Van der Gun en Knopper op scherp Pascal Heije terug naar RBC Vorig seizoen gebundeld m Blessure Kwame Ouansah Seizoenkaart: 17 halen 13 betalen I 16 AUGUSTUS 2001 NUMMER 2 AjAX LIFE AMSTERDAM - Kwame Ouansah, de spits van Jong Ajax, heeft een ver velende knieblessure opgelopen in het eerste bekerduel tegen hoofd klasser Huizen. De Ghanees heeft last van een irritatie van de mediale collaterale band van de rechterknie, ook wel omschreven als de binnenband van het gewricht. Ouansah liep de blessure op na een goed opgezette combi natie door het hart van de verdedi ging van Huizen. De jonge aanval ler kwam vrij voor het doel, maar werd hardhandig het scoren belet. Ouansah, niet de kleinzerigste, bleef op de grond liggen en werd, een kwartier voor rust, van het veld gedragen. Door zijn knieblessure komt Ouansah zeker drie weken niet aan spelen toe. Extra zuur is dat hij juist hersteld was van een andere blessure, opgelopen tijdens de voorbereiding van Jong Ajax. Ouansah werd in het duel tegen Huizen vervangen door Brutil Hosé, die prompt twee keer scoorde. AMSTERDAM - De vaderlandse competitie staat voor Ajax op het punt van beginnen. Het eerste thuisduel vindt aanstaande zon dag plaats, Roda JC uit Kerkrade komt dan op bezoek. Voor alle gele dingen binnen de club is het altijd weer spannend te zien hoeveel trouwe supporters met een sei zoenkaart de zeventien thuiswed strijden komen bezoeken. Momen teel staat de teller op ongeveer 38.000. Sinds de overgang van De Meer naar de Amsterdam Arena in 1996 bedraagt het hoogste aantal verkochte jaarkaarten 42.500. Dat werd in de eerste twee seizoenen van de ATena bereikt. Op dit moment kunnen supporters tij dens de competitiewedstrijden nog een vaste plaats krijgen in de vakken 403, 407 en 422 op de tweede Ting. Het gaat om kaarten in twee prijscategorieën: 595 en 740 gulden. Bij deze prijzen geldt dat, in vergelijking met losse kaart jes voor die plaats, de seizoenkaart houder omgerekend vier wedstrij den korting krijgt. Dus: 17 halen, 13 betalen. Daarnaast biedt de kaart korting bij het abonnement op Ajax Magazine en het eerste recht om kaartjes te kopen voor Euro pese wedstrijden en duels om de nationale beker. Voor kinderen jon ger dan 14 jaar heeft Ajax een spe ciale seizoenkaart die de helft van de prijs is van een 'normale' sei zoenkaart. Voor meer informatie: Supporterszaken AFC Ajax Telefoon 020 - 3 111 444 E mail: info@ajax.nl Website: www.ajax.nl AMSTERDAM - Een dag na de nederlaag tegen Celtic nam Jong Ajax het in de Amstel Cup op tegen Huizen. Trainer Jan Olde Riekerink kon daarbij beschikken over spelers die tegen Celtic op de bank moesten blijven. Zo kon het gebeuren dat Bogdan Lobont, André Bergdplmo, Maxwell, Richard Knopper en Ferdi Vierklau op een natte donderdagavond hun opwachting maakten. Net als Cedric van der Cun, hersteld van zijn 'springscheen'. Cedric van der Gun moest tijdens het trainingskamp in De Lutte afhaken vanwege een ontsteking van een stukje botvlies in zijn scheenbeen. Een blessure waar ook zijn zus en zijn broer Marnix (spe ler van Haarlem) vaker last van hebben. Van der Gun: „Na twee weken herstellen was het over. Ik ben met het tweede elftal mee naar Portugal geweest en heb daar lekker gespeeld. Tegen Huizen ging het ook goed, al merkte ik dat ik nog wedstrijdritme