk Nederlands kampioen. Maar dan in Sports Aero bics. Staand zijn dat v.l.n.r. Susanne Beerepoot, Alvaro Jorge-FTank en Janita Kuiper. Zittend v.l.n.r. Janis Winter (inderdaad het nichtje van), Sendy Wakidjan en Angelique Sabandar. Samen vormen ze het Adidas Sports Aerobics team. Dat doen ze in deze samenstelling sinds een halfjaar. Som migen doen al een jaartje langer mee. Tijdens de Open Dag geven ze een keer of acht een demonstratie. Jaarlijks treden ze bij zo'n twintig evene menten op. Spierpijn? „Welnee, we zijn echte bikkels!" Graydon de Wit uit Diemen weet niet wat hem overkomt. Ineens wordt hij opgetild door Floor van Soest (links) en Karien Roldaan. Zij zijn lid van het steltloop theater, een onderdeel van Tira- misu Visuele Acts. Graydon begrijpt gelijk dat het om een grapje gaat en antwoordt monter op de VTaag of hij zelf voetbalt: „Bij Limburgia Ei in de spits en wij worden net als Ajax kam pioen." Proeven wij hier wat van die heerlijke Amsterdamse lef? Overal is hij al geweest. Het Leidseplein,het Museumplein, De Meer. Overal heeft Wim Bohnenn al gespeakeTd. Er is geen huldiging geweest die hij niet heeft gedaan. „Wat de definitie van Ajax is? Me cluppie! Niets meer en niets minder. Ik ben net terug van vakantie en heb ze dus niet zien spelen, maar ik kan niet wachten tot Ajax-Celtic. Natuurlijk ga ik ook naar Berlijn en daarna naar Glasgow."„Ja, luister mensen, ik moet effe wat in de microfoon zeggen, dan kom ik in de Ajax Life. Allemaal kopen toch? Seeeeker weeete!" Thera Jonkergouw en Rob van der Hoop uit Zaandam kennen elkaar een halfjaar en delen hun passie voor elkaar met die voor Ajax. Robs liefde voor Ajax is het oudst: „De eerste keer dat ik in De Meer kwam was ik meteen ver kocht. Thera en ik kennen elkaar van het werk en toen ik haar een keer meenam naar de Arena, was ook zij gelijk aangestoken." Als het zou kunnen, willen ze het liefst straks in de Arena trouwen. Thera bewaart de mooiste Ajax- herinneringen aan Jari Litma- nen. Voor Rob is Danny Blind de favoriet. „Al voor ik kon denken was ik Ajax-fan. Mijn opa nam me toen reeds mee naar het Olympisch Stadion." Meer introductie hoeft Johan Amsen niet. Samen met zijn Sharon Berkholst en hun vier maanden oude dochter Sharleen genieten ze van de Open Dag. Op de F-Side luistert Sharon naar de naam 'Baassie', kun je Johan ook roepen met 'Hakkelaar' en wordt Sharleen vertederend 'Hooligirl' genoemd. Sharon: „Als het een jongen was geweest had ik haar Michael genoemd, naar Laudmp. Dat vind ik zo'n kanjer." Om vervolgens de enige juiste definitie van deze Open Dag te geven: „Dit is De Meer. De sfeer die hier heerst, benadert het meest die van het oude Ajax- stadion."

Ajax Life (vanaf 1994) | 2001 | | pagina 8