tekort kwam. Het belangrijkste was echter dat ik negentig minuten gas kon geven en gescoord heb." Van der Gun wil zo snel mogelijk terugkeren in Ajax 1, want „ik wil veel mooie doelpun ten maken dit seizoen. Indien we worden uitgeschakeld voor de Champions League, dan moeten Scheidsrechter Oskam staakte het duel vlak voor rust. Trainer Wesselink van Huizen weigerde na een rode kaart de tribune op te zoeken. De Ajacieden wachten gelaten op de hervatting van het duel. we maar ver komen in de UEFA Cup. Overigens heb ik nog steeds hoop op een stuntje tegen Celtic, ik wil er in ieder geval zelf bij zijn." Ook Richard Knopper wil dat. De aanvallende middenvelder steekt zijn teleurstelling niet onder stoe len of banken: „Natuurlijk had ik tegen Celtic willen spelen en had ik dat ook verwacht. Maar het was nu eenmaal niet zo. Dat was zuur, maar ik heb me er overheen gezet. Op zich was het niet makkelijk om me op te laden voor deze wedstrijd, met het tweede elftal. Toch is het goed gegaan. Ik heb geprobeerd de jongens zoveel mogelijk te helpen en te coachen. Bovendien heb ik twee keer gescoord en dat geeft altijd een lekker gevoel." Knopper miste het grootste deel van afgelo pen seizoen wegens een verve lende enkelblessure. Inmiddels is hij er weer helemaal klaar voor: „Ik hoef niets te bevestigen, ik ben klaar voor Ajax 1. Als ik speel, mogen de mensen een hoop van me verwachten." Ajax 2 versloeg Huizen met 5-1 door doelpunten van Knopper, Hosé (ieder 2) en Van der Gun. AMSTERDAM - Pascal Heije speelt komend seizoen voor RBC Roosendaal. Vorig seizoen werd de middenvelder ook al uitgeleend aan de Brabanders, waar hij in 26 duels op eredivisieniveau kracht en ervaring opdeed. Door het overschot aan middenvelders in Ajax' hoofdmacht blijft ook dit seizoen Roosendaal zijn woon- en werk plaats. Heije speelt al vanaf zijn achtste jaar bij Ajax. Je had dit seizoen ook kunnen kie zen voor satellietclub Haarlem? „Kijk, RBC Roosendaal gaat dit sei zoen voor het kampioenschap. Bij Haarlem hoeft dat niet. Het is natuurlijk een voordeel dat Ajax een samenwerkingsverband heeft met Haarlem, waardoor een speler makkelijker terug kan komen bij Ajax. Je blijft dan dichter bij de club. Ik heb zelf echter de keuze gemaakt bij RBC terug te keren om voor het hoogst haalbare te gaan." In de competitie ontmoet je Haar lem tweemaal. Tijdens het Mari- tiem-toernooi speelde je al tegen ze en heb je Heini Otto gezien. Hoe was dat? „Ik heb toen met trainer Heini Otto gepraat.dat klopt. Ik heb Heini heel hoog zitten. Hij heeft mij vroeger, toen ik nog in de jeugdopleiding zat, veel vertrouwen gegeven. Aan hem ligt het zeker niet dat ik niet naar Haarlem ga. Het gaat echt om mijzelf. Ik wil zo hoog mogelijk spe len, onder zoveel mogelijk druk." Vorig seizoen werd je door Robert Maaskant rechtsback gezet. Dit sei zoen weer? „Nee. Ik ben naar RBC gekomen voor een positie op het midden veld, liefst rechtshalf, in ieder geval voor de verdediging. Bij Ajax speelde ik ook meestal op 6 of op 4." Wat is jouw perspectief bij Ajax? „Ik heb nu 26 wedstrijden bij RBC gespeeld en veel ervaring opge daan, ook al was het op de rechts backpositie. Dat is sowieso mooi meegenomen voot een jonge spe ler als ik. Na dit seizoen loopt mijn contract nog een jaar door. Op dit moment maak ik geen kans bij Ajax en richt me op RBC om zoveel mogelijk wedstrijden te spelen op mijn eigen positie. Ik wil mij als middenvelder dermate goed ont wikkelen dat Ajax mij volgend jaar terughaalt. Of ik ga ergens anders voetballen. Maar ik speel het liefst bij Ajax, want dat is mijn club." AMSTERDAM - Het Ajax Jaarboek 2000-2001 is uit. Hierin wordt uit gebreid teruggeblikt op het vorige, uiterst bewogen, voetbal seizoen. Een jaar waarin elf spelers hun debuut maakten in het eerste elftal en talenten als Rafael Van der Vaart doorbraken. Dit en veel meer wordt beschreven in het Jaarboek, dat inmiddels al negen jaar dient als een spiegel die een afgewogen reflectie geeft van een voetbaljaargang Ajax. De geboorte van het fenomeen Jaarboek vond plaats aan het begin van de succesvolle jaren negentig. UitgeveT Peter Smulders kwam met het idee en legde het voor aan David Endt, de huidige teammanager van Ajax: „We wil den het jaarboek niet afhankelijk laten zijn van de euforie en de waan van de dag. Het moest lan gere tijd verschijnen, ook als het slechter zou gaan met de club. Dat sprak mij erg aan." De wedstrijd verslagen, portretten van spelers en inleidende teksten schrijft David Endt. Hij is door zijn werk bij het elftal altijd ooggetuige, afstand bewaren kan dan wel eens lastig zijn: „Er zitten twee kanten aan. Door veel te weten kan ik een blik achter de schermen geven. Hoe zitten de spelers bij voorbeeld in de rust in de kleedka mer? Daardoor kan ik een even wichtig beeld scheppen. Aan de andere kant kan ik ook te veel weten. Maar het is niet mijn intentie spelers of trainers te beschadigen. Mijn levensfilosofie is niet zo. Het is voor mij een natuurlijk iets zaken evenwich tig te beschrij ven. Toch pro beer ik in de ver slagen van de wedstrijden het verdriet te tonen dat sup porters voelen na een neder laag, de emotie die sport met zich meebrengt. Maar ook de euforie na een overwinning wil ik terug laten komen." Ondanks dat nummer negen inmiddels is verschenen, heeft David Endt geen probleem in zijn bijdragen orgineel te blijven: „Wat heb ik al gezegd over Fred Grim? Bijna alles, maar ieder seizoen biedt andeTe invalshoeken. Voet bal is turbulent, eT gebeurt van alles. Het jaarboek geeft mijn visie op de werkelijkheid en ik vind het leuk een paar dagen na de wed strijd een stuk te maken over een duel; alles de revue te laten passe ren en er een compact geheel van maken." Naast de tekstuele bijdrage van David Endt zorgen de statistische gegevens van Ajax-kenner Evert Vermeer en de fotografie van Louis van de Vuurst en George Ver- berne voor een prachtige spiegel van het afgelopen voetbalseizoen. „Het is mooi om te zien hoe de negen uitgaven op de boeken plank naast elkaar staan en hoe dat steeds wordt uitgebreid. De echte supporter koopt geen Jaar boek omdat Ajax dat seizoen vijfde werd. Vanuit historisch per spectief is het mooi om het nog eens na te slaan en terug te kij ken." Het officiële Ajax Jaarboek 2000-2001 Uitgeverij Luitingh - Sijthoff Auteur: David Endt Statistische gegevens: Evert Vermeer Fotografie.- George Verberne en Louis van de Vuurst ISBN 90-245-4339-8 Fortuna - Ajax eindigde vorig seizoen in 0-3. Tomas Calasek opende in Limburg de score. Pascal Heije voor RBC in actie tegen Ajax. -1

Ajax Life (vanaf 1994) | 2001 | | pagina 4